Şii Aleviler, Sünni Aleviler varmıdır? Bu nedir? İbadetleri inanış tarzları nasıldır?

Böyle biri var mı burada? Sorularımı cevaplıyacak? Şii aleviler nasıl ibadet eder? Onları hanefilerden ne ayırır? Peygamber Edendimiz onlar için ilk sıradamıdır? Şii alevi ve sünni alevilerin arasındaki fark nedir? Kurandaki emredilenleri ve hadislere inanırlarmı? Namazları sünnetleri ile birliktemi kılarlar yoksa sadece farzlarınımı kılarlar?
Yardımcı olursanız sevinirim. Yargı deği merak.

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• Sünni alevisi ne yahu öyle bir kavram yok alevi alevi işte şiilerden pek farkları yoktur bazıları mezhep değil kültür olduklarını söylerler falan filan namazıda Hz Ali kılmış onların yerine burdakilerin geneli öyle söyler kılanda vardır elbet

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Canım öncelikle bırakın şu ayrımı namaz kılmayan Sünni de var Alev'i de ben bunu bir sünniye söyleyince ama en azından biz biliyoruz ama kılmıyoruz diyip ağzını gevşetip kendini nurdan sanıyor. İnanıpta yapmamak en kötüsü doğruyu bil ama yapma bilmezsen en azından daha az suçlu olursun. Ayrımcılığa gerek benim çevremde bir çok Alev'i var ve hepsi tertemiz inançlı insanlar müslüman diyorsa zaten bitmiştir. Herkes herkesle evlenebilir herkes birbirine saygı göstermeli kültür farkı var diye ayrı düşmek olmaz elhamdülillah müslümanım diyorsa ve sana saygı duyuyorsa o insanla olur işte

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• herşeyleri farklıdır onların namaz kılma şekli bile mesela.

0|0
    0|0
  • Böyle bir şey yok.
    Bir alevi 5 vakit namaz kılınca sünni alevi olmaz. Daha iyi bir müslüman olabilir bu durumda. Bunlar seçimdir.

0|0
    0|0
  • aleviler sünnilerden ve şiilerden ayrıdır. Benim bildiğim sadece arap alevileri var onlar da hz alinin tanrı olduğuna inanıyorlar reenkarnasyona inanıyorlar

0|0
    0|0
  • Aleviler, Bektaşiler, Yörükler, Türkmenler bu ülkenin çimentosudur. Merak ettiğin bilgileri öğreneceğin onlarca kaynak kitap bulunmaktadır.

0|1
    0|1
  • Musluman sonuçta

0|0
    0|0
  • Sor?

0|0
    0|1
    • 3ay

Tamam , bir hanefi bir kızın bir şii alevi ile evlenmesi caizmi? Kız Arkadaşım bana sordu bende alevi ile hanefi nin evlenmesini uygun olmadığını biliyorum dedim. Benim ailem izin vermezdi şahzen ama kızın ailesi pek sıcak bakmasada saygı gösterecek durumdamışlar. Bu çocuk aleviymiş iran mı irak mı ordan gelen şii birşeymiş tam anlıyamadım. Kerbelayı kutluyormuşlar. Cem evlerinde ibadet ediyormuşlar ve namazın anladığım kadarıyla sadece farzlarını kılıyormuşlar ve ikindi ile akşamı mı öğli ile ikindiyi mi bağlıyormular anladığım kadarıyla. Ben bu olayları tehlikeli görüyorum. Yorumda yapamadım yalnış birşey söylememek için.. Sizce bu çocuk nedir? Böyle bir inanç müslümanlıkta varmıdır? Bizde kerbela diye birşey yok sonuçta?

• 3ay

Evet vardır. Cumhuru ulemaya göre nebidir bir kaç alime göresi ise evliyadır. Ayet ve hadisler de ifade edilmiştir.

• 3ay

Tamam sağol.

Kızlar Ne Diyor 1

• Bilmem ki bapddb

0|0
    0|0
Yükleniyor...