Kardeşimi kıskanıyorum?

Merhaba arkadaşlar.19 yaşındayım ve 14 yaşında bir kız kardeşim var. Ben üniversite öğrencisiyim o liseye yeni geçti. Nasıl söylesem bilmiyorum ama ben onu inanılmaz kıskanıyorum ve gerçekten bazen çok üzülüyorum. Hemen yargılamayın kendimce sebeplerim var...
İlk olarak genetikten başlayalım.. Ben esmerim o sarışın. Kahve gözlüyüm, o kehribar gözlü. Boyum 160 o 14 yaşında olmasına rağmen 169. Uzamaya da devam ediyor.3-0 önde bu konularda bile. Benden daha güzel.. Sokakta yürürken herkes ona bakar ben onun kardeşi sanılırım. Bir de o kadar şanslı ki gözleri milyarda bir görülen bir renk... Off o kadar çok şey var ki sayamıyorum.. O daha başarılı daha güzel daha zeki gideceği okul bile daha güzel. Ailem üniyi kazandığımda beni tebrik bile etmedi ama ona lisede övgü yağdırıyorlar... Ben lisedeyken böyle yapmamışlardı. Sanki ailem onu daha çok seviyor bana vermedikleri değeri ona veriyorlar ne istese yapmaya çalışıyorlar.. Hayatımı çalmış gibi hissediyorum yarın eve gidicem ben izmirde okuyorum, İstanbul'da ailem. Gittiğimde yine aynı olacak istemiyorum görmek onu övecekler yine bana dinlemek istemiyorum. Ve onu gerçekten çok kıskanıyorum benim yaşıma geldiğinde nasıl olacak 14 yaşında böyleyse... Hep 2. plandayım hayatımın sonuna kadar da böyle olacak keşke çıksa gitse hayatımdan... biraz garip oldu yazı ama aklımdan geçenleri yazdım. yanlış mı düşünüyorum?

1|0
14|16

En İyi Erkek Görüşü

• Kızın suçu ne birlik olun kardeşim yaa ee seninde farklı bir güzelliğin vardır bak sonra kızın başına birşey gelir üzülürsün kendi güzel olanın bahtına güzel olacak diye birşey yok inşallah olur orası ayrı hayat görünenden çok farklı sen kendi hayatına bak

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Şunu kabullenmek zorundasın, herkesin hayatı birbirinden farklıdır. Kimisi başarı ile sınanır kimisi başarısızlıkla... Güzel olmak kolay bir sınav mı sanıyorsun, ya da başarılı olmak? Daha kaygılı olurlar, çünkü kaybedecek çok şeyleri vardır. Daha fazla belası vardır. Fazla özgür hissetmezler. Çünkü o övgüleri kaybetme ihtimalleri onları korkutur. Bu düştüğün durumun tamamen şeytanın vesvesesi olduğunu unutma. Haklı değilsin. Haklıyım deme , kendini buna inandırma. Ailen o kızı nasıl seviyorsa seni de o denli seviyor. Anne baba da birer insan , farkında olmadan yanlışlar yapıyor ve sana olumsuz bir tavır yansıtıyor olabilirler. Ama bil ki, kalpleri ikiniz için de aynı atıyordur. Bu seni kahreden düşünceleri aklından çıkar ve hayattan keyif almaya bak, ikinci bir şansın yok çünkü. Sen ağlasan da ölüm var, mutlu da olsan var. Mutlu olmaya çalış. Bırak başkalarının güzelliklerini. Hem daha iyi ne güzel esmer güzelisin, kardeşinden daha küçük görünüyorsun, minyonsun. İleride çok avantajı olur bunun, rahat ol. Özgürlüğünün tadını çıkar.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Kucuk cocuklarin sevilmesi dogal ve bitaz daha cana yakin olmalarindan kaynakli cunku buyuk cocuk belirli bir yasa kadar tek buyumus ve yasamis bu da onun kiskanc olmasini sevgiyi paylasmamasinin bir nedenidir. Ama bu kardese karsi bir kin nefret degil kendisine gosterilen sevginin yariya bolunmesiyle alakalidir. :) Turk Toplum yapisinda mevcut birsey canini sikmaya degmez :) kardesinle dha cok zaman gecir kendini yalniz birakma :)

0|0
    0|0
  • Bence onun başarısıyla mutlu olmalısın.

1|0
    0|0
  • Cok yanlis düşünüyosun bu dediklerinde kardeşinin ne suçu var ki biraz mantikli ol lütfen bazilari doğuştan şanslidir yapicak bisey yok

1|0
    0|0
  • Okuyan ozetlesin

0|0
    0|0
  • bence o dana gibi olacak

0|0
    0|0
  • diğerlerini bilmem ama kehribar dediğin gözün bir numarası yok. yeşil ve mavi olsa daha cazip olurdu.

0|0
    0|0
  • ah kadınlar nedir sizdeki bu kıskançlık..

0|0
    0|0
  • Bence gurur duymalisin ne alaka kiskanmak bencil misin sen

0|0
    0|0
  • Olduuur onuuu

0|0
    0|0
  • güzel bir kardeşin olduğu için şanslısın

0|0
    0|0
    • 3ay

Hayır değilim o üniversiteye geçtiğinde asıl her şey başlayacak kendi hayatımın yardımcı oyuncusu gibiyim.

• 3ay

şu an kardeşin Allah korusun ölse olmasa daha mı iyi olacak mezarına mı gidersin biraz böyle düşün

• 3ay

şimdi profiline baktım sende çok güzel bir kızsın ne olmuş yani bu haller

• Keşke ailen sana bunları hissettirecek davranışlarda bulunmasaydı

0|0
    0|0
  • Hepsini okuyup yorumlayana çeyrek altın takıcam :D

0|0
    0|0
  • Çok takma derim.

0|0
    0|0
  • Kardeş mağduru kervanına hoşgeldin yalnız değilsin :D

0|0
    0|0
  • Habil kabil i bilmedin mi hiç? İnsanoğlu neden hiç ders almaz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• bizde kız kardeşimle böyleyiz ama kıskançlık gibi bir durum yok bende ben kumral yeşil gözlüyüm boyum 1.65 kilom ise 60 kız kardeşim ise 1.78 boyunda ve 55 kilo esmer böyle sütlü çikolata gibi teni var beraber bir yere gideriz ben kız kardeş zannedilirim filan çok begeniyorum kendisini ve tabi herkes ama çok şükür kıskanmam sonuçta o da benim canım

0|0
    0|0
  • Kendini onunla kiyaslamamalisin. Ikiniz farkli insan, ikiniz farkli dünya gibisiniz. Ayrica cok farkli gözükmeniz de cok iyi. Ikiniz sarisin olsaniz mesela "ah kücügü daha güzel" denilir ama biriniz sarisin digeriniz esmer olunca sarisindan hoslanan kardesini, esmerden hoslanan seni begenir.

0|0
    0|0
  • Başkalarını kıskanmak cizgisini silmek yerine kendinde olan güzel huyları geliştirmeye bak, ancak bu şekilde kendi hayatında mutlu olabilirsin kardeşin senşn bedenine yapışık yaşamıyor hayatının bir çok dönemini ayrı geçireceksin ondan. Onu kıskanmak yerine onun mutluluğuyla mutlu olmayı dene inan çok daha güzel 😊 İnssnlar ne yaparsa yapsın sen kendinden sorumlusun unutma😉

0|0
    0|0
  • Kıskanabilirsin bu normal bir şey ama hayatımdan çıksa gitse dediğin kısımda yanlış düşünüyorsun, bence kardeşine olan kıskançlığın kine dönüşmemeli.
    Bence senin biraz kendinle ilgilenmeye ihtiyacın var, özgüvenini biraz kazanabilirsen olaya daha farklı bakacaksın

0|0
    0|0
  • Yanlis dusunuyosun. bu durumda kardesinin bir sucu yok sen onun ablasi olarak daima iyiligini dusunmwlisin ve budurumuna sevinmelisin. ailenin boyledavranmasini kiniyorum acikcasi bence onlarla konusmalisin ve kardesinle senin arana hal ve harekwtleriyle dusmanlik koydugnu belirtmelisin.

0|0
    0|0
  • Ayy ne kiskaniyorsun kardeşin. Benim ablamda benden güzel hala bana ablamin adını söylerler. Bu kadar abartma bence kardeşin o senin.

0|0
    1|0
    • 3ay

Sırf daha başarılı diye daha fazla değer görüyor. Mesela para istiyorum gidip giyim kuşam alıcaksın dolu var diyorlar.
      Ama o istediğinde al annecim al babacım istediğini yap. Bizim ne farkımız var? Evlatlığım herhalde allah belanızı vermesin ya

• 3ay

Ahaha kime okuyorsun kız bela :D
      Al karşına konuş o zaman anneni babanı.

• Bunda senin hatan yok sen kardesini degil ailenin ona karsi olan fazla ilgisini kiskaniyorsun. Sana da kardesine davrandiklari gibi davransalar ikinizi de esit derecede sevseler boyle dusunmezdin bence.

0|0
    0|0
  • Ya bence ablamlar da beni kıskanıyorlar. asdfg
    Onların boyu kısa ve gamzeleri yok. Burdan sesleniyorum. Ablalarım lütfen, lütfen kibre yer yok.

0|0
    0|0
  • Senin kardeşin olduğun için övunmelisin arada tatli kiskancliklar yapilabilir

0|0
    0|0
  • bence senin annen ve baban ayrımcı kızın ne suçu var

0|0
    0|0
  • sevginin artması için farklı yönlerden bakmayı denesen

0|0
    0|0
  • Geçer zamanla

0|0
    0|0
  • Çok yanlis dusunuyorsun