Son yıllarda çocuklar çok fazla zeki olmaya başladı, bunun sebebi ne olabilir?

Bugün teyzemin oğlu hastanede kaybolmuş çocuk 3 buçuk 4 yaşında hemen hemen, her neyse gidip güvenliğin yanına " ben kayboldum beni anneme ver " demiş ismini soy ismini söylemiş bide teyzemin adını söylemiş. Bu kesinlikle ezber yapılmış bir şey değil teyzem bile şok olmuş yaptığı şeyi duyunca. Neden son yıllarda çocuklar çok zeki? Bizler de böylemiydik ki?

2|0
37|44

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• MaşaAllah öncelik ile çocuğa..
    Bunlar hep kıyamet alametleri..

6|3
    0|0

Erkekler Ne Diyor 43

• ben 12 yaşımda filan kaybolmustum dolmuş beni hiç bilmediğim bir yerde indirmişti la dedim burası ne böyle sonra geldiğim yolu geri döndüm yürüyerek asd:ASDADasd. beyin bedava

11|0
    0|0
  • Yaşam şartlarının iyi olması ve ailelerin bilinç seviyesinin artması ama kısmen..

7|1
    0|0
  • Teknolojiyle orantılılar keratalar :-D

5|0
    0|0
  • Evrim geçiriyor herhalde yeni nesil :-)

1|0
    0|0
  • son yıllarla ilgili bişey değil yapılan araştırmalarda insan iq su nesilden nesile 20 puan artmakta örnek olarak söyle göstere bilirim biz daha küçükken daha önce hiç görmediğimiz elektronik bir cihazı sanki yıllardır kullanıyormuş gibi hemen kullanmaya başlıyabiliyoruz ama babalarımız annelerimiz bunu öğrenmekte güçlük çekiyor yeni nesil ise daha 5-6 yaşındayken kullanabiliyor ve kendilerini dahada geliştiriyorlar

1|0
    0|0
    • 3ay

Bu örmek IQ ile alakasız

• 3ay

@sneijder96 iq zeka ile ilgili bişey zeda da öğrenebilme becerisini tetikler.

• 3ay

Hay allam IQ zeka ile alakasız mı dedim ben şimdi nasıl anlıyorsun o anne baba alet kullanma plâyı IQ ile ilgili değil... Beyin genç iken öğrenme ye daha açıktır

• çoçuk yetişkinin genetik olarak bir parçası dna lardan bazı bilgiler yaşadıklarımız aktarılıyor olabilir-- şu an öğrendiğimiz temel bilgiler çoçuğumuzda yüklenmiş olabilir azda olsa zamana teknolojiye uyumlu olarak sürekli ileri gidiyoruz diye düşünüyorum

1|0
    0|0
  • Daha zeki degul. Daha bilgililer
    Tv ve internet nedeni ile cocuklar
    Eskiye gore 100 kat daha fazla bilgi bombardimanina maruz kaliyor

1|1
    0|0
  • Bende böyleydim.5 yaşında avm de kaybolmuştum danışmaya gidip kendimi anons ettirmiştim. Yani zekilik doğuştandır. nesle bağlı olmayan birşeydir.

1|0
    0|0
  • her halt ellerinin altında. yani ben nasıl doğdum diye salak salak soruları bile artık anaya babaya değil google amcaya soruyorlar. d

1|0
    0|0
  • Bir çocuk var tanıdığım 2 sene 3 aylıkken konuşmaya başladığında da başladı.

1|0
    0|0
    • 3ay

Pardon yanlış yazmışım.. Konuşmayla okumaya 2 sene 3 aylıkken aynı zamanda başladı..

• Hayır başlamadı.

1|0
    0|0
  • anne babalarının beyinleri açıldığı için.. önceden ev işleri trımla uğraşmaktan çocuklara genler o şekilde geçiyordu

1|0
    0|0
  • 10 yıldır muhasebe bürosunda çalışıyorum. gelen stajyer öğrencilerden yola çıkacak olursak seviye baya düşüyor. Söylediğinin aksine çocukların zekası geriye gidiyor.

2|0
    0|0
  • İşte bunlar hep folik asit yüzünden :)

1|0
    0|0
  • teknoloji ama bunun yan etkisi de canım olmaları

1|0
    1|0
  • Teyzenin oğlu zekiymiş, genelleme yapma :)

1|0
    0|0
  • Büyüyünce Einstein olur o çocuk.

1|0
    0|0
  • Hormonlu gıdalardan :D
    ana karnında aliyorlar

1|0
    0|0
  • Çocuklar zeki oluyor ama ilerleyen yaslarda durgunlasiyorlar.. Bence nedeni doğal beslenmeme ve teknolojik araçların gelişmişliği.

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum benim yeğenler de öyle Androidle yetişiyor ondan galiba

2|0
    0|0
  • Ben de de bunun tersi oldu cok zeki ve super zekaymisim ama yas ilerledikce bu kalicilik saglamiyo ya da insanin yonelgesi merhamet ileyse degisiyor kimseye kazik atamam ya da ustunluk akil olcusturmem eskiden seytana bile pabuc giydirirdim

1|0
    0|0
  • İdare eder ben 3 yaşındayken şirinevlerdeki pazarcılar artı karakoldaki polisler bakırköy dolmuş şoförleri bile tanıyıp teslim ediyorlarmış bizim lokantaya...

1|0
    0|0
  • internet ve eğitim.

1|0
    0|0
  • Düzgün eğitim almaları ve sağlıklı beslenmeleri

1|0
    0|0
    • 3ay

Sağlıklı beslendiklerini mi düşünüyorsunuz

• 3ay

@Lisansız teknolojiğinde katkısı var haklısın ama çok fazla zararıda var eğitim deyip bağlayalım bence

• 3ay

ailelerin bilinçli oluşu diyorum bağlıyorum.

• Balliçerezler

1|0
    0|0
  • çocuk yetiştirilirken iletişim çok önemli

1|0
    0|0
  • Biraz daha büyüsün zekadan eser kalmiicak

1|0
    0|0
  • Artık internet çağındayız her şeye kolay erişiliyor ve çocuklar özgür yaşıyor.

1|0
    0|0
  • Yok öyle bşy bütün çocukları sınıflandırma BENCE hepsi değil yine nadir

1|0
    0|0
  • Aman ne kadar zekice bir hareket yeni nesil çok zeki olduğundan okuduğunu anlamıyor dünya da son sıralardayız diyecem de o yeni nesil arasına sen de giriyorsun

0|1
    2|3
  • Erkekler Devam
    13

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 36

• Folikasit yüzünden bunlar hep. Kendi kendine okumayı sökmüş ama harfleri ingilizce söyleyen 6 yaşında bir modelde bende var.

1|0
    0|0
  • Hiç değildik sonuna kadar haklısın :)

2|0
    0|0
    • 3ay

Hormonlu besleniyoruz gdo yapıyor sanırım ya ben de çok gdo şu beslendim küçüklükten beri zekam Yüksel çıktı testlerde bilmiyorum bir araştorma yapmak gerekiyor

• Pazarda kaybolmustum 5-6 yasindaydim okula falan gitmiyodum cunku neyse pazardan ciktim eve gittim anahtar olmadigindan komsunun ziline bastim apartmanda annemi bekledim bence akli olan boyle yapardi😄

1|1
    0|0
  • Yedikleri besinler oyuncaklar twdeki öğretici cizgidiziler

1|0
    0|0
  • Ben de olduğum yere oturup aglardim kesin :D anne baba biraz daha bilinçli yeni neslin. Dolayisiyla cocuklar da zeki..

1|0
    0|0
  • Teyzenin oglu istisna. Bence cocuklar gittikce salaklasiyor, internetten, baska tür zumbuklardan gelisme firsati bulamiyorlar.

1|0
    0|0
  • Yeni nesil zeki diye genellemeyi yanlış buluyorum sadece eski zamanlara göre çocuklar daha fazla eğitim alıyor, aileler daha bilinçli ve internet ellerinin altında

1|0
    0|0
  • Zırladıklarında elinde telefon..
    Aşırı şımartıyorlar bir de. Utangaçlık, terbiye hele asla yok. Özgüven tavan zaten. Çünkü aileleri katiyyen laf söyletmiyolar çocuklara.
    Zeka ile bir gram ilgisi yok yani bence.

1|0
    0|0
  • Şimdi çocuklar bir sürü vitamin deposu mamalar yiyerek büyüyorlar. Benim 3 yaşında oğlum sürekli şaşırtıyor beni yani büyümüşte küçülmüş dersin hepsinin maşallahı var zehir gibi yeni nesil geliyor yani..

1|0
    0|0
  • Küçükken büyük bir markette kaybolmuşum. Daha doğrusu kaçmışım. Annemler beni bulduğunda ben reyondaki kekleri çikolataları yere indirmiş açmaya çalışıyormuşum. 😄

1|0
    0|0
  • Eğitimi önemli çocuğun

1|0
    0|0
  • Ben 7 yaşında annem beni okuldan almaya gecikti diye gelmeyecek sanıp ağlamıştım ya :D annem neden ağladn gelmesem bile evi biliyosun demişti o günden sonra hemen ertesi gün eve kendim gitmeye başladım :D

1|0
    0|0
  • Teknoloji olabilir

1|0
    0|0
  • Valla ben de böyleydim karakola götürdüklerinde adresi bile vermiştim.

1|1
    0|0
  • Ben de 3-4 yaşlarındayken evimize 10 dakikalık mesafede bulunan bir yerde kaybolmuştum da eve tek başıma gelmişim. 😎😂 Bence bu çocuktan çocuğa değişebilecek bir şey, istisna diyebiliriz.

1|0
    0|0
  • Seni bilmemde ben öyleydim

1|1
    0|0
  • Masllah :):)

1|0
    0|0
  • Aile eğitimi bu. Her çocuk böyle değil. Teyzen iyi eğitim vermiş veya çocuğuna boyle göstermiş doğru olduğunu. Çocuk beyni unutmaz nede olsa.

1|0
    0|0
    • 3ay

Anasınıfı öğretmeni olucam sta döneminde elimden 300 küsür çocuk geçti hepsi böyle 😀

• 3ay

Benimde 3 yasinda kardeşim var. O da boyle. Ama kuzeninin oğlu var malak gibi daha konusamiyor bile. Fark var yani

• 3ay

Ahshsjsjsjs 😀 yani var öyleleri ama geneli çok zeki şaşırtıyor

• Televizyon internet neler goruyolar neler ondan bence

1|0
    0|0
  • Genelleme yapıyorsun ama.. Bu kuzeninin anne babasından aldığı eğitime bağlı olan birşey

1|0
    0|0
    • 3ay

Anasınıfı öğretmeni olucam, staj döneminde elimden 300 küsür çOcak geçti nerdeyse hepsi öyleydi 😀

• harbiden ya şaşıp kalıyorum bazı çocuklara

1|0
    0|0
  • çocuklar çabuk öğreniyor. dilleri boylarından uzun. :D büyük ihtimal değildik

1|0
    0|0
  • Anneden babadan geçiyo sanırım ;D

1|0
    0|0
  • Öyle olmak zorundalar

1|0
    0|0
  • Vatyyyyy zekiii

1|0
    0|0
  • tüm meyve sebzelerde hormon var artık dayıyolar hormonu çocuklara onlarda boyle oluyo

1|0
    0|0
  • gelişen teknoloji ile çocuklar daha 3 yaşında okumayı söküyor normal geliyor bana

1|0
    0|0
  • Bunun zekilikle ne alakasi var cocuk normal olani yapmis sadece simdiki cocuklar utangac degil dışa dönük ve özgurler

0|1
    0|0
    • 3ay

Ne alaka şimdi? 3 yaşında çocuk ne bilecek gidip güvenlik bulup söylemesi kesinlikle zeka meselesi

• İyi birine denk gelmiş Allahtan

1|0
    0|0
  • Insanlar bilinçleniyor o yüzden

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    6

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...