Arkadaşlar kadere inanır mısınız?

Sizce insanın alın çizgisi ve kaderi var mıdır?

0|0
13|9

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Kader, hayır ve şerrin Allahü tealadan olduğuna imandır. İmanın altıncı şartıdır. Kaderin, hayır ve şerlerin hepsinin Allahü tealadan olduğuna iman etmeyi bildirmektedir.

Hayır, Allahü tealanın emrettiği, sevdiği ve hoşnut olduğu davranışlar demektir.
    Şer, Allahü tealanın hoşnut olmadığı, sevmediği, meşrû olmayan, işlenmesi durumunda kişinin ceza ve yergiye müstehak olacağı davranışlar demektir.
    Kader, Allahü tealanın, bir şeyin varlığını ezelde dilemesine kader denilmiştir.
    Kaza, Allahü tealanın ezelde irade ettiği ve takdir buyurduğu şeylerin zamanı ge­lince, her birisini ezeli ilim, irade ve takdirine uygun biçimde meydana getirmesi ve yaratmasıdır.
    Tabiki inanıyorum

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• İnanıyorum kaderden öte yol yok ne yaparsan yap degistiremiyorsun 😊

0|0
    0|0
  • Inanarim imanin sartlarindna zaten

0|0
    0|0
  • inanirim da ,, aama bazi seyler de kendi elimizde

0|0
    0|0
  • Evet , her insanin kaderi kendi elindedir sectiklerin ve vazgectiklerinin sana yasattigi ruya veya kabustur

0|0
    0|0
  • Tabiki

0|0
    0|0
  • Iman ediyorum

0|0
    0|0
  • İnanırım. Ama kaderimi kendim bilmediğimden asnki kader denen şey yokmuş gibi yaşarım.

0|0
    0|0
  • Vardır.

0|0
    0|0
  • inanırım

0|0
    0|0
  • İnanirim

0|0
    0|0
  • İnanmm ya herkes kndi kaderini kndi belirliyr. Cabamıza gayretime göre rabbim yazıyor

0|0
    0|0
  • İnanirim vardır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• imanın 6 şartlarından bırıdı evet ınanırım. kader deyıpte ne varsa o olur deme. cunku ozgur bır ıraden var ve kendın yapıyorsun allah onceden bıldıgı ıcın yazmış. senın yapacaklarını onceden bıldıgı ıcın. dıkat edersen senin kendı ozgur ıradenle yaptıklarını. alim sıfatı oldugu ıcın onceden yazmış. yane sanaryonu allah yazıp sen yaşamıyorsun sanaryoda oyun da sana aıt allah sadece onceden ne yapacağını bıldıgınden yazar.

0|1
    0|0
  • Kader diyr birsey yoktur gerçek İslamın içine emevilerin ve abbasilerin çıkarlarını garanti etmek amacıyla kader inancı yerleştirmiştir. Allah kulunun ne yapacağını ezeli ve ebedi bilgisiyle zaten bilmektedir lakin Allah kulu hakkında yol cizmemistir .. kaldı ki eğer kader denen birsey olsa idi bizim dünyada sınavda olmamızın hiçbir mantığı kalmazdı. Nihayetinde her insan kendi eylemlerinden odevlerinden sorumludur... kaderim boyleymis gibi ucuz bir ifitrayla kimse kendi vicdanını rahatlatmasin.

0|0
    0|0
  • Müslümanim diyen bir insan zaten kadere inanmak zorundadir.

0|1
    0|0
  • İnanırım ama bazı herlerde kendi kadarine yön vermek icin sen karar verirsin

0|1
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|1
  • inanmam saçmalık önceden bilinen birşey yok öncedn biliyorsa şayet tanrıya hesap sormak lazım neden bu saçma sapan şeyleri yaptırdın diye :D

0|0
    0|1
  • Evet

0|1
    0|0
  • inanıyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...