Metroda karşımızda oturan insanlarla ( özellikle kadınlarla) göz göze gelmekten iletişimden kaçmamız hali?

Dün metrodaydım.. Karşımda da genç bir kadın vardı. Kaşımızdaki insan olaki yanlş anla rahatsız olur v. s. kaygısı ile ya da toplumun iletişim konusundaki sıkıntıları nedeniyle gözlerimi kaçırmak zorunda kaldığımızı düşündüm o an.. o da ben de sağa sola bakmaya karşımıza hiç bakmamaya çalıştık. Bu bir çok insanın başına gelmiştir. Sizce bumu doğal olan.. Yoksa insanların birbirlerine merhaba demekten çekinmediği , iletişimden kaçmaması mı doğal olan... ( bazen iletişim kurmak istemiyorsunuzdur bunu da kibarca anlatmak gibi bir çözümü var zaten) .. NEDEN KAÇIYORUZ...

Güncellemeler:
3ay İletişimden kastım sohbet etmek değil detaylı olarak:))) böyke algılayın lütfen

0|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

• Dünyadaki herkesle iletişim kuramayız ki, zaten bu pek de doğru olmaz. Hayatımız iyice karışır. Bu zamanda insanların içinde hangi niyeti sakladığını bilemiyorsun. Güvenmemek ve çok haşır neşir olmamak en güzeli... Başı ağrır insanın. Yardım etmeye çalıştığımız insanlar bile bize kuyu kazıyor. Örneğin karşıdan karşıya geçirdiğimiz teyzelerin spreyle bizi bayıltıp organ mafyasının eline bizi teslim etmesi gibi yani... Bir ayağı çukurda olan yaşlılara bile güven olmayan bir dünya... Nasıl güvenelim ki...

0|0
    0|0
    • 3ay

Bu düşünce seni yanlızlaştırır.. Geçen gün sokakta müzik yapanlara takıldım biraz.. Kibir köpek geldi çok tatlı sevdik.. 1 saat kadar çnce başka bir köpek kendisini sevmek isteyen kadının elini kapmış.. Şimdi böyle düşününce hiç bir köpeği sevmemelimiyiz... GÜvenmek bir ihtiyaç ve tercihtir bence toplumsal yaşamda..

• 3ay

"Dünyadaki herkesle iletişim kuramayız" dedim, "hiç kimse ile iletişim kurmamalıyız" demedim ki... Seçici olmalı insan. Mutlak güven de olmamalı. Kimi sohbetler doğaçlama gelişir, güven verir, konuşursun. İnsan az çok hissediyor zaten... Güven, güven de hep güvenme.

• 3ay

Anladım. Teşeklürler

• Bazı insanlar çok cinsler, ne tepki verecekleri belli olmuyor. Bu kaçma girişimleri savunma sistemimizin yaptığı bir şey :D

0|1
    0|0
  • Toplu taşımada genelde telefonla uğraşıyorum ya da kitap okuyorum ama hiç birşey yapmadığım zamanda bile kasten gözlerimi kaçırmıyorum. Kişiden kişiye değişen birşey heralde

0|1
    0|0
  • Bence kaçmak en doğrusu. Herkes herkesten kaçar hale gelmiş. Üstelik gözünü dikip bakarsan karşındakini rahatsız edersin

0|0
    0|0
  • Ben de göz teması kurmuyorum. O insanla ilgili fikir sahibi olmak istemiyorum.

0|0
    0|0
    • 3ay

Misal bir göz göz gelip gülümseyip iyi yolculuklar deyip sonra susmak.. zor bir eylem mi.. gözlerini kaçırmann verdiği gerilimden iletişimsizlikten daha mı zor..

• 3ay

İnsanların gergin olma sebeplerini araştırmak lazım. Bunun altında yatan psikolojik nedenler neler vs.

• 3ay

İnsan düşününce çoğu şeye kendi ulaşabiliyor aslında.. Zihni yormuyoruz ki

Erkekler Ne Diyor 5

• "Merhaba" deseydin büyük itimalle oda derdi, ya da senin sarktığını düşünüp cebap vermezdi. Deneyip görseydin.
    soruna gelince haklısın ama ortalıkta, çok fazla "beni neden sevmiyorsun" diye karşı cinsi katleden şerefsizler çok fazla ve buda kızlarda bir çekingenliğe nede oluyor, erkeklerde hanzoluk görünümüne düşmekten korkuyor.

0|0
    0|0
    • 3ay

Ben çoğu kez iletişim kurarım sadece merhaba olsa bile.. Bence insanlar türlü nedenle her şeyi zora sokuyor.. Yani benim demek istediğim aslında mutlaka konuşulması değil.. O gereksiz gerginliğin ortadan kslkması.. Hesap kitap işte tüm o ihtimsller.. Olsn o kaygılar.. Ben olması gereken üzerine yoğunlaştım:)

• 3ay

Haklısın.

• oturan kadınlar ben ayaktayken benim penisime bakarken onları yakalayınca onlardaki "aniden goz kacırma" halini düsünce cok naif bir tepki sanırım

0|0
    0|0
  • Aynı şeyi yaşıyorum böyle iletişimin ben taa ülke sapık dolu olunca tabi

0|1
    0|0
  • Aslında akışına bırakmak daha iyi kendini kasmamak lazım

0|0
    0|0
  • karına bakılsa hoşuna gidermi

0|0
    0|0
    • 3ay

bir insanla bir an göz göze gelip her hangi bir konuda iletişime girmektenten bahsediyoruz insani ilişkiler.. karşındakini süzmekten , fanteziler kurmaktan bahsetmiyorum. Anlatabildim mi sana..

• 3ay

sanane

• 3ay

Şu soruya bile gizli görüşle yanıt veriyorsun.. bir kurtul şu düşünceletinden de konuşalım...

Yükleniyor...