Connected deneyi ile bir erkek olarak türkiye'de kadın olmak zor diyorum siz ne düşünüyorsunuz?

Türk kızlarının hiç hatası yok demiyorum. tabiki hataları var ama bir de şöyle bir gerçek var. connected sitesini bilen bilir. bir profil açarsınız size kimliği belirsiz bir şekilde yazarlar. sizde başkalarına. bir tane kız hesabı açtım ve bekledim neler yazacaklar diye. kızı da toplumumuzun ''türbansız kadın perdesiz eve benzer'' ön yargısından yola çıkarak başörtülü bir kız seçtim. işte kısa sürede yazılanlar.

ilk önce normal girdi konuya sonra
connected deneyi ile bir erkek olarak türkiye'de kadın olmak zor diyorum siz ne düşünüyorsunuz?

izinde alır öyle kibar.

korktu kaçtı

0|0
1|2

En İyi Kız Görüşü

• umarım bazılarına kapak olur bu. hani açık kadınlara laf etmeyi biliyorlar ya kapalı kadınlara da aynısının yapıldığını görürler umarım. yani suç kadında değil.

üzülerek diyorum tüm erkekler öyle olmasa da erkekler yüzünden oluyor tüm bunlar zaten. siz hiç var olmasanız dinler de, tesettür de, tacizler de, savaşlar da olmazdı. feminist falan değilim feminizm de bunu savunmaz zaten ama gerçekleri söylüyorum. erkek kendini diğer cinsten üstün gördüğü için egemenlik kurmak adına herşeyi yaptı ve şimdi de kendine tüm bunları reva görüyor. sanki bunlar hakkıymış gibi istediğini yapıyor söylüyor sorumlu bile olmuyor bunlardan. bana doğmadan önce dünya böyle bir yer deselerdi bir kız olarak dünyaya gelmek bile istemezdim.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Tabiki zor

0|1
    0|0
  • türkiyede insan olarak yaşamak zor cinsiyet önemli değil bence :)

0|1
    0|0
Yükleniyor...