Kızlar, 2018'den itibaren Türkiye'deki tüm yolcu otobüsleri 2+1 olup, tekliler sadece kadınlara verilecekmiş. Bu konuda düşünceleriniz neler?

Uygulama çok doğru bence çok geç kalındı. Her otobüste şikayet düğmesi de olacakmış direk şoföre giden. Bayan Hosteslik uygulamasının da geri gelmesi gündemde 2018 yılında.

0|0
29

En İyi Kız Görüşü

• Ne aptalca bir durum bu? Bize asilanan duyguya bakin devlet tecavuzcuyu sapigi arsizi durduramadigi icin kadinlara ozel yer ayarliyor yav he he. O azgin sapkinlar tekli koltukta oturana bile yapacagina yapar asil o zihniyetlerini yok edin zaten bu kadar masrafa da gerek kalmaz

2|1
    0|0
    • 3ay

Kardeşim Sence Türkiye de bu erkegim diye gecinen zavallilar böyle davranirken taciz olayı biteni hiç?

Kızlar Ne Diyor 28

• Ben anlayamadim erkek arkadasimla kuzenimle kardesimle binsem yan yana oturamiyormuyum? Yoksa bu tek basina yolculuk icin mi gecerli

0|1
    0|0
  • Onuda ozel normal diye ayirip ozele iki kat fiyat bicerler oyle iyiliksever bir basbakanlarimiz yok malesef

0|1
    0|0
  • tekli koltukta olunca taciz ortadanmi kalkacak komik gerçekten ya cami onunden kiz kaçırıp tecavüz ediyolar tekli koltukmu kurtarcak

0|1
    0|0
    • 3ay

Bu sadece otobüsler için yapılacak bir uygulama. Taciz her yerde her zman ne yazıkki oluyor Kardeşim

• Teklilerin sadece kadınlara verilmesi saçma. Adam tek oturmak istiyorsa ne olacak. Bayan hostesler oluyor aslında ama çok az.

1|1
    0|0
  • Teklide oturmak herkesin hakkı yalnız. Şikayet olayı gayet yerinde olmuş ama otobüs hostesliği için hala zamanı değil bence, artı bayanlar için uzun yolları düşününce daha fazla yıpratıcı.

0|1
    0|0
    • 3ay

10 güzergah olarak düşünüyorlarmis ilk önce hostesleri 10 saati geçmeyen yolculuklarda

• 3ay

İki sene içinde ülkedeki potansiyel ruh hastası sapıkların biteceğine inanıyor musun gerçekten? Ben inanmıyorum ama hayırlısı olsun yine de.

• 3ay

Cezalar ağırlaşacak. Ve artık içeri girenler tacizden bayana şiddetten tecavüzden girerse direk cinayet koğuşlarına koyulacak. ordakiler de onlara nasıl davranır bilemem

• Kadin butun onca saat otobus suremez.

0|1
    0|1
  • Şehir içi otobüsler rahatsız edici değildi ki yanına bayan oturuyor asıl bu uygulama şehir içinde yapılmalı

0|1
    0|0
    • 3ay

Sonucta Bayanlari korumaya aliyorlar. Sehir ici minubus ve otobuslerde bu uygulama hayata gecmez diye dusunuyorum. Ancak 2 Renkli otobusler olur. pembe ve beyaz renk izlanda gibi. Pembelere sadece Bayanlar biniyor

• 3ay

İnşallah

• 3ay

2018 de goeecegiz Allah ömür verirse

• Otobüs iyide niye bayan hostes gelsin. Şahsen ben karşıyım verdikleri eğitim mini etek konar davranmak

0|1
    0|0
  • Hayırlısı

0|1
    0|0
  • Süper bence

0|1
    0|0
  • Ben tam anlayamadım 😐

0|1
    0|0
  • niye? ben cok rahatsiz oluyorum boyle uygulamalardan, iki kisi edepli edepli oturacagina birinden biri sapiklik yapar diye ayri oturuyorlar, bence bu pis zihniyeti engellemek icin bir seyler yapılmalı

1|0
    0|0
    • 3ay

Kardesim bir yerden yavas yavas Bayanlar kollanmaya baslaniyor iste

• 3ay

öncelikle bayan değil kadın, ikincisi kollanmaya ihtiyacimiz yok ben herhangi bir tacizde kendimi cok guzel korurum da onemli olan taciz olmamasi anliyor musun devlet tacizleri nasil onleyecegini dusunmeli kadini nasil koruyacagini degil erkekler kendini bilirse ortada sorun kalmaz

• 3ay

Kadın degil Bayan olarak hitap edilir Hanimefendi olarak da kullanilir. Tacizden korurum diyemezsiniz cunku bayan gucu erkek gucu bir değildir ve o. an oyle talihsiz sekilde gelisir Siz bile anlamazsiniz. o yuzden devletin bayanlari korumasi tabiki de cok guzel ve gec kalan bir uygulama ama ilk once toplumda ki erkek diye geçinen zavallıların davranislarini duzeltmeleri.

• Bilmem toplu tasima kullanmiyorum. Ne mutlu digerlerine 😅

0|1
    0|0
  • Yavaş yavaş otobüsler kadın-erkek diye bölünür zaten. İğrenç zihniyetler.

0|1
    0|0
  • Guzel kesinlikle tekli koltuklar rahat iyi oluyor onlar bizim hakkımız 😉

0|1
    0|0
  • çok iyi karar 👍

0|1
    0|0
  • haklılar ama otobüs pek kullanmıyorum

0|1
    0|0
  • Cok dgru bir karar.

0|1
    0|0
  • Erkek olsam dağa çıkardım.

0|0
    0|1
  • Bu nasil bir yobazlik

0|0
    0|0
  • Ortadan ikiye haremlik selamlık yapsaydılar? Daha net olurdu.

1|0
    0|0
  • İyi güzelde belki adam da tek oturmak istiyor mecbur bırakılmamalı bence haksızlık karşı tarafa. Üstelik 40 kişi otobüs zaten 13 tane tekli koltuk kalıyor geriye ki bizler için yeterli olmaz sefer sayılarını oldukça arttırmaları gerek bu da firmalarin işine pek gelmez. pek olacağını sanmıyorum bu yuzden

0|1
    0|0
    • 3ay

Kardeşim evli insanlar 2 arkadaş bayanlar zaten yan yana oturuyor. tek bayanlar için geçerli

• Ben şu pembelesmelere karşıyım ya. Orasını burasını tutamayan erkekler bence bilinçlendirilcek yani zaten uzun yolculuklarda yanina kadın oturuyor. Iyilik yapıyormus gibi gozukmek diyoruz buna.

1|1
    0|0
  • Kadınları erkeklerden, erkekleri kadınlardan ayırmak yerine erkekleri bilinçlendirseler çoğu sorun ortadan kalkar. Eğitimsizlikten kaynaklanan sıkıntılar işte.

2|1
    0|0
    • 3ay

Kardeşim Haklısın ama 78 milyonluk ulkede suriyeliler hariç kaç kişiyi bilinçlendirebilirsin ki? bir ara bir muavin olayı olmuştu uyuyan bayana karşı hatırladin mi?

• 3ay

Evet geldi gelmesine ama bakalım uygulamada ne olucak. Merak etme öyle adaletli bir ülkeyiz ki tayt giydi, tahrik etti, rızası vardı bağırmadı, davetkardı denilerekten o ceza indirimiyle 8 yıla düşer. Sonra bir güzel af çıkar. Olan o zavallılara olur. Tecavüz sadece bedene değil ruha verilen en büyük zararlardan birisidir. Bence cezası çok çok daha ağır olmalı. Hatırlıyo musun bilmiyorum baya bir önce Çocuğun bir tanesi baklava çaldı diye kaç yıl hapise carptırıldı. Ama güzel ülkemin güzel adalet sistemi 9 yasındaki kızdan için bile rızası vardı diyip cezayı düşürttürebiliyor.

• 3ay

Kardeşim Senin yazdıklarının hepsi doğru.2 gündür izmirden Edirne ye gelmeye uğraşıyorum. şimdi Ayvalık'tayım. o yüzden yorumlarına fazla karşılık veremiyorum. Hepsi doğru yazdıklarının

• şimdide erkeklere taciz başlamasin:)

0|1
    0|0
  • 2+1 derken zaten 2+ 1 değil mi?

0|1
    0|0
    • 3ay

Kardesim tüm otobuslerin hepsi 2+1e geciyor. Teklilerde sadece bayanlar oturacak

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...