Alevileri sever misiniz?

Oruç tutmayana dayak atma timi kurmayan ve insanları dinlerine göre yargılamayan sevgi dolu Alevileri severim.

Güncellemeler:
3ay En az 20 tane Alevi arkadaşım var hiç bir kötülüklerini görmedim.

1|1
17|12

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Alevilere karşı Hristiyan karşı islamciya karşı hiç bir ön yargı yok yeterki hümanist olsun din farketmez

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Severim benim için ötekileştirilen en saçma insanlar. İnsan gibi insanlar sevgilim alevi o ve onun ailesine göre herşeyin anahtarı sevgi bilmiyorum felsefeleride çok hoşuma gidiyor :)

1|1
    0|0
  • Severim
    Onlarda insan.

0|1
    0|0
  • Severim, insanları insan olduğu için sevdiğimden ötürü :D

0|1
    0|0
  • Aleviyim ve bu gurur kaynağım. Diyebileceğim tek şey insanların alevileri çok yanlış tanıdığı. Okadar iftiralar varki...

1|0
    0|0
  • İnsan değiller mi işte?

0|0
    0|0
  • Severim canlardır

0|1
    0|0
  • Severim kendi insanlarımı en azından oturup her şeyi konuşabilirsin.

1|0
    0|0
  • Severim cunku aleviyim😂

2|0
    0|0
  • Bana zararı olmayan herkese aynıyım...

0|0
    0|0
  • Ayrım yapmıyorum

0|0
    0|0
  • Iyi temiz insanlar. Neden sevmeyeyim

0|0
    0|0
  • vatana ihanet etmediği sürece inancı beni ilgilendirmez severim

0|0
    0|0
  • severim

0|0
    0|0
  • Severiz tabiki degilmi @cikolatakiwaffle

0|0
    0|0
    • 3ay

Alevileri sevmem. İnsanları severim. Canlıları severim. Yaradılan her şeyi severim. Ayrımcılığı sevmem, üstün görülmeyi sevmem, insan olun biraz ne Alevi ne Sünni ne gavur. Ben bir Homo sapiens'im!

• Herkese eşitim.

0|0
    0|0
  • İnsanları alevi, sünni diye ayıranlardan nefret ederim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Ben insanlara, insan gözüyle bakarım. Yeter ki insanlık nedir bilsin. Bu yeter. İnanç, ırk, cinsiyet umrumda değil..
    Irk ayrımı yapma,
    İnançlara saygı göster,
    Doğayı koru, hayvanları sev,
    Sevgi ve barıştan yana ol,
    Ve tüm bunları çocuklara da öğret.
    İnsan olabilmek bu kadar kolay işte...

1|1
    0|0
  • Zaten esas İslamı yaşayanlar onlar Arap köpekleri değil.. Muaviye denilen Yahudi boku yemiş deyyus İslamı bu hale getirdi.

0|1
    0|0
  • Yedi göbekten, ailesinin köyüne 12 hizmet dahil en eski şaman köklü adetleri bile koruduğu için UNESCO'dan ziyaretçi gelen ve gözlemler yapan bir alevi ailenin oğlu olarak söyleyeyim, sevgi dolu değillerdir, öyle içlerinde tasavvufi bir aydınlanmışlık da yoktur.

Sadece hem eski türk kültürünün devamı oldukları, hem de yüzyıllardır mazlum konumda oldukları için milletin işine karışma ve günlük hayatta kötüleme tavrı içinde değillerdir.

İçlerinde 'Bu sünnilerin namazından ne olur, insana saygıları yok' diye düşüneni boldur, ama biri de sünni diye çıkıp 'Bunların kestiği yenmez, bunlar kafir, bunlar bilmem ne' demez, 'Hakkı bilmiyorlar' tribindediler sadece.

Ha bana sorarsan ikisi de yalan ve batıl, ama alevilik sünni İslam'dan daha hümanist ve insancıl geliyor bana. En azından gidip ona buna sataşma huyları yok, arıza çıkarma huyları yok, kendi halinde işinde gücünde insanlar.

1|0
    0|0
  • İnançların dolayı yargılamam doğrusunu yanlisini kendisi çekecek iyi bir insansa severim. Askerde vardi bir arkadasim siyasette veya dini konularda anlasamazdik ama hafif fikir paylasimi seklinde kavga tartisma seklinde degil ama yinede çok sevrrdim iyi insandi !

0|0
    0|0
  • Kendim de alevi olduğum için severim :D

0|1
    0|0
  • Onlarla bir sıkıntım yok. Kendi hallerinde yaşıyorlar.

0|0
    0|0
  • Kürdüm.. Aleviyim.. Dersim'liyim.. İnsanın yüzüne kabe muamelesi yapar ve doğaya dokuna dokuna , güneşi içine süze süze kavrar tanımlar , yaşadıkları dünyayı.. Cennetin sevaplarını rüşvetsi ritüellerle tekrar etmezler.. insanın dünyada , gündelik yaşam , koşullar karşısında aldığı pratikle , tavırla ibadeti eş görür ve bunu ahiret korkusunu bir pula saymadan yaparlar..

0|0
    0|0
  • Severim candırlar. Gerici olmadıkları takdirde.

0|0
    0|0
  • Genelleme yapmak yanlış, herkesin iyisi ve kötüsü var.

0|0
    0|0
  • Ölüden medet uman toplumdan bir cacık olmaz

0|0
    3|0
    • 3ay

Biraz açıkla ne demek istediniz?

• 3ay

Şimdi defol.

• 3ay

@GunsnRose yardım allahtan dilenır sünni ve aleviler müslüman degil zaten kaybol

• Severim evet

0|0
    0|0
Yükleniyor...