Kapat

Toplu taşıma araçlarında yer veriyor musunuz?

Engellilere, hamilelere, yaşlılara, pembelere mesela yer veriyor musunuz?

0|1
33|54

En İyi Erkek Görüşü

• Engelli, yaşlı ve hamileler okey. Diğer türlü ayakta durabilen birine yer vermem.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 53

• Yerine zamanina gore degisiyor benim icin pembelere cok doluysa otobus veriyorum.. Hamile veya cocukluya garanti veriyorum :) yaşlı da bir yas analizi yapip vay anasini satiyim teyze sabahtam beri eminonu mahmutpasa fink atmis demekki hala saglam diye vermeyebiliyorum bazen :) bazen otelde organizasyon falan olduğundan uykusuz çalışıyorum o zaman katiyen vermiyorum oturacak yer bulduysam direk sızıyorum zaten :)

1|0
    1|0
  • Normalde veriyorum, Ankara'da halamla uzak bir yere gitmek için dolmuşa bindik Kızılay'da, zamanla dolmaya başladı ben birine yer vermek istedim halam yer verme dedi başını öne eğ ben soranlara rahatsız o derim dedi, kabul etmedim olmaz öyle şey ben hep yer veririm dedim, burası Ankara 2 saat ayakta dikilirsin bırak onlar dikilsin dedi, neyse cidden 2 saatte gittik halam her sorana rahatsız dedi geçmiş olsun Maşallah uzunmuş da falan dediler bu da böyle bir anımdır bir defa orda yer vermedim işte :D

1|0
    0|0
  • Engelli, hamile ve yaşlılara evet. Otobüs kalabalıksa (yani taciz ihtimali varsa) genç kadınlara da evet. Ama pek dolu olmayan bir otobüste sırf kadın diye hayır. Ayrımcılığın pozitif olanına da karşıyım :)

1|0
    0|0
  • İhtiyacı olanlara veriyorum birde böyle hani mahcup duranlar oluyor söyleyemiyor ama oturursa rahat olcak falan onlara veriririm normalde gençlere asla vermem ama böyle yapanlara veriririm.

1|0
    0|0
  • Veriyorum. Bugün durakta kadina yer verdim mesela. Gerçi yasli değildi ama olsun. Kafasina güneş geçmesin kadin sonuçta dayanamaz :)

1|0
    0|0
  • pek kullanmıyorum ama 2 hafta önce falan çocuğun biri bana yer verdi çok şaşırdım... ulan yaşlanıyoz heralde dedim

1|1
    0|0
  • Engellilere yaşlılara hamilelere yer veririm ama pembelere kesinlikle hayır. Birine yer verdim hani kız olduğu için Sivas'ta heleki toplu taşıtta tacizci bulamassın ona rağmen ne olur ne olmaz diye yer verdim bana, sen banamı asılıyorsun hayırdır kendi kendine bana yer veriyorsun dedi. Hadi gelde bu kıza ne de?

1|0
    0|0
  • Genç bayanlara inat olsun diye vermiyorum asla.. Ayak da yolculuk etmek de zorlanacak kişilere yer veriyorum detay kısmına yazdıkların gibi ayırt etmiyorum.

1|0
    0|0
  • Pek binmem ama kesinlikle veririm ama yasitim bir bayana zor durumds hasta vs degilse yer vermem gereksiz kibarligada gerek yok bence

1|0
    0|0
  • Bazen en acı olan minibus sırasını kuyrukta bekliyosun yorgunum oturayım diye tam oturuyosun teyzenin teki bakiyor veya ayaktakilerden biri musade et de otursun kadin diyolar sinir basmiyor degil. Ama yer veririm tabikide.

1|0
    0|0
  • O konuda takıntım bile var. Tabikide veririm hatta verdiğimde yinede oturmayan bile var ki bu sadece Engelli, hamile, yaşlı değil kızda olsa veririm ve o oturmadiğinda bende oturmam taki o oturana kadar

1|0
    0|0
  • Yaşlılar hariç veriyorum. Yaşlılar da artık duruma göre. Gelmiş 79 yaşına cebinde iPhone 6s birde açıyor otobüste bağıra bağıra sohbet ediyor. madem o kadar zengin taksiye binsin o telefonla hava atmayı biliyorsa ayakta gitmeyi de bilecek.

0|1
    1|0
  • hayır yer vermiyorum zira artık zerre kalkıp kalkmama kararsızlığı yaşamamak adına boş koltuğa bile genelde oturmuyorum..

0|0
    1|0
  • evet veriyorum

1|0
    0|0
  • Toplu taşımada normal insanlar dışındaki insanlara yer veririm.

1|0
    0|0
  • Pembelere sadece araç çok sıkışık ise yer veririm. Diğerlerine zaten yer veriyorum

1|0
    0|0
  • Evet

1|0
    0|0
  • Evet

1|0
    0|0
  • vermiyorum😑
    geçen gün 4 çocuğu olan bir kadın bindi ona da vermedim😑

0|0
    1|0
  • Vermem

0|0
    1|0
  • Hiç kullanmıyorum araba alın sizde kendinize yer vermiyorsanız

0|0
    1|0
  • Özellikle yaşlı amcalara ve engellilere veriyorum

1|0
    0|0
  • Veririm ama hani bazılarınada sinir oluyorum 😂

1|0
    0|0
  • Her zaman

1|0
    0|0
  • Genelde veririm bazen uyumus numarasi yapiyorum... yorgunumdur falan is cikislari

1|0
    0|0
  • Engelli hamile yaşlı okey. Diğerlerine vermem

1|0
    0|0
  • TAbıkıde veririm

1|0
    0|0
  • Vermeyi severim.

0|0
    2|0
  • kızlara yer veririm ama engelli hamile yaşlı falan filan onlara yer vermem :D fdgdfg

0|0
    1|0
  • evet

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    23

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 32

• Herzamn

3|0
    0|0
  • vermiyorum çünkü beni otobüs tutar oturunca bir daha kalkmak çok zor benim için ama karni. burnunda birini görsem o mide bulantisina rağmen veririm ve coooook yasli birine onun dişinda vermem çok zor

1|0
    0|0
  • Evet

1|0
    0|0
  • Veriyorum

1|0
    0|0
  • Veririm ama çok yorulduysam hiç acımam

1|1
    0|0
  • Yer veririm

1|0
    0|0
  • veririm

1|0
    0|0
  • evet. zaten yer bulmam çok nadir oluyor.

1|0
    0|0
  • evet yer veriyorum

1|0
    0|0
  • Veriyorum

1|0
    0|0
  • Veriyorum

1|0
    0|0
  • Genellikle evet.

1|0
    0|0
  • Bazen

1|0
    0|0
  • Çok yorgun değilsem evet

1|0
    0|0
  • Hayır herkes aynı parayı veriyor.
    Yer bulursam otururum.

0|2
    1|0
  • Evet veriyorum

1|0
    0|0
  • Veririm , vermyenleri de bozarim! Hic cekinmem.

1|0
    0|0
  • Çok yorgun değilsem veriyorum..
    Birde altın gününden ve gezmekten gelen yaşlılardan oluşan gruba yer vermiyorum.

0|0
    0|0
  • Yaşlılara engellilere yer veiryorum

1|0
    0|0
  • Yaşlı değilde engelli ve hamilelere yer veririm.

0|0
    0|0
    • Yaşlı neden peki

• Bazı yaşlılar çok sinir oluyor. Sırf yaşlı diyerekten yer vermek zorunda değilim bende gün içerisinde yoruluyorum koşturuyorum ve otobüste yer bulursam oturuyorum tabii. Bazıları kalk diye gözleriyle oyuyor insanı inadına yer vermiyorum.
      Baktım durumu kötü olan bir yaşlıya yer veririm tabii fakat yukarıda bahsettiğim yaşlılara yer vermem

• evet

1|0
    0|0
  • Vermiyorum bu yuzden surekli insanlarla tartisiyorum minibuste

0|0
    1|0
  • Evet.

1|0
    0|0
  • Ben bir teyzeye insanlık yapıp buyur teyzecim dedim aa şuna bak ne teyzesi be dedi o günden beri hayır

0|0
    0|0
  • Ben baZen çok yorgun olduğumda karnımı şişirip hamile taklidi yapardım yer versinler diye:))

0|0
    1|0
  • Duruma göre değişir :D

0|0
    1|0
  • Yaşlı ve hamilelere veririm

0|0
    0|0
  • denk gelirse veririm elbet

0|0
    0|0
  • Nö :D davarım ben vermem

0|0
    0|0
  • Hamile ve yaşlılarımıza

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    2

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...