Gerçek Türkler sarışın mı olur?

Bir arkadaşım öyle dedi. Aslında eskiden sarışınmışız fakat yaşanan coğrafya çok sıcak olduğu için esmerleşmişiz ve saçlarımız da koyulaşmış. Gözlerimiz de mavi iken kahverengi olmuş. Doğru mu?

0|0
21|28

En İyi Erkek Görüşü

• canım
    1 kafatasçı milliyetçilik DNA nın keşfinden sonra çöp oldu.
    2 türk diye bir ırktan çok türklük diye bir kültür vardır.
    3 çok merak ediyorsan kaçta kaç türk olduğunu 500$ verip dna analizinden hangi milletlere (milletler diyorum çünkü anadolu çok karışmış bu konuda) ait olduğunu sana % 100 söylüyorlar.
    Bence bu ülkeyi sev, bu kültürü sev, ve "NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE" de. gerisini stttr et

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hayır Türklerde üç adet fenotip görülür biri Mongoloid biri Alpinid biri de Turanid günümüzde Kazaklar Kırgızlar falan Mongoloid ağırlıklı bir fenotipe sahipler, Azerbaycan Türkleri, Türkmenler ve biz Turanid fenotipe sahibiz, Macyarlar da Alpinid yani Türk fenotipi yalnız bir çeşit değil. Göçebe bir ırk olduğu için gittiği yere adaptasyon sağlayıp farklı fenotiplere ayrılan bir ırkız.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Evet tamamıyla doğru söyleyerek fevkulade güzel bir bilgi verdin bize :-D Gerçek Türkler sarışın, kumral ve renkli gözlüdür. Türklerin ilk büyük lideri ve atası Oğuz Kağan sarışın ve mavi gözlüdür. Metehan mavi gözlüdür. Kürşad sarışındır. Cengiz han kahverengi saçlı ve yeşil gözlüdür. Türklerin son lideri olan Mustafa Kemal Atatürk sarışın ve mavi gözlüdür. Bu saydığım liderler tipleriyle Türk olduklarını katmerli bir şekilde kanıtlayan Türklerdir. Sonra Kıpçak ve Kuman isimli Türk halklarının da neredeyse tamamı sarışın, kumral ve renkli gözlüdür. Sarmat isimli Türk halkı biraz yanık tenlidir fakat sarışın ve kumraldırlar. Alper Tunga'da sarışın sanırsam. Bütün bu bilgilere dayanarak esas Türkler sarışın, kumral ve renkli gözlüdürler.

0|0
    0|0
  • kuman.. kimek.. kipcak turkleri ve oguz turklerinde sarisin beyaz tenlidir codex cummunoiste boyle gecer... baybars han memluk turk komutani sarisindir tarihe gecen kipcak turkudur... kirgizlarda cin kaynaklarinda ala ya da kizil saclidir bugun temucin doneminden sonra mongoloid fenotipleri.. turkler cekik gozlu degil badem gozludur mogullardan ayridir... zaten turk adi altindaki hicbir boy birbirine benzemez... ne kurganlardaki dna lar ne de tarihi kayitlarda dil ve tore birliginin disinda kesin bir fenotip cizilmez...

0|1
    0|0
  • Yioo 😕 Dayanak neymiş? Bir kere Asya'da sarışınlığıyla tanınan bir millet yok benim bildiğim kadarıyla en azından. Asya insanları genelde çekik gözlü, tıknaz yapılı, düz saçlı, kısa boylu insanlarsan oluşuyor. Türkler de bundan bağımsız değil...

0|0
    0|2
    • 3ay

sarışın kumral çok orta asya Türkü gördüm

• 3ay

@üiüioue ne hoş, ancak ortalamadan bahsediliyor. bir de tipik ortaasya karakteri kötü bir şeymiş gibi iki de eksi gelmiş 😂 ne kafalar ne kafalar...

• Orta Asya Türkleri sarışın olur

0|0
    0|0
  • Sümerlere ait bir yazıda türkleri ''esmer, dik saçlı, çekik gözlü...'' diye betimliyo şeklinde okuduğumu hatırlarım. O dediğin belki avarlar, akhunlar, sabirler için falan geçerli olabilir.

0|0
    0|0
  • gercek kurtler oyle olur gercek turkler cinlilere benzer.

0|0
    0|0
  • banada öyle diyorlar vallahii

0|0
    0|0
  • Orta asyadaki gibi, Moğollara benzer biraz da

0|0
    0|0
  • Palavra. Orta Asyalilar sarisin mi?

0|0
    0|0
  • Türkler hem alpinid hem altaid bir ırktır orta asyanın bazı bölgelerinde sarışın kumral yuvarlak yüzlü çekik gözlü Türk boyları var
    açık renk saç, renkli göz, beyaz ten alpinid genlerden gelir
    çıkık elmacık kemiği, çekik göz, koyu renk göz, saç bunlar altayid genlerden gelir

0|0
    0|0
  • kıpçak türklerinden başka sarışın türk boyu yoktur kıpçaklar en yakışıkı türk boyudur rusyanın güneyinde yaşamışlar zamanında :) nasılsa bilmiyosun :) :)

0|0
    0|0
  • Közlenmişiz yani hey Allahım. :D

0|0
    0|0
  • Hayır gerçek Türk değilim

0|0
    0|0
  • Kıpçaklar sarışındı

0|0
    0|0
  • bizde her telden var

0|0
    0|0
  • Evrene atılmış yeni bir palavra.

0|0
    0|0
  • İyi sallamış..

0|0
    0|0
  • Doğru olabilir iklim şartları çok etki eder belki çok önceleri öyleydik kim bilir...

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Seni kandırmşlar türkler orta asyadan gelme orta asya insanları esmer çekik gözlüdür senin dedğin sarışın mavi göz atatürk yunanistandan gelme olduğu için ona atfedilir

0|0
    0|1
    • 3ay

Tam tersi çocuğa doğruyu söylemişler. Orta Asya insanı sarışın kumral ve renkli gözlüdür. Atatürk de saf Türk sarışın mavi gözlüdür. Ne alaka Yunanistanda olanların sarışın mavi gözlü olması? Yunanlıların çoğu siyah saçlı kara gözlü. Bilgisi olmayıp fikri olan insanlar yorum yapıyorlar ya. Ulan, biz Türklerin ilk büyük lideri Oğuz Kağan sarışın ve mavi gözlüdür. Oğuz Kağan'da mı Yunan? Metehan mavi gözlüdür. Metehan'da mı Yunan veya Yunanistanlı? Kürşad sarışındır. Kürşad'da mı Yunan? Cengizhan kahverengi saçlı ve yeşil gözlüdür. Cengizhan'da mı Yunan? Alpaslan'da sarışın. Geçmiş Türk liderlerinin çoğunun tipinin Atatürk'e benzemesi tesadüf mü? Bir Türk sarışın, kumral ve renkli gözlüyse, bir de saf Türk olduğunu söylüyorsa, bu Türk saf Türk olduğunu tipiyle katmerli bir şekilde kanıtlayan Türk'tür ! Kıpçak ve Kuman isimli Türk halklarını araştır, bu halkların neredeyse tamamı sarışın, kumral ve renkli gözlü. Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar.

• Yoooohaaammmınaaaa!!!

0|0
    0|0
  • sanmıyorum

0|0
    0|0
  • Bunu arastirmak lazim.. kulaktan dolma bilgiyle zor

0|0
    0|0
  • Yok daha neler :)

0|0
    0|0
  • yok kanka benim bildiğim türkler hep esmerdi beni sorcak olursan göçmenim

0|0
    0|0
  • Keşke kuzey avrupa'da olaydık

0|0
    0|0
  • hayır esmer kısa boylu çekik gözlü

0|0
    0|2

Kızlar Ne Diyor 20

• Bize niye vurmamış bu iklim koşulları 😄

0|0
    0|0
  • İnanmayın böyle saçmalıklara.

0|0
    0|0
  • Hayir.

0|0
    0|1
  • yalan bunlar

0|0
    0|1
    • 3ay

neden yalan olsun @weirder

• 3ay

ben şunu merak ediyorum Türk milleti hakkında ne düşündüğünüzü sarışın ya da esmer olması benim için önemli değil, Türkleri esmer, tıknaz, tombul ve çirkin olarak mı görüyorsunuz

• Bence arkadaşın seni yemiş ghj

0|0
    0|1
  • ahaha hepimiz birer adriana lima hepimiz birer brad pittiz :D

0|0
    0|0
  • Doğru degil

0|0
    0|0
  • Olmaz

0|0
    0|0
  • Çekik gözlüdürler diye biliyorum

0|0
    0|0
  • Tabii halamda eskiden dayımdı zaten. Coğrafi konum yüzünden mutasyona uğradı. 😂😂

0|0
    0|1
  • Nalaka sallamış

0|0
    0|0
  • gözlerde mi coğrafyadan? :D

0|0
    0|0
  • Olur neden olmasın jsjs

0|0
    0|0
  • Hiç duymadım.. Ama öyle değil diye biliyorum.

0|0
    0|0
  • Asıl sarışınlar boşnak olur. Mavi gözlü
    aynı ben

0|1
    0|0
  • Sanmam

0|0
    0|0
  • ahahaha daha neler

0|0
    0|1
    • 3ay

neden olmasın

• 3ay

ben şunu merak ediyorum Türk milleti hakkında ne düşündüğünüzü sarışın ya da esmer olması benim için önemli değil, Türkleri esmer, tıknaz, tombul ve çirkin olarak mı görüyorsunuz @00Tweety00

• Sanmiyorum

0|0
    0|1
  • Hayır aslında kizilmişiz. Arkadaş senle dalga geçmiş asıl Türkler çekik gözlü ve siyah saçlı olur.

0|0
    0|2
  • Aman ne fark eder yaaa şekilci olmayalım lütfen...

1|0
    0|0
Yükleniyor...