Kapat

Müslümanlar'ın Hristiyanlar'a olan önyargısı?

Hristiyanlar'a neden bu kadar önyargılısınız, sizi korkutan bir şey mi var? Bütün Türk Hristiyanlar'a özenti ve dönek diyerek sevap mı işliyorsunuz? Sizin tanrınız size böyle mi öğretti? Merak ettiğim, Hristiyanlık'ta sizi bu kadar nefret dolduran şeyin ne olduğu.

1|0
13|23

En İyi Erkek Görüşü

• müslümanların büyük bölümü dinlerini anlatıp savunamazlar bu yüzden çamur atarsak bize soru sorma fırsatı kalmaz diyip işten sıyrılma mantıgının getirdiği bir ön yargıdır bence :D

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Bahsettigin durum ulkerin ve insanların birbirlerini denemeleri için çalışan lobi lerin çalışmalarının bir sonucu

1|0
    0|0
  • Hepsi Allahin dinidir saygi duyarim yargilamam burda atip tutan musluman kardeslerim hristiyan bir ailede dogsaydiniz sizde o gavur dediginiz insanlardan olacaktiniz... Sans eseri muslumansiniz bunu unutmayin.

Gavur dediginiz adamlar insanlik yardimi yapiyor milyarlarca dolar.. Bizim pek muhterem Ali agaogluda 18 yasinda kizlari parasiyla evine atiyor hangisi gavur simdi? Gavurun icatlarini kullaniyoruz hepimiz tip alaninda onlar cigir aciyor, duzenli yasam onlarda bence onlarda degil bizde birseyler ters gidiyor.

1|0
    0|0
  • 2|0
    0|0
  • Tabi hristiyanların ağzından gül kokusu saçılıyor barış insnaları sizi sizden olmayan hatta sizden olanları bile katledip yok ettiniz ön yargılı değiliz sadece gardımızı aldık kalleşlik yapmayın diye

1|0
    1|0
  • İnsanların rengine, dinine saygı durulmalıdır. Değerli arkadaşım, bu toplumda bazı kesim çağdaş yapıda olduğu gibi, diğer kesim muhafazakâr, yobaz bir zihniyet içerisinde. Lâiklik, modernlik ve çağdaş yaşam düşüncesi içerisindeki herkes sana saygı duyuyor ve seni seviyor. Biz birlikteyiz.

1|0
    0|0
  • Müslümanlık hoşgörü dini derler ama kendinden olmayan herkesten nefret ederler, hatta mezhep yüzünden kendinden olanlardan bile nefret ederler, kitapların da onları arkadaş edinmeyin diyor zaten, emir büyük yerden

1|0
    0|0
  • müslümanlıgı bılmeyen ınsanlar o sekılde yapıyor. Sende o cahıllerden olma. Artık eskısı gıbı muslumanlık kalmadı herkes lafda musluman. Osmanlı devleti de muslumandı okadar kıtaya yayıldı Şu an neden oralarda Türkçe konusulmuyor. Diğer milletler ama yayıldıkları her kıtayı köleleştirip dillleri ve dinleri ile oynadı. Osmanlı neden yapmadı bunu. Sorunun cevabı burda ben cevabı bıldıgım için arkadaşım diyebiliyorum başka dinlerdeki insanlara ve onlara on yargılı davranmıyorum.

1|0
    0|0
  • İslama hosgoru iyilik barış dini diyorlar yalan cevrem musluman fakat ben hiç hosgoru iyilik baris gormedim bu dinde bu özellikleri diğer dinlere ters olduğu için digerlerini yadirgiyorlar

1|0
    0|1
  • oo nu bende cozemedim hiristiyana vs asiri bir saldirganlik tepkiler anlamak mumkun degil maden insan inancinda ozgur neden musluman degilse ayrim farkli gozle bakma

1|0
    0|0
  • basmakalip dusunceden kaynaklanjyor, alayi ezberci, dusunmek sorgulamak yok.

1|0
    0|0
  • Müslüman görünümlü insanların neye ön yargısı yok ki?

1|0
    0|0
  • Hangi dinden olduğunla ilgilenmiyorum ben şahsen..

Toplumun çoğunun öyle düşünmesinin sebebi direkt ezber düşünceler.. sorgulamadan konusan sığ düşünceliler.

0|0
    0|0
  • Dünyanın önğndekine koyanlar hep hıristiyanlar ya da yahudiler. Türk hristiyan evet özentidir çünkü Türk müslümandır islam sancağını yüzyıllarca dünyanın her yerinde dalgalandırmış olan millettir Türk milleti

0|0
    2|0
    • Nerde doğduğun neye inanacağını belirlemez

• Neyse insanları belirli kalıplara sokmaya devam et şuysa şudur buysa budur diye yalnızca senin tavrından rahatsız olduğum için cevap verdim.

• @drenek vay ya. Kimşn yazdığına değil ne yazdığına odaklandım tabi. tamam✋🏼

• Nereden bakarsan oradan görürsün. Hristiyanların da müslümanlara karşı önyargılı olduğunu görüyorum bende buradan.

0|0
    0|0
  • genelleme yapmazsan sevinirim senin şu cümlenin sana ön yargılı davrananlardan farkı ne? bir kişi zaten özünde müslümansa kişinin din hürriyetine karışamaz karışıyosa da müslüman değildir sende sorunu düzelt müslüman olmayanlar diye kısıtla mümkünse

1|0
    0|0
  • Yahudİ desen anlarım da ben hıç duymadım hristiyanliga senin anlattığın kadar nefreti

0|0
    0|0
  • Hristiyanların, Müslümanlara olan ön yargısını açıkla bende sana sorunu açıklıyım.

1|0
    0|0
    • İslam diğer ülkelerde kötü bilinir. Nedeni ise terör olaylarının genelde Müslümanlar'ın yapması, bomba patlatanların genelde Müslüman kılıklı kişilerin olmasıdır. Ayrıca son videoyu izlemişsindir. Müslümanlar, turistlere sırf Hristiyan oldukları için gidin burdan diye bağırıyorlar. Ve bu videoyu bir sürü Hristiyan izlemiş. Şimdi İslam tabi ki kötü bilinir.

• kendilerine gönderilen peygamberi çarmağa gererek öldüren bir neslin o çarmağı şeklini süs diye taşıyan bir torunundan güzel cümleler

• Keşke neden çarmıha gerildiğini de araştırsaydın be kardeşim :)) Ama koruyabilirse korusun sizi allahınız. Tekrardan iyi geceler.

• Çünkü müslümanlar cahiller!!!

0|0
    0|0
  • din rant olarak kullanılıyor anlamadın mı sende teistsin

1|0
    0|0
  • arkadasim niye buna taktın gereksiz olmus 😂😂

0|0
    1|0
  • Tam tersi bir durum var ortada sırf müslüman diye katledilen çocuk, kadın ayırmadan su gibi kanı dökülen İslamafobi oluşturmaya çalışan hristiyan alemini görmeyecek kadar gözün mü kör yoksa sende misyoner misin

1|0
    0|0
    • Son videoyu gördün mü? Müslümanlar gelen turistlere sırf Hristiyanlar diye gidin burdan diyorlar. Ve terör olayları genelde Müslümanlar'dan çıktığı için (yanlış anlama bahsettiğim müslümanım diye geçinenler) diğer ülkelerde İslam kötü biliniyor. Tabi ki bu kadar olay olursa kötü bilinmesi normal.

• Bu kadar olayın arkasında kim var acaba müslümanların içine girip müslüman gibi görünen fitne çıkaran Yahudi ve hristiyanlar var.

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 13

• Müslümanlar' ın kanı akmaya devam ettikçe ve Dünya diğer din insanları buna duyarsız kalmaya devam ettikçe sevmeme durumum değişmeyecek kendi halinde yaşayan insanlardan bana ne. Benim nefret ettiklerim din adı altında 3. Dünya Savaşı' nı yaşatanlar ve hepsi Hristiyan değil.

0|1
    0|0
  • İnancından dolayı kimseden nefret etmem saygı duyarım

1|0
    0|0
  • Onu bırak bütün dinler biz ateistlere karşı önyargılı biz napalım?

1|0
    0|0
    • Dostum haklısın. İnsanlar böyle be işte. Önyargı kazanları.

• Cidden çok kızıyorum ya.

• Maalesef böyle insanlar asla bitmeyecek. Birisi bittiğinde diğeri başlıyor..

• Ben müslümanım ve krisçın arkadaşım var önyargı bir yana onun kültürü hakkında soru sormak hoşuma bile gidiyor genellemeyelim

1|0
    0|0
  • bunun müslümanlıkla veya hristiyanlıkla bir alakası yok bu tamamen cehaletle ilgili bir durum. hala modern dünyanın medeni insan tavrono otutturamamaktan kaynaklanıyor.

1|0
    0|0
  • aslında Hristiyanlara karşı bir önyargımız yok Hristiyanların Müslümanlara karşı var. Çünkü benim kitabım senin kitabını kabul ediyor. Benim kitabım senin peygamberini kabul ediyor ancak senin kitabın benim peygamberimi şeytanla işbirliği yapmakla itham ediyor. Budur yani en ufak örneği.

1|0
    0|0
    • İslam diğer ülkelerde kötü bilinir. Nedeni ise terör olaylarının genelde Müslümanlar'ın yapması, bomba patlatanların genelde Müslüman kılıklı kişilerin olmasıdır. Ayrıca son videoyu izlemişsindir. Müslümanlar, turistlere sırf Hristiyan oldukları için gidin burdan diye bağırıyorlar. Ve bu videoyu bir sürü Hristiyan izlemiş. Şimdi İslam tabi ki kötü bilinir.

• Bunun altında yatanın Hristiyan toplum olduğunu sende dahil herkes biliyor. Ayrıca ben İslam toplumu çok ak demiyorum. Her şeyi ile mükemmel olan bir dil yanlış yorumlamalar, anlayışlar yüzünden bu hale geldi. Elbetteki ışıdi var osu var busu var. İslamafobinin en üst seviyeye geldiği şu dönemde ise bunun suçlusunun sadece Hristiyan ve Yahudi toplumun başında olanlar ve basın olduğunu düşünüyorum. Sonuç olarak Elhamdülillah müslümanım ama insanım, terörist değilim.

• Hristiyanlarda müslümanlara ön yargılı bunu da konuşalım

0|0
    1|0
    • islam diğer ülkelerde kötü bilinir. Nedeni ise terör olaylarının genelde Müslümanlar'ın yapması, bomba patlatanların genelde Müslüman kılıklı kişilerin olmasıdır. Ayrıca son videoyu izlemişsindir. Müslümanlar, turistlere sırf Hristiyan oldukları için gidin burdan diye bağırıyorlar. Ve bu videoyu bir sürü Hristiyan izlemiş. Şimdi İslam tabi ki kötü bilinir.

• Kendini kandırıyorsun

• Hadi bakalım öyle olsun 😄

• Hristiyan yahudi müslüman farketmez 1 kişi Allah ı sevmiyor inanmıyor hz. muhammedin son peygamber olduğunu bilmiyor ise ben o kişiden nefret ediyorummmmm

0|0
    1|0
    • Evet çünkü Müslümanlar hep nefret eder dimi? Tanrınız size neftet öğretti çünkü?

• ya neden anlamıyorsun bir daha oku

• ALLAH ı ve muhammedi kabullenmeyen biri varsa sevmiyorum diyorum sebebi bu ki.. şöyle bir şeyde var mesela müslüman olmayan birilerini görüyorum internetten çok güzel işler yapıyorlar diyorum keşke müslüman olsa onlarıda seviyorum işte

• Hristiyanlara karşı bir önyargım yok idi, olmazda. Sadece fikirleri benim açımdan doğru değil. Bu da onları ilgilendirmez

0|0
    0|0
  • Hristiyanlarında müslümanlara karşı ön yargısı var.. İnsanlar böyle

0|0
    0|0
  • hıristiyanların müslümanlara olan önyargısı nasıl olcak

1|0
    0|0
    • Yapılan videolar da var bakabilirsin. Müslümanlık böyle biliniyor çünkü. Son zamanlarda çıkan bazı Müslümanlar'ın yaptığı terörden dolayı tabi ki İslam kötü biliniyor. Ama Hristiyanlık'ta herkesi korkutan bir şey var. Ve bunu merak ediyorum. Ayrıca gelen turistlere Hristiyan oldukları için gidin burdan diye bağıran Müslümanlar'ı gördün mü? Sonra tabi ki diğer ülkelerde kötü bilinir İslam.

• Sana dünyadaki en büyük 3 terör örgütünü yazıyorum ;

1-) Boko Haram
      2-) Leşker-e-Tayyibe
      3-) Isıs
      Ve bunların hepsi Müslüman gruplar. Boko Haram ve leşker-e-tayyibe Islam'ın kurallarını yaymak isteyen örgütler. Isıs ise Müslümanlar'dan oluşmakta. Ben daha bir Hristiyan terör örgütünün ülkelere bombalar atarak onları Hristiyan yapmaya çalıştığını görmedim.

• hıristiyanların taktikleri böl parçala ve yönet onlar saman altından su yürütürler de bizim haberimiz olmaz bir de bu terör örgütlerinin biz müslümaniz demesi bir balığın ben bir kuşum demesi kadar saçma ve yalan

• Niye çoğul konuşuyorsun tövbeya

0|0
    0|0
  • Bana taş atana ben gül atamam!

0|0
    1|0
Yükleniyor...