Arkadaşlar çöp toplayan kadinlari görünce insanligimdan utanıyorum lütfen sizde de öyle oluyor mu?

Bugün sabah yolda cop karıştıran bir kadin gördüm beline bebegini baglamis benimde 3 aylik bir kizim var ve yaptigim harcamalardan kendimden utandim sadece halimize sukretmek kurtarmaz bence bir yardim eli uzatmamiz lazım.
Neler yapabiliriz bu insanlar için?

2|0
7|8

En İyi Erkek Görüşü

• bu durumda haline şükretmek ya.. vşaklıktır zaten. bu ne demek yani allah sana torpil geçti sende bunun için şükür mü ediyosun. yapılması gerekn güzel bir dünya için ugraşmaktır.

0|0
    0|0
    • 3ay

Evet ama kisisel yardimlar yeterli mi

• 3ay

kişisel ve toplumsal.. masela sen gider edebiliyoan kişisel yardım edersin toplumsal düzeydedi savundugun ideolojiler fakirlikle başa çıkmaya yönelik ideolojiler olmalı

En İyi Kız Görüşü

• Ben de bizim orda biri görüyorum, adamin üstü başı yırtık durumu baya kötü. Nerde kalıyor bilmiyorum, coplerle geçimini sağlıyor. Hem aynı copte oluyor. Benim de aklıma şöyle bir şey geldi;hemen arka sokakta fırın var, onun copte olmadığı bir zaman fırından 2-3 ekmek alıp poşeti çöpün yanına, temiz bir yere bırakırsam mutlaka fark eder ve yer diye düşünüyorum. Afrika'da açlık çeken biri gibi.. Vücudundan vs anlaşılıyor, aslinda çok yemek yememesine rağmen sadece karnı çok şiş, ve insanlar açlıktan ölmeye doğru yaklaşırken yemek yemediginden karnı bir rahatsızlıktan sisiyor ve olume kadar gidiyor. Hiç yoktansa bu şekilde gizlenerek onlara gururlarini inceltmeden kendimiz de ego yapmadan yardımcı olabiliriz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• kimseye acıma acınacak biri değil onlar onlara acıyacağına saygı duy

0|0
    0|0
    • 3ay

Aciyorum demedim kendi yaptigim fuzuli harcamalardan utaniyorum dedim.
      Okudugunu anlıyorsun değil mi.
      Bir de turkce den türkçeye tercüme yapiyorum hey allahim.

• Saglam bir alt yapiyla baslanilsa ticari cikar elde etmeyi gozetmeyecek kisilerle bir vakif yardimlasma dernegi vs kurulabilir. Benim yasadigim sehirde var mesela bir tane bagislarla ihtiyac sahibine ihtiyaci neyse iletiyorlar

0|0
    0|0
  • Bozuk paran olunca ver hepsini, zaten 10-25 kuruşlar ne işine yarıyor ki

0|0
    2|0
  • Onları bu hale getiren sistem utansın. Yazık günah

0|1
    0|0
    • 3ay

Biz o sistemin parcasiyiz
      Bugun aklima hep horasanin kopekleri meselesi geldi durdu

• 3ay

Horasan'ının köpekleri ne ki?

• 3ay

Ya bir ac oku lütfen yaz google a cikar beyazit-i bestaminin bir meselesi var😞

• Kapitalist sistem işte ali Ağaoğlu denen güzel kardeşim para içinde yüzerken insanlar açlıktan ölüyor

0|1
    1|0
  • kadını erkeği yok

0|0
    0|0
  • benımde ıcım acıyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Yapabileceğimiz tek şey maddi yardım...

0|0
    0|0
    • 3ay

Evet ama bu kadar cok olduguna gore bu insanlar sanirim birsey yapmiyoruz biz

• 3ay

Herkesin elinden geleni yapması gerekiyor ama insanlar görmemezlikten gelmeyi seçiyor.

• Üzücü bir durum.

0|0
    0|0
  • Rencide etmeden maddi yardım yapabilirsin mesela bir erzak paketi hazırlayıp verebilirsin eğer hep görüyorsan

0|0
    0|0
    • 3ay

Hep farkli insanlari görüyorum

• neden utandin bundan?

0|0
    0|0
    • 3ay

Kendi harcamalarimdan herseyden almaktan

• Buraya yazmakla baslaman super olmus :D

0|0
    0|0
    • 3ay

Fikir alışverişi diye bir kavram duydun mu hic

• 3ay

Haaa yapmadigimi nerden biliyorsun belki de yaptım o yuzden etkisinden cikamadim olamaz mi

• 3ay

Oki doki

• Soruya bak çay demle :P rG

0|0
    1|1
Yükleniyor...