Doğacak çocuğumun din hanesini boş bırakabiliyor muyum?

8 hafta sonra çocuğum olacak ama bir soru kafama takıldı. Onun kimliğindeki din hanesini direkt sildirebiliyor muyum yoksa otomatikman islam yazıyorlar ve büyüyünce ancak kendisi mi değiştirebiliyor?

0|0
5|5

En İyi Erkek Görüşü

• Bırakırsın tabi bende ileride kendi kimliğindeki İslam yazısını sildirmeyi düşünüyorum

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Büyüyünce elbetteki kendisi değiştirebiliyor. Fakat doğduğunda boş bıraktırılıyormu bir bilgim yok. Çocuğun çok şanslı büyük olasılıkla çocuğunun düşüncelerine önem veren bir anne olacaksın :)

2|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Ateistsin büyük ihtimal inancsız ya da ateist yazdırabiliorsun bizim arkadaş 2009da ateist yazdırmıştı

1|0
    0|0
  • sizin dininiz ne ise nufus müdürüne söyleyin yazıyorlar galiba

1|0
    0|0
  • hiçbir çocuk kimliğimde islam yazıyor diye müslüman olmaz zaten. abla sen kimliğin en üst satırını kes en iyisi :)

0|0
    0|0
    • 3ay

İsmini Ayşe koymak istediğim kızımın kimliğine Fatma yazdırayım o halde. Mantıksız bir mantık.

• 3ay

mantıksız mantık olmaz. mantık varsa mantıksızlık yoktur. sadece insanın kimliğinde yazıyor diye hristiyan olmayacağı gibi müslüman da olmaz bunu diyorum sana. ayşe fatma konusuna gelince örneğin sen ayşe koyarsın kızın fatma ismini sever. ayşe ismi resmiyette kalır.

• 3ay

Ben zaten kimliğinde islam yazıyor diye müslüman olacak diye bir şey demedim. Sen bunu kendin ortaya attın.

• çocuğun ileride islam dinini seçipte senin böyle bir islam düşmanlığın olduğunu öğrenirse artık hangi nüfus müdürlüğündene dilekçe yazdırırsın onu bilemem olayın bu tarafınıda düşün

0|0
    0|0
    • 3ay

İslam düşmanı değilim. Hickimsenin ve hiçbir şeyin düşmanı olmadım hayatımda. Yeni doğan daha konuşmayı yürümeyi bile bilmeyen bir bebeğin dini inancının nüfus müdürlüğü tarafından belirlenmesinden rahatsızım. Din hanesi boş dursun ilerde bunları dusunebilecek yasa gelince isterse saç tokasına tapsın.

Kızlar Ne Diyor 4

• bence kimlikten din ibaresi kalkmalı. bir müslüman olarak söylüyorum bunu. orda müslüman yazıyor diye kimse müslüman olmuyor zaten.

2|0
    0|0
  • Yazdirma bence de. Dilekçe yazıyorsun galiba. Nüfus müdürlüğünde seni yönlendirirler. Doğmamış çocuğa din bicmesinler. Ben de kaldircam.

1|0
    1|0
  • Ne guzel iste islam yazcak

1|1
    1|1
    • 3ay

İslam yazmasını istemiyorum hanımefendi.

• İyi aavtdd

0|0
    0|0
Yükleniyor...