Neden daha çok Kürtler bu sektörlerde?

Arkadaşlar öncelikle sorum yanlış anlaşılmasın. Irkıçılık falan değil bu provokasyon yapmayın..
Sürekli karşılastığım bir durum olduğu için soruyorum; Dolmuşçuların ve pazarcıların çoğu kürt. Nerdeyse %90 diyebiliriz. Neden daha çok bu sektörlerde yoğunlaşmışlar?

0|0
5|11

En İyi Erkek Görüşü

• Ekmeklerini taştan çıkarıyorlar.. Çoluk çocuklarını aç bırakmamak için yeri gelir hamallık yaparlar, yeri gelir inşaatta çalışırlar. Ne güzel işte takdir etmek lazım.

2|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• bir cok tanidigim var maddi durumdan dolayi okutulmadi Şu an calisiyolar. Onlar da buyuk ihtimal öyledir.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Toptancı halinde çalışanların %85 de aynı şekildedir.. aslında iyi bir tespit... aslında bir fikrim yok soruyu takipteyim.

2|0
    0|0
  • Tükenmeyecek 2 sektör var..
    Birisi gıda bir diğeri ulaşım..
    Kafanda basit bir mantık kurman yeterli.. Sorunun cevabı için..

2|0
    0|0
  • çünkü meslek değil araba kullanabiliyosa şöförsün 2 tezgah açarsan pazarcısın daha önce hiç bir işçe çalışamış adam napacaktıki masa başı işmi yapacak insaat söför pazar bunlar herkesin yapabileceği işler

1|0
    0|0
  • para var o işlerde ;)

1|0
    0|0
  • Adamlar her işte çalışıyor

2|0
    0|0
  • Adamlar 9-10 kardes en az umarim bu yeterince acik olmustur

2|0
    0|0
  • 100 kardeş oldukları için hepsi okuyamıyo

1|0
    1|0
  • o işlere sanırım bizimkiler burunlarını kıvırıyor tabiki kürtler o älända parayı kırıÿo

1|0
    0|0
  • çok basit :D adamlar birbirini tutuyo bir kavga felan cıktıgında bir ıslıkla 50 kişi oluyolar :D

1|0
    0|0
  • Dolmuscular çoğunluğu bayburtludir

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Bilmem egitim seviyesi cok dusuk dogunun psikolojiler de bozuk haliyle cok az kisi egitim almis okumus

2|0
    0|0
  • tekstillerinde çogu öyle

1|0
    0|0
  • Egitimsizlikten olabilirmi acaba ☺

1|0
    1|0
  • yaşama şartları iklimen ve coğrafi halleri göz önünde bulundurarak geçimlerini bu yollarla sağlamakla mükellef oldukları düşüncesindeler bu sebeple o işlerin çoğul gücü ellerinde

1|0
    0|0
Yükleniyor...