Nasıl müslüman oldunuz?

Gerçek müslümanlık ne demek onu bilenler doğru cevabı vereceklerdir :)

0|1
16|30

En İyi Erkek Görüşü

• Soru şöyle olmalıydı bence... Neden Müslümanız?
    Cevabı vereyim;
    Ben niçin müslümanım? Varlık âlemine gözümü açıp baktığım zaman görüyorum ki, tüm yaratıklar, hayvan, bitki ve cansızlar hep bir nizam ve düzen içinde hareket edip hayatlarına devam ediyorlar. Bundan dolayı onlar müslüman; eğer tabir caiz ise hayvanlar müslüman, bitkiler müslüman ve hatta cansızlar bile müslüman. Çünkü onlar düzenin dışına çıkmıyorlar hiçbir zaman. İşte bu düzeni yaşayanın adıdır müslüman. Ben de onun için müslümanım. Var mı zamanın dışına çıkma imkânım? Var mı mekânın dışına çıkma imkânım? Yeme ve içmeyi terk edebilir miyim ben? Acıkmayı ve susamayı kaldırabilir miyim kendimden? İçimdeki sevmeyi, sevgiyi, merhameti, şefkati ve acımayı yok edebilir miyim ben? Hayır, hayır, bunların yapılması asla mümkün değildir. İşte onun için fıtratı yaşamaktır İslam; İslam’ı yaşayan kimseye de denir müslüman. İşte ben bunun için müslümanım, başka çarem de yok zaten. Bunları görüp bildikten sonra nasıl olmayayım müslüman? İşte böylece kendi serbest istek ve irademle, özgür arzu ve isteğimle mecburum müslüman olmaya ben.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İlk başta ailemden kaynaklı öğrendim. Onlardan görerek ama sonra farkettim ki onlarda ailelerinden gördükleri için inanıyorlar. Araştırmaya başladım okumaya. Yaratıcının olduğu kesin ama dinleri sorguladım ve hem kalbime hem mantığıma uygun gelen islam olduğu için müslüman oldum iyi ki de olmuşum 😊

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• Sorgulayarak
    Haram helal
    Neden diyerek
    Haram işleyenlerin sonunu görerek
    Gerçek imana uyanların onurlu fakir ama imrenilecek karakterde yaşayışlarını görerek
    Ahmakça tarikatların oyunlarına kanmadan. insana değil allaha taparak
    Bilim ile
    İlim ile muslamandim
    İslami gerçek islami buldum sukur

1|1
    0|0
  • Galu bela dan bu yana Müslümanız

1|0
    0|0
  • Müslüman doğdum. Soruşturarak bağlandım tabi islami platformlarda

1|0
    0|0
  • çalmayan cırpmyn ayrım yapmyn geri kaflı olmyn kişler müslümmndr =)

1|0
    0|0
    • 3ay

Çalmak çırpmakla günahkar olursun yapmazsan dürüst olursun ama müslüman olmazsın. ilgisi yok.

• 3ay

Hristiyan olan veya yahudi olan veya ateist olupda dine inanmayan ama dürüst olan bir sürü kişi var onlar ne oluyo

• 3ay

İnsan oluyoo =)

• Dinimi sorgulamaya başladığım andan itibaren

2|0
    0|0
  • Huzuru islamda buldum

1|0
    0|0
  • daha hakiki müslüman olamadık Allah a layik bir kul değilim günahkârım Allah affetsin

1|0
    0|0
  • ilk olarak Allahın ismini duymakla. Ne güzel bir isim... Sonra da Müslüman kaldık. Aslında her an müslüman olma yolundayız. ama ateistlere göre Müslüman ailede doğduk diye bizler Müslümanmışız. yani hiçbirimizin artık Müslümanlıktan çıkma seçeeneği yokmuş gibi böyle doğduk böyle ölmeliyiz diye bir kaide var sanıyorlar tabii ki tartışmalarda ileri sürdükleri düşüncedir bu. Ama aslolan ben ne kadar günahkar da olsam Müslüman olmaktan vazgeçmedim tövbe ettim :D

0|0
    0|0
    • 3ay

norveçli bir ailede doğsaydın yine müslüman mı olacağını sanıyorsun gerçekten?

• 3ay

@zafersenindir len dengesiz! ben sana o kadar yazdım sen mast. gibi gülünç cevap yazmışsın. google denen birşey var cümlelerimin hangisinden kopyalanmış diye şüphelendiysen arama butonuna yapıştır bak bakalım bu siteden başka yerde bu cümlelere rastlayabilecek misin. Ayrıca havlama demişsin ama sen yorumuma musallat oldun bence sen yol al hadi..

• 3ay

ya görüyor musun böyleleriyle uğraştığımız için ülke bu hale geldi!. Bunun gibi maddeci zihniyet Meşrutiyet dediler iktidara geçtiler ülkeyi dünya savaşına soktular yenilince gizlice ülkeyi terkedip avrupaya kaçtılar ihale osmanlıdaki müslümanların üzerine kaldı. bunlar yüzünden neredeyse 1000 yıllık anadolu toprakları elimizden çıkacaktı şimdi karşımıza çıkıp madem zekisiniz niye avrupadan gerisiniz diyorlar. Len Avrupanın yarısı bizimdi neredeyse! onlar gibi içimizdeki hinleri kendi emelleri için kullandılar bu şerefsizler de her fırsatta milletimize devasa topraklar kaybettirdiler. Bir meşrutiyet ilan edilsin diye çıkardıkları kargaşada Trablusgarp elden çıktı Balkanlarda Bulgaristan Arnavutluk kopru. Hele Alman hayranlıkları yüzünden koskoca Arap yarımadası gitti. Kendileri gibi beyinsiz ama dahi geçinenler kazandıkları savaşta yendiği ingiltereye Musul'u kaptırdılar Hatay bile zar zor geri alındı! Güya savaştan galip çıktık. Zafer kazanmışmışız hani Musul nerde mk!. Bu zafer mi :D

• doğduğumda müslümandım kanks her çocuk müslüman fıtratı üzerine doğar zaten

1|1
    0|1
  • güzel oldum iyi oldum hoş oldum

1|0
    0|0
  • Ailemden dolayı. Ama Kuran-ı Kerim'in Yaşar Nuri Öztürk Çevirisini kendip okuyacağım.
    Çünkü çalanlarda müslaman (!)

0|0
    0|0
  • Dogunca

0|0
    0|0
  • Ben olmadım

0|0
    0|0
  • babam annem müslümandı işte öyle yani

0|0
    0|0
  • müslüman doğduk
    elhamdülillah

0|0
    0|0
  • odluk işte boşver

0|0
    0|0
  • daha olmadım

0|0
    0|0
  • doğuştan öyleyiz şükür

0|0
    0|0
  • Olmadık.. Doğduk..

0|0
    0|0
  • Müslüman olunmaz
    biz 7 kuşaktır müslümanık :D

0|0
    0|0
  • İyi bir insan olmak hak yememekte gerçek bir müslümanlıktır

0|0
    0|0
  • Elhamdulillah müslüman dogduk

0|0
    0|0
  • Muslumanim zaten

0|0
    0|0
  • kelimei Şahadet getirdiğinde oluyorsun zaten

0|0
    0|0
  • müslüman doğduk Allaha şükür

0|0
    0|1
  • Anne karnindan dogan butun cocuklar musluman zaten

0|0
    0|2
  • bir zamanlar müslümandım ailem yapmıştı

0|0
    0|0
  • müslüman olunmaz doğulur

0|0
    0|1

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 15

• Müslüman dogdum. Sonra bir ara katıldıgım bir kaç sohbet olmuştu orada daha önce bilmedigim duymadıgım şeyler ögrenmiştim Müslümanlık hakkında bir şey bilmedigimi ve sırf dogdugum çevre öyle diye yaşadıgımı anladım. Araştırmaya başladım kitaplar okumaya kur'an okumaya daha çok sohbet dinlemeye ve müslümanlık hakkında çok fazla şey ögrenince gerçekten bu dini yaşamak istedim. O zamandan beri gerçek Müslümanım bence.

1|0
    0|1
    • 3ay

cariyeliği kabullenmek bir kadın adına kötü birşey tabi

• 3ay

tabi öyledir neyse rahatsız etmeyeyim ozaman daha çok küçük sömürü dünyanızda başarılar sizi hep din ile yönetecekler

• 3ay

@KısaMasa siyasiye döndünüz

• Eskiden taklidi Müslümandim.
    Allah'ı o kadarda sevmiyordum ve İslamiyetle hiç bir alakam yoktu.
    Sonra dindar bı arkadaşımın vesilesiyle bir cemaat yurdunda kaldım.
    Liseye ordan gidiyordum. Sonra gerçek anlamda sorgulamaya başladım.
    Ve insanları tanıdıkça daha iyi anlıyorum... bu insanları ıslah edebilecek tek şey bence din.

1|1
    0|0
  • Şüpheye düştüm, araştırdım, buldum.
    Mutlu son.

1|1
    0|0
  • Bebekken müslüman doğdum ama aklim dinini kabullendikce ve kalbim dine tutununca müslüman oldum

1|0
    0|0
  • Olmadik

0|0
    0|1
  • Müslüman bir ailenin çocuğuyum. Bana ne olacaksın veya neye inanacaksın diye sorulmadı. Böyle geldik böyle gidiyoruz.

0|0
    0|0
  • Galu bela dan beri müslümanım elhamdülillah

0|1
    0|0
  • Her canlı müslüman olarak yaratılır. Aile yetiştirisi toplumsal faktörler ve konum olmak üzere sonradan değişimlere uğrar. Çoğu insan buna inanmaz ama gerçek budur.

0|0
    0|0
  • Dünyaya gelen her insan gibi müslüman geldim ve değişmedim.

0|0
    0|0
  • Kelimeyi şehadet getirerek olunuyor.

0|0
    0|0
  • Müslüman doğdum zaten.

0|0
    0|1
  • Gerçek müslümanlık diye bir şey mi var :// ikiyüzlülere münafık, inanmayanlara kafir deniyor zaten.

0|1
    1|0
  • söylemem

0|0
    0|0
  • Birkaç yıl kafamda düşünceler dolaştı beni huzursuz etti

1|0
    0|0
    • 3ay

Namazdan önce tesettüre girmeden öncesi için ben muslumandim elbette ama samimi değildim

• olmadım

0|0
    0|0
Yükleniyor...