Selam! Sizinle bir şey paylaşacağım?

Selam arkadaşlar, kendimle ilgili bir şeyden bahsetmek istiyorum. İçimde kalmasın bir yerlere içimi dökeyim dedim. Ben biraz sessiz bir yapıya sahibim, özellikle eskiden hiç konuşmazdım bile. Son zamanlarda (son1yıl) daha konuşkan bir insana dönüştüm fakat yine de genele alacak olursak sessiz bir insanım. Özgüven, kıskançlık tarzı problemlerim var ve şunu belirtmek istiyorum ki ben bu problemlerimin farkındayım. Yani kontrol etmeye çalışıyorum, bazen çok zorlansam da kontrol benim elimde. Açıkçası bu problemler beni içten içe kemiriyor bazen. Kendime zarar veriyorum, başkalarına değil. Eğer farkında olmasam belkide insanlara çok büyük zararım dokunacak. Aslında çok sosyal bir insan değilim, biraz antisosyalim kendi içimde fakat insanlara bunu yansıtmayan biriyim. Yani çevresindeki herkes tarafından sevilen, ilgi gören, beğenilen bir insan değilim ve birine pozitif yaklaşıp karşılığını alamadığım zamanlar oluyor. İçten içe üzülüyorum böyle durumlarda ama asla karşıdaki insana kim gütmüyorum. Aslında bu da kontrol ettiğimden, yani kontrol etmesem o insanlardan nefret edeceğim. Tek temennim insanlar beni ittikçe ben daha çok güçleniyorum ve kendimi daha önemli konulara veriyorum. Bazı sorunlarımdan kaçmak yerine üzerine gidiyorum, üzerine gittikçe hafifliyor. Bazen insanlara tepeden bakan bir karaktere bürünüyorum, ergenlikten kalma bir alışkanlık, bunu da kontrol etmeye çalışıyorum çünkü anlattığım gibi başkası bana tepeden baktığında mutsuz oluyorum. Fikir ve tavsiyelerinizi alabilir miyim?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• bunu yenmen için tedavi olmalısın

0|0
    0|0
    • 3ay

Psikoloğa mı gitmeliyim psikiyatriye mi?

• 3ay

kendimle barışığım derken görselliği kastetmiyor musun

• 3ay

Hayır, sonu kötü dediğine göre olumsuz bir şey söyleyeceksin. Sonunun ne olduğunu söylediğinde, bunu kaldırabilecek kadar kendimle barışığım, kendimin farkındayım demek istedim

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 2

• Çok uzun okumadm

0|0
    0|0
  • Sorun cok buyuk

0|0
    0|0
    • 3ay

Evet, başkalarına bir zararım yok. Ne güzel. Ama kendim için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Ama zamanla tecrübe kazandıkça, azalıyor.

• 3ay

Kendim için

• 3ay

Even kendın için

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...