Biz İsa'ya inanıyoruz hristiyanlar neden Muhammed'e inanmıyor?

Biz İsa'ya inanıyoruz hristiyanlar neden Muhammed'e inanmıyor?
Allah'ın gönderdiği kitaba (incil) inananlara neden kafir diyoruz? Kur'an tek doğru mudur? Önceki gönderilen kitaplar yanlış mı? Müslümanlar dini silahla yaymaya çalışırken Hristiyanlar neden yaymayı müslümanlar kadar istemiyor? Bu işlerde bir gariplik var.
Deli deli sorular uyutmadılar yarın merakımı gidermek için İncil alıyorum

0|0
7|9

En İyi Kız Görüşü

• -Onlar Hz. Muhammed'e inanmak istemeselerde İncilde Hz muhammed'in geleceği söylenmiştir ve gelmiştir. Ama hristiyanlar İslamı ve Hz Muhammed (s. a. v) kabul etmemişlerdir.

-İncili de değiştirmişlerdir. Birçok İncil var. Ama bizim yanlızca bir kitabımız var. O da Kuran.. Asla değişmemiş ve değiştirilemeyecek son kitaptır, bu yüzden evet tek doğru odur.

-Biz tüm peygamberlere inanıyoruz. Çünkü imanın şartlarındandır 'PeygamberLERe iman'

-Son olarak umarım dini silahla yaymaya çalışan müslümanlardan kastın Deaş değildir. Çünkü müslümanlıkla yakından uzaktan alakası olmayan bir örgüt olduğunu bimeyecek kadar aptal olamazsın.

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeşim öncelikle Kurandan önce gelen kitaplar doğrudur fakat içeriğiyle oynanmıştır. Diger butun kitaplarda Hz. Muhammed s. a. v gelecegi bildirilmekteydi. Zamanında hiristiyanlar haçlı ordusu kurdu hiristiyanlıgı yaymak ve müslümanlara karşı savaşmak için. Şu anda cogu orta doğu ve hiristiyan olmayan ülkelerde hiristiyanliği yayma amaçlı misyonerler bulunuyor. Misyonerlerin amacı insanlara hiristiyanlıgı tanıtmak vs. Konuyla ilgili ben fazla bir şey söylemek istemiyorum yalnış bir bilgi vermeyeyim diye sen bu konuları bir hocaya sorabilirsin. Lakin şunu unutma Hak din İslamdır...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Hayır böyle dusunme. Onlar islamın arkasina sığınan zorbalar. İslamida kötü gosteriyorlar malesef. Ama islam dini onların silahlariyla kirlenmeyecek kadar temiz.

0|2
    0|0
  • İnançsız adam inansa ne inanmasa ne

0|0
    0|0
  • İncil oku çok zevkli, roman okur gibi hissedersin.

0|1
    0|0
  • Hayatında hiçmi din dersi görmedin yoksa hep uyuyomuydun onu geçtim tarihtemi görmedin tarihte bile anlatıyolar ya

0|0
    0|0
    • 3ay

Din derslerinde diğer peygamberleri ve kitapları çok az anlatıyor. Fazla bilgi sahibi olamıyorsun okullarda.

• 3ay

Derste bunları hergün 50 kere söyleyerek beynime kazımışlardıda benim ondan dedim

• 3ay

Cevabıda şu diğer kitaplar sonradan değiştirilmiş gerçekle aynı değil şu an olanların hiçbiri zamında yazıya geçirilmediği için kuran yazıya geçirildiği ve ezberletildiği için bozulmadan kalan tek kitap ve hristiyanlara peygamber olarak isa gönderildi fakat onlar peygamberlikten çok tanrılaştırdı isayı bu yüzden doğru olarak kalan tek dinde islam oldu

• Gerçek bir müslüman dini silahla yaymaya çalışmaz zaten. "Sizin dininiz size, benim dinim banadır." diyen peygamberin dinini silahla yayamaz kimse

0|0
    0|0
  • Cevaplardım hepsini ama çok üşeniyorum yarın bu cevaba yorum at hepsini tek tek cevaplıycma tamam mı?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Benim dikkatimi de batılı ülkeler yönetimini dine göre yapmaması çekiyor. İnsan haklarına uygun şekilde hukuk düzenleri var. İslami kesim neden dini yönetim istiyor..
    Her insan inancını kendi içinde yaşamalı. Bunu yöneyime dahil etmek bencilce. Yaymak için ise savaşlar yapıp işgaller etmeleri kötü.

0|1
    0|0
    • 3ay

batılı ülkelerin yöneticilerinin iplerini kim tutuyor sanığın?,

• 3ay

Yine bir Yahudiler filmi daha mı..
      Bırakın bu işleri. Oyu alan geçiyor ve yönetiyor. O sandığın insanlar ile aynı düşüncedeler zaten o ayrı. Hem o dediğin olsa bile yönetim şekli din ile mi? Ya da şöyle diyeyim arkalarındaki insanlar Yahudi denir ya bunlar dinci insan oldukları ne malum? Einstein'e de Yahudi derler ama adam inançsız bilmem anlatabildim mi..

• 3ay

bu konular burda konusulmaz, oturur karşılıklı konuşulur...

• Kronoloji gereği çok normal bir durum.

0|0
    0|0
  • Dini silahla yayanlar müslüman değil işte yaratılmak istenen algı buydu galiba istedikleri şeye ulaşıyorlar

0|1
    0|0
  • Tüm o kitapların varlıklarına inanıyoruz fakat şu an geçerli olmadığına inanıyoruz Kuran Allah ın emri ile inanmamız gereken tek kitap Şu an .

0|0
    0|0
  • Hristiyanlarda yayiyor misyonerlerle onlarda silah kullaniyo

0|0
    0|0
    • 3ay

İncili daha okuma fırsatım olmadı fakat bildiğim kadarıyla temel tema saflık, günahsızlık. Daha barışçıl geldi bilmiyorum şu an sınırdaki durumlar da etkiliyor olabilir beni.

• 3ay

Gecen incille ilgili video vardi burda tam hatirlamadim ama incildede zina yasak ve siddet gibi seyler vsrdi kapini kuran yaomislar ama icini acinca hristiyanlar sasirip kaliyo
      Zina uc dindede yasak ama bakarsan en cok zinayi onlar yapiyo

• 3ay

https://youtu.be/vI6RwJH4bq0
      Videoyu izle incilde neler yaziuo

• Arkadaşım hristiyanlar mı dini silahla yaymaya çalışmıyor? Şakasın sen.

0|1
    0|1
    • 3ay

Tekrar oku.

• 3ay

İslam tarihine bak halifeler neler neler yapmış. Nasıl yaymış.

• 3ay

Keko musun anlmadım ki o tarihlerde hristiyanlar da yapmış adamlar kendi inandıkları İsa'yı çarmıpa germiş.

• ben ikisine de inanmıyorum

0|0
    0|0
  • Google denen birsey var her sorunun cevabi var bos bos soru sorma. O dini silahla yaymaya calisanlari müslüman saniyorsan zaten cahilsin

0|1
    0|0
    • 3ay

Halife dönemi savaşlarına bak çiçekle mi yapıldı zannediyorsun, google var. Kizlarsoruyor da google içinde var bak cevabı öğrenmeye çalışıyorum :)

Yükleniyor...