Imam hatip ortaokulu insan haklarına aykırı değil mi?

O kadar küçük yaşta çocuklara zorla dini dayatmak vicdansızlık değil mi? Anne babamızın kopyası olarak bir yere varamayiz. Neden bizi kendilerine benzetmek için uğraşırlar. Bu ülkede özgürlük var mı şimdi?

0|0
9|21

En İyi Erkek Görüşü

• İmkan olsa doğuştan verecekler dini eğitime sen ne hakkından bahsediyorsun?

2|0
    0|2
    • 3ay

Ananem besikteki kızlarına eşarp takarmis. :) var gerçekten böyle insanlar

• 3ay

rica ederim.

• 2ay

Eig icin tesekkurler

Erkekler Ne Diyor 20

• Ağzımı açtırma benim, cinselliğin yamyamı eşcinseller varsa ve millet bunu kabullenip ses çıkarmıyorsa sen o hemcinsine akan salyalarını alıp kaybol buradan.
    Beynin varsa diye de mantıksal izah yapacağım ama emin değilim.
    Bana söyler misin, sen hangi hakla çocuğunu 7 yaşında okula zorla gönderiyorsun? Hangi hakla o ders kitaplarını okutuyor hangi hakla okuma yazma öğretiyorsun? Bırak büyüdüğünde kendi isterse öğrensin!
    Demek ki neymiş, çocuğunun faydasına olacağını düşündüğün şeyleri pek ala yapıyormuşsun hatta ona rağmen yapıyormuşsun. Şimdi kalkıp senin hoşuna gitmiyor diye inandığım değerler karşısında çocuğumu eğiteceğim yere burnunu sokma, özgürlüğü de o sığ beyninle yorumlama.

2|3
    1|0
    • 3ay

7 yaşında okulda öğretilen şeyler mitoloji değil bilim. Ayrıca zorbalık içermiyor.

• 3ay

Benimle neyin çocuğa faydalı olacağı konusunda tartışmaya başladın. İşte mesele bu, kendi çapında dinin zararlı olduğunu vs düşünüyorsun ve çocuklara öğretilmemeli diye zırvalıyorsun. İnanmayan gönül içinde kuş bulunmayan kafese benzer. Çocuğumun gönlüne kuş koyuyorum ben. Kalkıp bilimden bahsediyorsun, şiir de bilim mi, masal anlatmayalım çocuklara değil mi! Momentum, zamanın bükülmesinden falan bahsedelim, ışık hızında hareket edildiğinde zamanın yavaşladığı anlatalım. Saçma sapan konuşup durma

• 3ay

Kimin saçmaladığı ortada. Farklı düşünmeye devAm edebilirsin. Seni zorlayamam. Bilimi inkar noktasına gelmene gerek yok. Çocuğunu bir robot gibi kur. Büyüyüp baş kaldırdığında da evlatlıktan reddedersin olur biter.

• İstiklalde soyunup p*rno cevirmek insan haklarına ahlaka aykırı degil dimi? harbiden senı dövmek lazım

2|4
    2|1
  • Ortaokula hangi yaş arası gidiliyor yaştan haberin var mı
    İmam hatip sadece dini dersler vermiyor senin gördüğün derslerin cogunu zorunlu olarak veriyor türkçe, mat vs hepsi
    Dini hangi yaşta ogretilmeli sence

0|2
    1|0
    • 3ay

Din bir ihtiyaçsa anlattığınız gibi. Kendisi öğrenecektir. Yetişkin olduğunda

• 3ay

Sokak kavgası yapmıyorum burada. Saçma saçma cevaplar vermeyin.

• Ondan once cocuklarina silah kullanmayi ogreten israili elestirsene dinini bilmeyen yerine bilen birileri yetistirmenin nesi kotu?

0|2
    1|0
  • derdiniz bu ha.
    mide bulantısı herşeyi yaparsınız buna mı burun sokacaksınız ağzımı bozdurma benim.

0|2
    1|0
  • Zorla değil ki isteyen gider

1|3
    2|0
    • 3ay

Çocuk ortaokul cocugu kendi istiyor öyle mi

• 3ay

Hıristiyan bir çocuk veya yahudi daha ilk eğitim olarak dini eğitim alıyorlar bu konu olmuyorda neden konu islam olunca böyle herkes leş kargası gibi ötmeye başlıyor

• 3ay

Seviyesizce konuşmazsan anlatabilirim. Diğer dinlere de karşıyım çocuklara zorla dayatilmasi durumunda. Ailenin hakkı bu kadar geniş olmamalı. Inanç konuları kişisel tercih konusu
      olmali. Aile neyse biz de o olursak hep aynı kalırız. Yanlışlarımızi düzeltemeyiz

• Birinci sınıfa başlar başlamaz neden zorla andımız okutulurdu insan haklarına aykırı değil mi? Türk olmayan gruplara dayatma değil mi Bu arada Türk oğlu Türk'üm olaya geniş açıdan bakıyorum

2|0
    0|1
  • ya işiniz mi yok sizin ya :) nedir bu bu kadar takmışsınız din din din ne oluyor giren çıkan ne seeektirip gidin bu ülkeden abi özgürlükten bahsediyor... ben hala bu ülkede özgürce içip sevişip her türlü şeyi yapabiliyorum abartmıyormuyuz? biraz

0|0
    1|0
  • insanların yaratıcıyı tanıması için kuran kursları ve imam hatipler zaten kapatılmalı

1|0
    0|2
  • Değil

0|2
    2|0
  • özgürlük yok düşünce özgürlüğüde yok ne yazikki adalette yok.

1|0
    0|1
    • 3ay

Ben şuna şaşırıyorum. Başbakan falan ekonomi ya da özgürlükler ile ilgileneceğne dindar nesil yetiştircem diyor. Ya sen ne hakla camı hocası gibi vaaz veriyorsun. Biz aptal mıyız. Sen somut olan görevlerine baksana

• 3ay

:) güya laik de benim ailem mesela. Şeriat var sanıyor. Kardeşim açıldı diye dövdüler. Sonra da demokrasi mitingine gittiler. Ak parti laik görünümlü şeriat simülasyonu yaşatıyor

• 3ay

öylede işte yapacak bişeyimiz yokki. Peygamber gibi tapmaları Büyük dünya lideri MUSTAFA KEMAL ATATÜRK"le kıyaslamalar felan gülüyorum sadece.

• hayırdır sendemi deyist oldun ula din elden gitti

1|0
    0|1
    • 3ay

Deist miyim bilmiyorum da. Oruç tutmayınca niye tutmuyosun diye soran insanların yanında insan iman mi ediyor riya mi ediyor nasıl anlayabilir. Sizin açınzdan bunu düşünüyorum. Dinsiz olma hakkimin olmadığını söylediklerinde buna isyan olarak dinden çıktım gördüm ki disardan bakınca dinde çok yanlışlar varmış. Pişman değilim.

• 3ay

tabii ki.

• 3ay

o zaman allah yar ve yardimcın olsun selametle kal insallah 😂😂😂😛🔫

• Yok. Bu kadar dindar beyinsizin yaşadığı bir ülkede ne bekliyosun ki...

1|1
    3|5
  • He aykırı insan zikiyolar orda

0|1
    3|1
  • Herkesin aile kuralları var bazen çocuklar karar vermiyor hayatına aileler söz sahibi oluyor

0|0
    0|0
  • Zorla olan bisey yokki kimse kimseyi zorla. imam hatip okusun diye bisey yok istege bagli hersey

0|1
    0|0
  • dağa taşa yazdık imam hatipler kapatılsın diye. her türlü sosyal medyadan da trolledir yok dinlemiyo adamlar

0|0
    2|5
  • aynı kafayla laiklik dayatması da insanlık onuruna aykırı değil mi?

0|2
    0|1
    • 3ay

Laiklik kelimesinin içini bosaltanlara sor. Gerçek anlamıyla eşsiz bir uygulama.

• 3ay

Tekerleme gibi oldu senin dediğin. Aynı anlama gelmiyor. Herşey e tartışma amaçlı bakıyorsunuz. Eşitlik ve adalet konusunu sorgulayıp anlayabilen fazla insan yok maalesef. Fransa'yi kınama hakkınız yok o halde onlar Müslüman değil Hristiyan. Size iyi davranmak zorunda değiller.

• 3ay

tabiki değiller nerden çıkarttın bunu bilmiyorum ama insanların birilerinden birşeyler bekliyor ya da istiyor olmasını insanların kendilerine bağlamak lazım

• Sen kaşar sin diye herkes mi olsun

0|0
    0|0
  • Gel soran kardesim vazgec şu şeytan yolundan iş işten gecmeden. Dön geri islama lutfen

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Değil aksine çok güzel küçük yaşta eğitim kazanmalari

1|4
    3|0
  • Sen iyi misin?
    İsteyen çocuğunu imam hatibe gönderiyor. Bu durum seni niye ilgilendiriyor bebeğim? ;)
    Ayrıca zorunlu din derslerinde de sadece İslamiyetten bahsedilmiyor.

0|4
    2|0
  • orada dogmatik düşünceler öğretilmiyor ama anlamazsınız siz. kim bilir orada eski eğitim verdiklerini bile düşünüyordursunuz, camilerde, kuran kurslarında öğretilenlerden ama öyle değil araştırmadan gelmeyin lütfen

0|2
    2|0
  • Seninki de doğru

1|0
    0|0
  • Bende 8 sene boyunca Atatürk ilke ve inkılaplarını öğrenmek zorunda bırakıldım o zaman kimse çıkıp bu insan haklarına aykırı demiyordu. Ama mesele dini bir konu olduğu zaman vay efendim düşünce özgürlüğü nerde?

0|3
    0|0
    • 3ay

Saliha dini konular inanç ve tercih meselesidir. Dini yok etmeye dayalı bir sistem önermiyorum. dini baskılar da var. Görmek lazım anlamak lazım. Haksızlık sadece kendine yapıldığında değil karşı tarafa yapıldığında da buna tepki vermelisin.

• 3ay

Sanırım sorun ikimizin haksızlık kavramına yaptığı farklı yorumlardan kaynaklanıyor. Ben bir çocuğun imamhatipe gitmesini haksızlık olarak görmüyorum. Müslüman bir ailede doğan bir çocuk tabi ki müslüman olarak yetiştirilir ve bu ailenin en temel hakkıdır. Ben şimdi aileme artık inanmadığımı söylesem bu onları kızdırmaktan çok kıyamete olan inançtan dolayı korkutur. Bunun diğer aileler için de geçerli olduğunu düşünüyorum.

• 3ay

Denemeden bilemezsin. Bu kadar savunucu davranmandan anlıyorum ki ailenle başka türlüsü mümkün değil. Şimdi bir ayet kafana yatmasa ailenle bunu rahat paylaşamazsin. Böyle bir hakkın da yok. Benim ailem de dindar. Imam hatibe de gittim. Farklı dini gruplar da gördüm. Hiç biri elinin altındaki insana özgür düşünme konusunda tolerans göstermez. Bunu adım gibi biliyorum.

• ya sana göre uygun olmaya bilir ama insanların değer yargıları farklıdır ve bence dünya daki en önemli şey o değerleri özgür bir biçimde yaşayabilmek

0|1
    0|0
    • 3ay

Tamam yetişkin insan yaşasın. Ama çocuğuna zorla yaşatmasın. Seçme hakkı tanısın. Tek din islam değil.

• 3ay

Düşmanlık yok. Sen yanlış anlamışsın. Anlamak istediğin gibi. Ayrıca ben de dindar camiaya mensup bir insandım. O zaman da zorbaliga karşıydim. Gördüğüm yanlışları dile getiriyorum. Farkli düşünmekten korkan bir insan olmadım hiç bir zaman.

• 3ay

yanlış anlamış olabilirim dediğim gibi kelimelerin öyle anlaşıldı ben zaten türkiye de dinimizin tam anlamıyla yaşandığına inanmıyorum tesettürlüyuz diyen bayanlar sadece kapalı en basit örneği gerçi için doğru olmadıktan sonra baş kapatmakta bir işe yaramıyor

• kesinlikle değil ona bakarsan matematik falan da zorla dayatilma neden pozitif bilimler olmuyorda dinle alakalı şeyler oluyorr

0|0
    0|0
  • Çocuğun istiyorsa gonderirsin istemezse zorlamamk. lazm

2|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...