İyiler neden kaybeder?

Maalesef zaman geçtikce kendinden başka kimsenin seni sevmediğini göre biliyosun. Aşkmış, dostlukmuş hepsi palavraİyiler neden kaybeder?

0|0
16|28

En İyi Erkek Görüşü

• İyi kaybetmez, kötü kazanmaz Azerbaycanlı kardeş :-) dünyadaki sınavın şiddeti iyiler üzerinde daha baskın olur, bir şekilde seni kötüleştirmeye çalışır hayat, sen ona uymadıkça o üzerine gelir. Kötü zaten kötü olduğundan dünyada çok fazla sınava tabi olmaz, iyiye yönelmediği sürece ağır bir sınavı olmaz. Dünyada çeken ahirette kazanır inşAllah. Sen gönlünü ferah tut. Ortalama 60 yıllık hayatta herşeyini kaybetsen ne yazar? Dik dur İnşAllah. :-)

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 27

• "erkek bol merak etme erkekler bumerang gibidir ne kadar atarsan o kadar şidetli döner sana..."

Kötü bir kadının sözlerinden alıntı :)

Öncelikle onu paylaşmak istedim ki.. İyilerin neden kaybettiğini daha rahat anlatayım.
    İyiler karşısındaki insanın kötülüğünü istemezler.
    İyiler karşısındaki insanın üzüldüğünü gördüklerinde yanında olurlar.
    İyiler kazanmayı değil. Kaybetse de gerçekten birşeylerin farklı olmasını sağlamak için çalışırlar.
    İyiler genellikle iyi niyetlidirler ve bu iyi niyetleri kesinlikle yukarıda bahsettiğim kişiler tarafından sömürülüp veya kullanılıp bir kenara atılırlar.
    İyiler aslında.. Kaybetmeyi bildiklerinden sadece.. Kazandıklarını sandıkları her şeye sıkı sıkıya sarılırlar. Ve bu da onların en büyük dezavantajıdır.

İyi olmayın. Kaybetmekten başka şansınız olmaz.

1|0
    0|0
  • valla ben de anlamadım. kötülere bişey olmuyor. olan bize oluyor.
    kötüye birşey olmaz sözü gerçekmiş galiba.

1|0
    0|0
  • İyiler kaybetmez, Kötü olan neyi kaybettiğinin farkında değildir. Sonunda da bunun pişmanlığını yaşar.
    Neresinden baktığına bağlı.
    ACı denen hissiyat, iyi içinde vardır kötü için de vardır. Her ikiside bu duyguyu yaşar.
    Buradan bakarsan, iyinin kaybettiği birşey yoktur.

1|0
    0|0
  • o kadar çok kötüye denk gelmiştir ki o iyi iyinin iyiy olduğuna inanmaz denk geldiğinde kötülerin arasına koyar zihninde onu ve çiğneyerek geçer sonra an gelir kötünün biri öyle iyi taklidi yapar ki kandırır tüm sinsiliği ile iyi rolüne bürünür ve bu süreç böyle sürer gider iyiler iyilere denk gelmez seni seveni sen sevmezsin senin sevdiğinde seni sevmez sadece mış gibi yapar inanırsın sen mışlara yaşanmışlara bir bakarsın ki hepsi koca bir dili geçmiş zaman kipine bürünmüş ama seviyordu dersin sevmiyordu kardeşim sevseydi gitmezdi sensiz mutluluk peşine düşmez seninle gerekirse mutsuz olmayı göze alırdı korkak tavuk gibi kaçmaz kalır seninle birlikte omuz omuza savaşırdı hangimiz sevdiğimiz kadar sevildik sanki sevdiğimiz kadar hançer yaramız vardır elbet sırtımızda ve sevmemeye and içsekte her defasında arkasında sakladığı hançeriyle çıka gelir bir gözleri sürmeli sana tekrar hayat verme vaadiyle ve tekrar öldürür içindeki inancı güveni bir yara daha eklersin bıçaksırtı gönlüne...

1|0
    0|0
  • aslında kaybetmez ama onlar öyle sanıyor

1|0
    0|0
  • İyiler kaybetmez merak etme, ayrıca iyi olup kaybetmeyi kötü olup kazanmaya tercih ederim :) senin derdin ne ah bir bilebilsem daha çok yardımcı olurum da... :)

1|0
    0|0
  • Profil fotoğrafımı okuyun.

1|0
    0|0
  • İyilerin maddi hırsları kötülere göre çok azdır.

1|0
    0|0
  • iyinin kaybedicek bişeyi var çünkü kötü neyi kaybetsin

1|0
    0|0
  • iyiler kaybetmiyor aslında kazanıyor lakin iyi olup olmadığına kararıda ne şekilde verdiğin de önemli belki sen kötüsün o iyiydi.

1|0
    0|0
  • bu bir kural olmuş gibi artık

1|0
    0|0
  • Kötüler sevildiği için

1|0
    0|0
  • kesinlikle. ben iyi olduğum için hiç bir zaman sevilmedim. şerefsizz olsaydım seven olurdu

1|0
    0|0
  • aslında öyle olduğunu düşünürüz

1|0
    0|0
  • sınav...

1|0
    0|0
  • Gerçekler acıdır. Ama bizi özgür bırakır.

1|0
    0|0
  • öyledir

1|0
    0|0
  • iyiler kaybediyo gibi görünsede bence kazanan iyilerdir

1|0
    0|0
  • aslında kazanırlar ama bunu sadece kendileri farkeder ve anında olmaz bu olay çok sonra dersin kendine ''haa bak ben böyle yapmıştım iyi ki yapmışım'' diye.
    yani ilk başta kaybedersin gibi gözükür ama kazanırsın bu sonra karşına çıkar

1|0
    0|0
  • Kotuluk yapamadiklari icin

1|0
    0|0
  • Çünkü iyilik her zaman suistimal edilir.

1|0
    0|0
  • çünkü başkalarının kuyusunu kazma gibi bir art niyetleri olmadığı için.

1|0
    0|0
  • İyiler hep kaybetmeye mahkum

1|0
    0|0
  • genelde kullanılırlar

1|0
    0|0
  • bir erkek seni sevse sende onu sevmicen sanki çok bişeymiş gibi konuşma

0|0
    2|0
  • Gel bana kaybetme imkanın olmasın

0|0
    0|0

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 15

• İyi insan kabullendiği için iyi insan kaybetmekten korktuğu için iyi insan değer verdiği için, sevdiği için, uğraştığı, çabaladığı, kaybetmekten korktuğu için kaybeder. İyi insan iyimser olup herkesi kendi gibi sandığı için kaybeder...

1|0
    0|0
    • 3ay

Dediklerin doğru ama insan yapısı gereği kendini çok seveni değil sevmeyeni kovalıyor, seveni cepte görüp zamanla sıkılıyor ya da istemiyor, bu yüzden bazen kendinizi geri çekmeniz lazım, ne kadar güzel bişey olmasa da bazen bu işlerde taktik yapmak gerekiyor, öbür türlü iyiler kaybediyor işte

• 3ay

@Tembelladam kaybediyoruz maalesef

• Cunku kotuluk guctur

1|0
    0|0
  • İyilerin kaybettiğini düşünmek aptalca insanın kendine acıma istediğinden oluyor kötüler de kaybediyor emin ol

1|0
    0|0
  • İyi olan düşüncelerinden

1|0
    0|0
  • iyiler kaybetmez iyiler kazanır

1|0
    0|0
  • İyi oldukları için

1|0
    0|0
  • Hala oynayacak hamleleri herkesin var kimse mağlup diil

1|0
    0|0
  • Ne? Mence bırde düşün 😃 eslınde bezen ele dedırtdırır heyat..

0|0
    0|0
  • Yaniliyorsun dogru aski bulamamissin

1|0
    0|0
  • cünkü iyiler

1|0
    0|0
  • adı ustunde iyi oldugun icin genellikle iyiliği hak etmeyen insanlara karşı iyi oldgn icn

1|0
    0|0
  • İyiler kaybetmez. Eziklerin kendine kılıf uydurması tamamen.

0|0
    0|0
  • palavra palavra palavra

0|0
    0|0
  • İyi oldukları için

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...