Nüfus cüzdanımı kaybettim?

Nüfus cüzdanımı kaybettim! Yenisini çıkaracağım fakat eskisine ne olacak bilmiyorum yardımcı olur musunuz?

0|0
1|14

En İyi Erkek Görüşü

• Gazete mi kaldı abi ya :DDD Ben 1 ay önce kaybettim, yarın muhtarlığa git kimliğimi kaybettim de ordan sana bir belge vericekler ama önce fotoğraf çekilmen lazım. 4 5 adet vesikalık fotoğraf olsun yanında yakın zamanda çekilmiş. İşte 1 fotoğraf muhtarlığa vericeksin 6 tl falan bir ücret ödeyeceksin. Ordan da kaymakamlığa gidip kimliğimi kaybettim diyecek ve yenisini alacaksın. 3 fotoğraf falan alıcaklar orda da senden. 65 tl falan da yok bende öyle sandım ama almadılar. 10tl mi ne anca ödedim oraya. toplam 30 tlyi geçmez yeniden çıkartman. Yeni kimlik aldığında seri numarası falan değişir, eski kimliğin hükümsüz olur. Bir işe yaramaz yani.

0|0
    0|0
    • 3ay

Oh bee nihayet ise yarar bir cevap! Teşekkürler :)

Erkekler Ne Diyor 13

• ben iki ay once cıkartmıstım senin gibi telaslandım.. ama simdi kurallar tamamen degisti.. onceden ilan falan veriyodun yerel gazetede.. simdi onlra gerek kalmadı.. direk muhtarlıktan bir belge doldurup 2 resimle gidiyon nufus mudurlugune 10 dk da cıkartıyolar.. eskisinin gecerliligi kalmıyor.. bide 5 10 lira para alıyolardı sanırım...

1|0
    0|0
    • 3ay

ama icin rahat olcaksa illa resmi gazeteye kayıp ilanı verebilirsin... ben aslında soyle bişi arıyorum var mı acaba cozumu.. burda da srdum da ilgi olmadıu sen pembesin ya bir sor bakalım sana daha cok cevap gelir... bu cuzdanı kaybetsek ya da caldırsak.. bizim adımıza baskaları işlem yapamaması icin nasıl onlemler alınabilir... yeni hat acan da oluyo iş kuran bile oluyo.. turkiye cok tehlikeli oldu valla...

• 3ay

Aynı soru benimde kafamı kurcaladi ama yeni kimliğinin verilme sebebi kısmında kayıp yazıyor. Elinde gerekli bilgiler olduğu için üstünde sorumluluk kalmıyor. Cevabın için teşekkür ederim

• 3ay

zaten kimligin seri numarası falan degisiyor.. verilme tarihi de resminde... bir cok sey degisiyor 1 degişiklik bile yukumlulugunu kaldırır bence... eger eski belgeyle senin adına (yeni belgeyi cıkarttıktan sonra ) bir işlem yaparsalar dahi sana tazminat hakkı dogar :D gecersiz belgeyle işlem yaptıklarından dolayı... ama bence olmaz yani hiçbişi :)

• nüfusa gidecen yenisini cıkarcam dicen nezaman ve nerde kaybettin ikametgagın nerde diye soracak, cevaplayacan daha sonra 8 tl karşılığında yeni cüzdanını hemen cıkarcaklar

1|0
    0|0
  • eskısı ıptal olacak

1|0
    0|0
  • Ceza oduceksin bir de

0|0
    1|0
  • polise kayip kaydini yaptir

1|0
    0|0
  • oturdugun mahlenin bağlı oldugu muhtarlıga gidiyosun sana kagit veriyolar 2 adeete foto götür sonra nufüs müdüğlügüne git sıra yoksa 2 dk'da çıkarıyolar 8 tlde ücret alıyorlar

1|0
    0|0
  • Kaybolmuş olacak, gazeteye ilan vermelisin:.

1|0
    0|0
    • 3ay

Yebi düzenlemeye göre kalkmış o uygulama bu yüzden soruyorum

• 3ay

O zaman sadece kaybolmuş olarak kalacak.

• Hiç birşey olmuyor benimkini çaldılar yenisini çıkardık kayıp diye

1|0
    0|0
  • İlan vermen lazım kayım ilanı yarın birgün canlı bombacı olarak aranma

0|0
    1|0
  • 1milyon dolar borc olur korma

0|0
    1|0
  • gazeteye ilan verirsen sorumluluk kalmaz üstünde.. yenisini çıkarıp 65 tl vericeksin ama gazeteye ilan vermeyi unutma üzerine şirket kurarlarsa mahkemeye gösterirsin

0|0
    0|0
  • bırının eline geçecek senın adına şirket kurucak ordan fatura kesıcek kadv vergi bırıkıcek bankadan çek karnesı ve kredi alıcak bu borçlarda sana kalıcak

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...