Merhaba. Çocukluğumdan bu yana hep hakaret edilerek büyüdüm. En ufak bir olayda kimse arkamızda durmadı. Aman şunu yapma şöyle derler, büyüyünce şerefsiz olursunuz... Diğerlerini yazamıyorum bile.. 27 yaşıma geldim hala annem ağzını açınca korkuyorum. Özgüvenim sıfır. Bazen keşke diyorum farklı olabilseydim.

0|1
5|19

En İyi Erkek Görüşü

• Aslında anne-babalara sorulduğunda bu durumun tamamen çocuğun daha iyi yetişmesi için yapıldığı savunulur. Ancak gerçek böyle değildir. Kişi büyüdükçe, bazı olaylar da peşinden gelir. Güvensizlik, yapacağı her hareketten önce "Acaba ne derler?" sorusu, sosyal ilişkilerde sürekli arka planda durma, ortamda rahat konuşamama gibi birçok psikolojik sorunların meydana gelmesine neden olur bu tip şeyler. Ancak bu durum bireyin aşması ile sonuçlanırsa ileride iyi eğitici bir anne de olabilir kannımca. Yine de böyle bir şey etik değildir.

1|0
    0|0
    • 3ay

İyi bir anne olacağımı düşünüyorum. Olamazsamda ailemden kaynaklı sinirsel sorunlarım olabilir sadece. Geçmişimde çok iyi bir ortamda büyümedim ama çocuğumuda anlarım ve inş iyi bir anne olurum 🙏🏻

• 3ay

Düşünceniz bu yönde olursa sonuç da bu yönde olur İnşaAllah.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 18

• Malesef senin gibi çok insan var ve bu insanların geleceğinin şekillenmesini ailelerinin cahilliği belirliyor...

1|1
    0|0
    • 3ay

Onlarada hak veriyorum tabi koşullar aynı değildi ama yinede böyle olmamak lazım annem devamlı ev işi yapar onuda yaparken susmadan konuşur... Babam eve gelir kimseyle konuşmaz..

• 3ay

Sen yinede iyi niyetinden taviz verme iyi insan olmaktan kimse zarar görmez... sabırlı ol ve dua et her karanlığın ardında bir aydınlık vardır.. her gök gürültüsünün ardındadanda mavi gökyüzü mutlaka çıkar... sabret senin içinde zamanı gelince açılmayan kapılar açılır mutlaka...

• 3ay

İnşallah... Çok güzel şeyler yazmışsınız 🙏🏻

• Senin durumunda olan çok insan var maalesef

1|0
    0|0
  • Olmak senin elinde.. zaten siteyede gelmissin burdaki fikirler farkli bakis acilarinda dusunmene olanak sagliycak

1|0
    0|0
  • ünv okudun mu?

1|0
    0|0
  • Çok şükür ailem ne yaptıysam arkamda durdu ama onların da başını eğecek zere bişi yapmadım yapmam da

1|0
    0|0
    • 3ay

Ne güzel belki benim ortamımda büyüsün daha farklı şeyler düşünürdün ama rabbim bozmasın 🙏🏻 bende böyle büyüdüm halada devam

• 3ay

Şükrediyorum tabikide burada sadece birazda olsa rahatlamak için yazıyorum yoksa her zaman şükrederim

• 3ay

👍👍

• abartmamak lazım bir çogumuz bu şekilde büyüdük

1|0
    0|0
    • 3ay

Benim ailemde olmadığın için bilemezsin ve benim gibi büyümediğin için. Sadece anlatıyorum

• 3ay

Erkeklerde biraz farklı oluyor ama kızlar daha hassas bence

• 3ay

tabiki orası öyle

• Çok kişi bu yüzden bir ortama girse utanıp sıkılır. Özgüweni wermeyen aileler sayesindedir hep. Ama özgüwen sonradan kazanılan bir özellikdir. Yöntemleri de war forumlar da. Araştır ve azimle uygula ;)

1|0
    0|0
  • Ne biçim annen varmış. Ekmeğini eline alınca ayrıl o evden. Sevgilin varsa ondan yardım iste.

1|0
    0|0
    • 3ay

Birde bunu ona söylesen neler neler söyler acaba. Üniversite mezunuyum iki yabancı dilim var ama bu evde kusura bakmayın ama hayvandan farkım yok

• 3ay

Ben evden gidersin onlar yıkılır bunuda yapamam onlara

• 3ay

Neden yıkılsanlır ki. Ölene kadar onlarla 1 likte mi yaşayacaksın.

• imtian dunyası ıns asarsın sıkıntılarını calısmıyomusun yanı ayrı bır eve cıkma sansın yok mu

1|0
    0|0
  • Farklı olmak için hiçbir zaman geç değil. Hayatını bir level yukarı atlat gerisi gelir zaten

1|0
    0|0
    • 3ay

Bunları yazmak kadar yapmakta kolay olabilse ne güzel olurdu. Diyorum ya bu ailede en ufak bir şeyde hakaretler yağıyor diye. Yengeme neden hoşgeldin demediğimiz için yemediğim hakaret kalmadı

• 3ay

küçükken babam beni sofra başında sevdi diye Dedem sofrayı ters çevirmişti. Ve bende hep acaba kızarlarmı acaba birşey derlermi diye büyüdüm. Ama şimdi hepsini geride bıraktım. Onların değil, kendi sözümü dinletiyorum.

• 3ay

Seninki biraz daha farklı olmuş benimkiler kadar baskıcı değiller demem ki

• Şukur sozum gecer

1|0
    0|0
  • Yeni bir yola cikmaya nedersin yeni prensiplerinle

1|0
    0|0
  • Gec kalmis sayilmazsin

0|0
    0|0
  • Abla bende aynı senin gibiyim yas 22 intiharu bile çok düşündüm

1|0
    0|0
    • 3ay

Onu bende düşündüm. Dün bile düşündüm. Ne değişik peki sen günahkar olarak ölüceksin ailen perişan olucak o yüzden hiç düşünme Allah büyük belli olmaz

• Bende oyle ama. Hic birini takmadim bugun hepsi onumde saygiyla egiliyor

1|0
    0|0
    • 3ay

Duymazdan gelemiyorum çünkü kaçsamda bağıra bağıra konuşuluyor küfürleri artık duymuyorumda yok kim sizi alıpta başına bela eder tarzında cümleler... Kim alsın ki

• 3ay

Kesinlikle değişmiyor peki sen neler yapıp güzel düşünebiliyorsun?

• 3ay

Sorunun kesinlikle bende degil ailemde oldugunu 100 bin kere kanitladim. Zaten 25 yasimdan sbra baska bir sehre tasinip evi ayirdim. Ailemdir cok severim ama uzaktan sevmek daha saglikli

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 4

Yükleniyor...