Filistinliler, Celtic'e UEFA'nın vermesi beklenilen para cezasını ödemek için harçlıkları bağışladı. Ne düşünüyorsun?

Filistin bayrakları açan Celtic'e UEFA'nın vermesi beklenen para cezasını ödemek için filistinli cocuklar harçlıklarını bağışladı. Celtic ile Hapoel Beer-Sheva arasında 17 Ağustos'ta yapılan UEFA Şampiyonlar Ligi elemeleri play-off turu ilk maçında, Celtic taraftarları karşılaşma öncesinde ve esnasında Filistin bayrakları açmıştı. UEFA da olayla ilgili disiplin soruşturması başlatmıştı. İskoç kulübü Celtic'in taraftarları, Filistin için yardım kampanyası düzenlemişti. Beytüllahim yakınlarında bulunan İbda Kulübü binası önünde toplanarak İskoç takımına destek içerikli dövizler taşıyan çocuklar, daha sonra UEFA'nın, Avrupa Şampiyonlar Ligi maçında Celtic taraftarlarının Filistin bayrağı açmasından ötürü eylül ayında takıma vermesi beklenen para cezasının karşılanması için harçlıklarını bağışladı. İbda Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Halid es-Sayfi, Dehişa kampındaki çocukların attığı bu adımın hayli manidar olduğunu söyledi ve Celtic taraftarlarına Filistin'e verdikleri destekten ötürü teşekkür etti.

8|10
25|54

En İyi Kız Görüşü

• Adı üstünde çocuk işte, yürekleri güzel bi' kere.

1|4
    0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Celtic taraftarina zaten hep bir hayranlığım vardı helâl olsun. . .

0|1
    0|2

Kızlar Ne Diyor 24

• Taraftarları bayrak açmayın uyarısı yapılmışken bunu göze alarak açmışlardı bayrakları ve Filistin kendine uzanan desteğe karşılık veriyor. Yapılanlar gönülden hepimiz insanız ve yaşamak herkesin hakkı.

Filistinli ve tüm savaş mağduru çocukların sadece çocukluğunu yaşayacağı günlere

3|5
    0|0
  • Ah güzel kalpli mücadeleci çocuklar... minik bedenleri çok sorumluluk aldı onların. Ondandır işte bu olgunlukları :)

4|6
    0|0
  • Cok dusunceli bir davranis

0|6
    0|0
  • Cok tatlisler

0|7
    0|0
  • Fakir ülkenin gururlu insanları

1|7
    0|0
  • çocuklar masum ya

0|6
    0|0
  • Gercekten insanlar varmis diyorum

0|4
    0|1
  • filistinler severim çok iyi oluyorlar maşallah İsrail gibi değiller

1|6
    0|0
  • bu çocuklar parayı nerden buluyor ingiltere bakanının dediği gibi türkler 1300 bin lira asgari ücret alıyor 800 lira kira veriyor 300 fatura 300 market flan filan derken etti mi 2000 peki 700 ü nerde buldular çok ortak yönelrimiz var :)

1|3
    1|3
  • Çok değişik ya valla

0|0
    0|0
  • helal olsn

0|1
    0|0
  • Helal olsun be

0|3
    0|0
  • Çok iyi😢

0|2
    0|1
  • vayy be

0|1
    0|0
  • İnsanlık böyle birşey

0|3
    0|0
  • Dünyada bazen iyi şeyler oluyormuş

0|2
    0|0
  • bu çocuklar nankör değil, bu çocuklar bambaşka.

0|0
    0|0
  • İnsanlık bu.

0|1
    0|0
  • Adalet diyorum hiç yok

0|0
    0|0
  • Cok mutluyiz ha ha ne dusinecez icimiz kan agliyor üzgünüm

0|0
    0|0
  • Gereksiz davranış

2|0
    3|7
  • Takdir edilesi.

0|0
    0|0
  • Bilmiyom kanks gnkh

0|0
    0|0
  • Filistin işine gelince mağduru oynuyor işine gelince israile meydan okuyor. Bu ırktan nefret ettiğim için ırkçı sayılmam çok saçma.

1|1
    6|15
    • 3ay

mağdurlar ama sonuna kadar meydan okurlar ne yapsınlar kaçsınlar mı mağdur öylemi olunuyor?

• 3ay

basıyim tevratına seninde için yansın o zaman rebo :D

• 3ay

İçi kin dolu insancıklar...
      Sana sadece acıyorum.

Erkekler Ne Diyor 53

• Filistin Davası bu gün insanlığın ortak vicdan davasına dönüşmüştü. İsrail soyonizminin vahşetini en çok üzerlerinde hissedenler dünyadan gorecekleri en ufak desteğe bile muhtaç haldedirler. Meşru davaları sürekli manipüle edilerek orada yaşananlar dünyaya sanki başka bir şey gibi aktarılıyor. Bu hassasiyetle Celtic taraftarının tutumunu çok olumlu buluyorum. Filistin davasına sahip çıkarak insanlık adına çok güzel bir adım attılar. Filistinli çocuklar da teşekkürlerini çok güzel dile getirmişler.
    Dipçe; Filistin in bizim yaptığımız yardimlar için hiç bir hassasiyet göstermediğini düşünen arkadaşlar için söylüyorum. Bu iddia tamamen duygusaldır vet gerçekleri yansıtmamaktadır. Bir çok Filistinli mücadeleci ile tanışma fırsatı yakalamış biri olarak söylemeliyim ki Filistin halkı, Türk Milletine minnet borcu çok fazla. Zira dünyada çok az ülkede sagcisiyla solcusu aynı anda Filistin destek vermekte. Dünya bu konuya ideolojik yaklaşırken Türkiye sağdan ve soldan örgütler Filistin e savaşmaya gitmişlerdir. Bir çoklarının evlerinde bizden Filistine gidip şehit düşenlerin resimleri bulunmaktadır. Hatta tanıştığım birisinde bir Türk mucadelecinin Filistine taktiği poşu vardı. Orada 1973 yılında şehit olmuş bir Türkün poşusu hala durmaktaydı. Bu gün yasananlarla "Osmanlıdan neden ayrıldılar" tartışması birbiriyle alakasız konulardır. Biri tarihseldir diğeri bu günün vicdan muhasebesi dır.

0|3
    0|0
  • Bunlar güzel hareketler..
    keşke herkes böyle duyarlı olsa

0|3
    0|0
  • Arapşar in mi üzülecem ben? Hem gericiliği seçip ülkelerinin geri kalmasını sağlıyorlar, ülkeleri işgal edildiğinde veya herhangi bir savaştan tahribata uğradığında mazlum ayağına yatıyorlar. Bilime, ekonomiye ve kültürel faaliyetlere önem versinler geliştirsinler ülkelerini, koca Arap dünyası bir avuç Yahudiye yenilmesin. Ayrıca ven bu Araplar'a niye üzüleyim. İslamiyet'e geçtiğimiz ilk yıllarda bize Talkan ve Cürcan katliamlarını yapıp 100 bine yakın Türk öldürdüler. 1. Dünya Savaşında isyan ederek bizi arkamızdan vurdular. Biz Türkler Araplar için üzülüyoruz, peki Araplar Türkler için üzülüyor mu? Hangi Arap ne zaman herhangi zor durumda olan bir Türk halkı için üzülmüş? Onşar bizim için üzülüyor mu? Umrumda değil Araplar.

Çünkü Türkler umrumda. Boşnaklar, Lazlar umrumda. Japonları bile Araplar'dan daha çok seviyorum; çünkü en azından Japonlar Türklerle akraba bir ırk.

0|0
    1|3
  • celtic... zamanında kraliçenin zulmüne de direnmişlerdi. her zaman direnenlerin takımı oldu zaten ^^

0|4
    0|0
  • Büyük ve onurlu bir olaymis bu. İsrail saldirganligina karşı bütün dünya birlesmeli.

0|2
    0|0
  • Celtic taraftarı gerçekten iyi bir taraftar o maçtan sonra uefa celtic e para cezası vermişti taraftarlar iki katını toplayıp bir daha bayrak açtılar 😃😃

0|2
    0|0
  • @Furies Ufacık çocukları, bayanları ve elleri kolları bağlanmış silahı bulunmayan, sivil halkı öldürmek, sömürmek, taciz etmek, tanklarla ezmek, kurşuna dizmek, israili senin gözünde haklı kılıyorsa, her uyuduğunda bir kez daha düşün. De ki'' Allahım ben iyi bir insan mıyım? '' eğer ki kalbin sızlamıyorsa ''Sen iyi bir insan değilsin'' .!

Tabii o çocukların annesi babası gözlerinin önünde vuruluyor, sen makyajını yapıp erkek arkadaşınla buluş, sen ne anlarsın ki!

1|1
    1|0
  • kodumun iskoclari once kendi bagimsizligi icin bayrak acsin.. gecen yillarda bagimsizlik referandumunda bile evet oyu verememis anglosaksonlarin boyundurlugu altinda ayni filistin gibi yasayan ezik etnik dokuntulerin birbirlerine yaptigi sosyoekonomik faliyeti niye duygusal br fotoya koyayim ki? iki ezik etnik dokuntu gurursuz.. onursuz.. dunya icinde gereksiz varliklar.. tabiki olayin duygusalligi sizi etkilemis olabilir.. insaniz hepimiz ama turkiyede isgal altindaydi bir zamanlar ama turk ulusu cikti aslanlar gibi savasti.. kimseye el acmadi kimseye kulluk etmedi... bu onursuz fellah ve oskoc artiklarini ovmekten vazgecin artik... o filistin dedigniz topraklarda ingilizle birlik olmus turke kursun sikmis capulcular yasiyor ve o kahraman atalarimizin mezarlarini bile bilmiyoruz...

0|0
    0|1
  • Bence çok iyi bir hareket, yardımlaşma ve kardeşlik bunu gerektirir bence. Tebrik ederim her iki tarafıda bu duyarlı davranışlarından ötürü :))

0|2
    0|0
  • 0|1
    0|0
  • Güzel davranış :)

0|1
    0|0
  • Filistin için savaşan komünistler 70 lerde kaldı herhalde

0|1
    0|0
  • Çok vefalı bir davranış. İnsanlığın ırk , din , dil ayırt etmediğini gösteriyor. Siyonist medyanın şişirmesi ile Uefa nın aldığı karara bir meydan okuma. Helal olsun!

1|1
    0|0
  • Helal olsun tebrik ediyorum 2 takimida keske bizim turkiyedede boyle yardimlasmalar olsa

0|2
    0|0
  • Bunlar güzel şeyler.
    Dünya medyasının %85'ini Siyonistler kontrol etse de, geriye kalan %15 bile yetiyor zalim-mazlum ayırımıni yapabilmeleri için insanlarin...

0|2
    0|0
  • Filistin konusunda üzüldüğüm tek nokta çocuklar. Her iki taraf için de masum günahsız çocukların zarar gorüyor olmasi. İsrail ve Ermenistan kadar zalim gaddar ve çocuk katili bir ülke yoktur herhalde şu dünyada. Allah onları o çocukların gozyaşlarında boğsun. Ancak Filistin zamanında satmayacaktı o topraklari. Bir devlet bu kadar salak düşünceli aciz olmamalıydı.

0|0
    0|0
  • buna inanmak güç tuhaf olmuş biraz

0|0
    0|0
  • Ayrani yok icmeye

2|0
    2|1
  • Celtic taraftarları da kendi aralarında geçen sene benzer bir ceza yediği için para topladı. Yaklaşık 15.000 Euro olması beklenen ceza için 30.000 Euro topladı ve kalan parayı Filistin'li çocuklar için yardım olarak vereceğini açıkladı. İşte dünya böyleyken güzel!

0|1
    0|0
  • helal olsun

0|1
    0|0
  • Celtic taraftarıda gelmesi muhtemel cezanın iki katını toplayıp kulübe bağış yaptı =))

0|1
    0|0
  • Helal olsun vefayi bilmek lazım.

0|2
    0|0
  • Büyük bir Celtic taraftarı olarak gurur duydum...

0|2
    0|0
  • Filistin niye Zamanında İsrail'e satmış Osmanlı isyan edip baş kaldırıp ayrılmış bunları sormak lazım. İnsanlık için sadece üzülürüm

0|0
    0|0
  • Dünyaya insanlığı tekrar hatırlatma mahiyetinde bir davranış. Tabi hem Celtic taraftarı hem Filistinli çocukların yaptığı.

0|0
    0|0
  • Biz yıllardır yardımda bulunuyoruz bu kadar söz edilmedi ne yazık ki.

1|0
    0|0
  • her aklı yerinde bir insan bu haraketleri takdir eder. aklı olmayan ve olduğunu sanan insanlarda arap diye ırkçılık yapıp yaşasın israil der. zeka meselesi bu

0|0
    0|0
  • Vay be duygulandım

0|1
    0|0
  • Şov şov şov şov

1|0
    2|2
  • çocukların içinde kötülük olmaz onlar iyi davranışıda unutmazlar

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam