Amcam bütün hayatımızı mahvediyor işin içinden çıkamıyorum kafayı yemek üzereyim?

Hiç uzatmadan direk konuya gireceğim adım Oğuz yaşım18. Çocukluğumdan bu yana afedersiniz eşşek gibi çalışırım babamın işinde. Amcam ile babam şirket ortakları yüzde 50 50. Fabrikalar petrol istasyonları falan filan. Amcam babamdan 5 yaş büyük. Dedem öldükten sonra evimizin büyüğü ( son söz söyleyenimiz) doğal olarak amcam oldu. Amcam haftanın 3 günü işyerine gelir ondada benim babamın çalışanlarımızın moralini bozar gider. Her işe karışır sürekli hesap sorar herkesin canım oldugunu kendinin akıllı oldugunu açık açık söyler. Adam bildiginiz yürüyen ego. Tabi malesef bizimde çalışma isteğimizi kırar. Yaptıgımız işten ne keyif alırız nede verim. Haftanin geri kalan 4 günü tatil yapar. Bütün yük babam ile benim omuzlarımda. Neyse amcamın 3 tane kızı var. 3 ü de özel okullarda okuyo. Hepsinin gardrobunu aç en ucuz kıyafeti 500 tl den başlar. Ve benimde 100 tl ye alıpta 3 yıldır giydiğim pantolonuma PETROLDE TUVALET TEMİZLERKEN OZON SIÇRIYO VE amcamda bana babamın çalışanlarımızın ve müşterilerin önünde canım salak vs argo konuşarak beni küçük düşürdü. Bunun gibi bir sürü olay harf sayım kısıtlı hepsini yazamıyorum gerçi yazsam roman olur. Amcamın en küçük kızı 12 yaşında benimde 12 yaşında bir kız kardeşim var. İki küçük hep beraber gezerler. Fakat amcam hep benim kardeşime hizmet ettirir git meyve getir git su getir. 12 yaşındaki cocuga saatlerce masaj yaptırır amca yoruldum dediği zamanda fırçayı basar. Hemde babamın gözünün önünde olur bunlar. Babamda büyüğüm diye saygısından hiçbişey demez. Amcamın karısı yanında dururken benim anneme gitte şu gömleğimi ütüle der ütülettirir. Amcam yengemle boşanmadan yıllar önce kendindeki %50 yide babama devretti. şu an herşey babamın. Ama olay aynen devam etmekte. Babama bir iki kere patladım babamda amcama bişeyler çıtlattı ama 1 hafta sonra yine aynı. Babamında ğstüne gidip üzmek istemiyorum. Amcam zaten babamın sürekli tepesinde. Nasıl bir çözüm yolu izlemeliyim. Amcam gerçekten psikolojimi çok bozuyor.
saygılar

0|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• bu olayin aynisi sevgilimin basinda olmus küçükken bana dediği su... zamanla isi iyi ogrenmis yavas yavas musterileri kendi tarafina cekmis amcasida is yerine gelince ne kendi ne musteriler bunu tinlamamaya baslamis isi avucuna almis yani anlatabiliyor muyum. hâlâ arada kavga ederler ama elbette erkek arkadasimin sözü olur. ona da gostermelik is verir sunu bunu yap diye. he bide amcanin cocuklarini kendi tarafina cek paranin senden ve babandan geldigini bilsinler ayrica yengenide oyle. 500 tl elbise aliyorsa sen 1000 lira al kendi tarafina kaydr finansin senden geldigini bilsinler. tabi bunun icin yaşın kac bilmiyorum yapabilir misin ama sevgilim zamanla yapmis. simdi yengesi arar anneme ev almak gerekiyor der amcan duymasin der sevgilim gider evi alir sonucta benim uzerime der anlatabiliyor muyum

1|1
    0|0
    • 3ay

Zaten ben sırf miras için sabrediyorum. Yengemle amcam bosanmadan once herseyini babama devretti ya. Allah gecinden versin babama bisey olsa amcamın cocuklarını bırak amcama bile hicbisey dusmeyecek. Amcamın şu an mallarını üstüne alma gibi bir istegi yok almak istemiyo ama ben amcama zıtlaşırsam payını geri istiycek. Yaptıgınız gercekten cok mantıklı. Yasım daha genc ama benimde tek amacım o. İsi benim döndürmem lazım.

• 3ay

sen musteri tarafina cek isi idare eden sen ol musteriler direk seni arasin hatta zamanla onlar dislar senin dislamana gerek yok ama bir zincirlerini kirip isi devralmaya bak amcanada goz boyamalik is verirsin calisanlari falan azarliyormus ya maasini veren sen olursun muhattaplari sensin diye amcan sicsada tinlamazlar. calisanlarida kendi tarafina cek zaten amcan calisanlara kotu davranmis işin daha kolay. benim erkek arkadasim oyle yapmis benden soylemesi

En İyi Erkek Görüşü

• öncelikle kusra bakma ama baban karaktersiz pısırığın teki. bu saygı meselesi değil. ve ben senin yerinde olsam gider başka işte çalışırım. yarısını alırım ama en azından kafam rahat olur.

0|0
    0|0
    • 3ay

ya zaten bu aile ortaklığında ki işler hep sıkıntı.

• 3ay

Zaten sırf yaşım için sabrediyorum biraz daha yaşım gelsin babamı karşıma alacam konusacam bu is boyle olmuyo ayrılalım biz kendi yolumuza bakalım diye

• 3ay

sen hayatın poposuna tekmeyi basmadığın sürece hayattan zorbalık dışında birşey bekleme. ya yağcı olup zorbanın oyuncağı olursun ya da bu zorbalığa karşı durur kahraman olursun.

Kızlar Ne Diyor 2

• Büyü mü var sizde? Bu nasıl bir aile 😶 Baban bir kere sizi sürekli aşağılayan birinin kölesi olmuş değil abisi isterse babası olsun buna hakkı yok. Sen bir hoca gibi birine baktır bence büyü gibi bişey kim katlanır. Değilse bile bu işte bir iş var aralarında bir sır olabilir babanı zor duruma sokan...

0|1
    0|0
    • 3ay

Hayır büyü falan değilde bizdeki saygıyı abartmak. Şimdi babam amcama bişey derse düzenimizin bozulacagını zannediyo. Amcamda niye böyle oldu. Evimizin büyüğü diye hep saygı gösterdik gösterdik şimdi baş gelemiyoruz. Ulan içimi bir gören şu karşıdaki dağ olsam der. Amcam yengemden bosandı 5 ay falan olacak. Ondan dolayı biraz psikolojisi bozuktu bizde pek üstüne gitmedik. Oda bunu fırsat bildi

• 3ay

Bence amcanı bir psikiyatriye götürmeye ikna edin beyinsel bir bozukluk o zaman kim niye çevresindeki herkesi aşağılar ki yoksa. Çok geçmiş olsun bu arada yaşadıkların gerçekten zor. Varlık içinde yokluk çekmek bu olsa gerek...

• Duygusal davranma. mantıklı olan neyse onu yap. Ortaklığı bozamaz mısınız? Paylaşın bence herseyi.

0|0
    0|0
    • 3ay

İşte keşke söylemek kadar kolay olsa. Babamın çalışıp çabaladıgı kazandıgı malların yarısını haftanın 4 günü tatil yapan ayda 50 milyar keyyfi para yiyen birisine niye veresin ki

• 3ay

Yok dedim ya yengemden bosanmadan once herseyini babama devretti Şu an hersey babamın. Ama babamda amcamı atamıyor

• 3ay

O geri almak üzere vermiştir. Tekrar vermezseniz bayağı mağdur olurlar. Yani dediğim gibi oturup konuşun. Ayıp değil. Insanlar markette falan 5 kuruşun hesabını yapıyor. Bunları dile getirmek lazım

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...