16, 17 yaşlarında bir genç kızın sokaklarda çöp toplaması ne denli adaletli?

16, 17 yaşlarında bir genç kızın sokaklarda çöp toplaması ne denli adaletli?
16, 17 yaşlarında bir genç kızın sokaklarda çöp toplaması ne denli adaletli?Az önce çarşıda 16, 17 yaşlarında genç bir kızın çöpleri topladığını görünce Rabbim'e bir kez daha şükür ettim ve o anı beni bayağa etkiledi. Biz en ufak şeylerde isyan ederken o onca kalabalığın içinde utanmadan sıkılmadan ekmeğini kazanıyordu. Bu günlerde psikolojikmen biraz kötüydüm ve o kız sayesinde halime şükür edip, az da olsa düzeldim gibi bir şey oldum. Fakat kızın hâline üzülmedim de değil.

1|0
14|18

En İyi Kız Görüşü

• Allah yardimcisi olsun

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Adalet yok knk

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• O kıza acımak bize düşmez. Bir bakmışsın, o acıdığın kızdan daha kötü bir haldesin (Allah korusun). Biz faniyiz unutmayın.
    Biz sadece yardım için vasıtayız. Yardımımızı edip geri çekiliriz. Adil olmadığını düşünen kişi de yardımda bulunur zaten.

0|1
    0|0
  • Herkesin kaderi birbirinden farklıdır, rızkı da... Ona göre de hesabı ya da mükafatı vardır. Hayat böyle.

0|1
    0|0
  • Bende 12 yaşlarındayken bir dilenci kız görürdüm hep sokağın bir köşesine oturmuş. Onu eve alıp yardım etme hayalleri kurardım hep. Okutmayı yemek vermeyi arkadaş olmayı. Çoğu zaman muhtaç olduğunu bildiğim ve söyleyemeyen kişilere derin bir merhamet besliyorum. Bu benim sırrımdı. Sırrım sır değil artık:-)

0|1
    0|0
  • Mumkunse her alanda kizlar calissin erkeklere is verilmesin ise gidiyorum adamlarin isi cop toplamak sadece geziyolar ve hersabah bana bakiyolar hic firsati kacirmiyo ac idler

0|1
    0|0
  • Birilerinin senden daha asagida oldugunu gorup sukretmek biraz sov bence

0|0
    0|1
  • Öyle aslında etrafına iyi baksan daha neler görürsün üste şükür allaha ama ihtiyaç sahiplerine de yardım eli uzatmayi hiç unutmamaliyiz.

0|1
    0|0
  • Çok haklısın ya vallahi sacımız olmadı kiyafet yakışmadı boyle saçma seyler Yüzündn üzülüyoruz sacmaliyoruz Allah yardımcısı olsun

0|1
    0|0
  • Evet halimize binlerce kez şükürler olsun ama oda ekmek parasını kazanıyor anlının teriyle acınacak bir hali yok ekmeğinin parasını kazanıyor :)

0|1
    0|0
  • adalet sürekli söylenen ama uygulanmayan bir şey

0|1
    0|0
  • ya tabiki şükür edip depresyon falan girmesek iyi ama insan her zaman okadar başarılı olamıyor

0|1
    0|0
  • 16-17 yaşındaki kız çöp topluyor ekmeğini öyle kazanıyor acıyorsunuz. Ancak bunu bir erkek çocuğu yapınca pis gaspcı sapık her türlü damayı yiyor , buda başka bir adaletsizlik. Her gün spora gidiyorum ve onada su alıyorum her gün aynı saatte orda oluyor acımak yerine bu sıcakta bu şekilde yardım edebilirsin

2|1
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 17

• 8 yaşında kışın sokaklarda üstünde bir şey olmadan mendil satan çocuklar var. Adalet falan yok. Sadece ölümdür adil olan.

0|1
    0|0
  • Her insanın rızkı verilir. Az veya çok olduğu kişiye göre değişir. bir fabrikatöre sorsan yetersiz der daha fazlasını ister. Biz de yeri geliyor fazlasını istiyoruz. Ama halimize şükretmeyi ve elimizdekine sarılmayı unutuyoruz. Allah hepimize akıl fikir versin ve daima şükretmeyi nasip etsin. Dünya'da aç olan yardıma ihtiyacı olan çok insan var. Biz eğer buna bir çözüm bulmak istiyorsak en yakınımızdan başlamalıyız. Akrabaya, komşuya ya da tanımadığımız birine zekat, fitre verebiliriz. Bunu da yapamıyorsak en azından manevi destek vermek gerek. Sokakta çöp toplayan insanlara gülümsemek, tebessüm etmek, diğer insanlarla bir tutmak gerek. Onların da insan olduğunu hissettirmek gerek.

0|1
    0|0
  • kim bilir ne mecburiyeti var.

0|1
    0|0
  • Daha da küçük yaşlara sahip çocukların sokaklarda dilendiğini görmekte nahoş ve adaletsizlik.

0|1
    0|0
  • hayat bazıları için gerçekten zor..

0|1
    0|0
  • 11 12 yaşında çöp toplayan çocuklar gördüm

0|1
    0|0
  • O kız cogunuzdan daha mutludur bence.

0|1
    0|0
  • O kız orda karton toplarken senin sıcacık evinde elinde tle veya tablet bu sitelerde fellik fellik gezinmen ne denli adalet dimi?

0|1
    0|0
    • 3ay

Olayı bana neden bağlama mecburiyeti hissettin? Eğer bir yere bağlamak istersen, kendinden başlaya bilirsin. Benim hayatımı bilmeden bir yere kimse bir şey bağlayamaz.

• 3ay

Benim ne durumda olduğumu bilerekmi söylüyorsun bunu? Emin ol bilmek istemezsin

• 3ay

Ben kimseye bağlamadım sana örnek verdim, okurken ve yazarken anlayarak yapmakta fayda var.

• DÜnya üzerinde sosyal adalet malesef yok olamayacakta. Rabbim herkesi hakkettiği yere koysun ahirette..

0|1
    0|0
  • Resimde ki gibi ZOR

0|1
    0|0
  • zor tabi. Allah itten kopuktan beladan korusun kardeşimizi

0|1
    0|0
  • Hayat adaletli değil. Ama istenirse herşey mümkün. Allah yardımcıları olsun.

0|1
    0|0
  • ben 8 yasından beri çalısıyom burda adalet nerde 20 yasıonda siz okuldasınız

0|1
    0|0
  • Dünya adaletli değil ki.

0|1
    0|0
  • işte bu gibi durumlar yüzünden inancımı sorgular oldum ben...

0|1
    0|0
  • Devletten ceza almıştır o yoksa or. Luk yapar para kazanir

0|0
    3|1
  • Durumunun kötü olduğunu düşünüyorsan daima daha kötülerinin olduğunu da düşüneceksin. Dikkat et genelde sorunu olan insanların dertlerinin kökenlerine indiğinde hep durumu kendisinden daha iyi olanlara özenerek bu hale geldiklerini anlarsın. Onlar asla bunu kabul etmezler ama içlerinden bende de şu model araba olsaydı , şurada yazlık evim olsaydı, maaşım şu kadar olsaydı gibi dertleri vardır hep çünkü. Haa kendilerinin aslında çok da kötü olmadığını nasıl anlarlar? Tabiki ellerinde olan birşeyi kaybettiklerinde.

0|1
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...