Neden herkes dış görünüşle ilgilenir? İnsanın içindeki duyguları önemsemez ya da onunla ilgilenmez?

Allaha şükürler olsun elim yüzüm gayet düzgün maddi olarakta ne çok param var nede az orta şekerli bir duruma sahibim ama yakındığım çok önemli bir konu var ! 7 aydır bir sağlık sorunu ile boğuşuyorum dıştan bakıldığında bir sorunum yok gibi duruyor mahallemde olan insanlar cevremdeki arkadaşalrım hep bana özeniyorlar bu duruma ayar oluyorum onlara kalırsa elim yüzüm düzgün iyi bir tipim var ve cok mutluyum ama ben nerdeyse 1 yıldır cok mutsuzum neden herkes dış görünüşe göre değerlendiriyor insanları anlamıyorum. Bilmiyolarki özendikleri adam hepsinden mutsuz ve hayattan bıkmış ! ulan birisi de gerçek sevgi beslese gösterse resmen insanlık gerçek sevgi ilgi ve alaka hasret kalmış... Yorumlarınızı paylaşırsanız bu konu hakkında sevinirim.

Güncellemeler:
3ay İşte tam olarak ruh halimi anlatan şarkıda bu şimdi :

https://www.youtube.com/watch?v=-eyUacOgEN4

2|1
10|11

En İyi Kız Görüşü

• Hele bir de maddi durumun iyiyse , senin hiç bir problemin yoktur ,, herkesin gözünde iyisindir , iyi olduğun için de bir sıkıntın yoktur yani olamazda, çünkü sen bilmem neyin kızı ya da senin için oğludur, , biz hep iyi görünmek zorundayız. . mutsuz olmaya hakkın yoktur güya, ama bu bir tür sukursuzluk değil,, gerçekten sıkıntın vrdir ama iyi gozuktugun için sana inanmazlar ,, sana katılıyorum. . O iyi gibi görünen insanların içinde de ne fırtınalar kopuyordur kimbilir, , acaba konudan mi saptim :D

0|1
    0|0
    • 3ay

hayır tam olarak konuya değinmişsin ya böyle birşey olmaz hayattan bıktım yaşamak istemiyorum diyorum adam ya sende böyle diyorsan biz ne apaşlım diyor kız arkadaşlar dalga geciyor kafayı yicem böyle birşey olamaz

• 3ay

Ne olursa olsun sukretmeli, , napalım sıkıntıların geçmesi için de dua etmeli , çünkü yapcak birsey yok..

En İyi Erkek Görüşü

• bu devirde maalesef insanlarımız dış güzellik satafat ve paraya iç güzellikten daha çok önem ve değer veriyor ve artık bu durum kemikleşmiş yeni bir teknolojik alet çıkıyor herkes sırf gösteriş olsun diye bir telefona 3milyar para veriyorlar ve o ay aç kalıyorlar bir gösteriş bir hava atma merakımız oluşmuş toplumca

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Neler yaşadığın alnında yazmadığı için öyle olmuştur..

1|1
    0|0
    • 3ay

İçim öyle dolluki heralde oturup gerçekten dinleyecek birisi olduğuna inansam saatlerce anlatırım

• 3ay

Dene bence.

• 3ay

Samimi olduğuna inandığım birisi olsa yapıcam da yok işte ne yazık ki yok

• Aynısını bende yaşiyorum bana herkez imrenerek bakarken içim cok kırgın üzgün gülerim kendimi mutsuz göstertmem benimde param ne cok nede az ama ben ucuz esyalarla bile pahali giyinmiş gösterebiliyorum ve insanlar bana hep sanıyor ki cok pahalı giyiyorum ve beni hep yüksek gözle bakıyo biz sana ulaşamayız gözü var halbuki azcık bakım yapsalar fikir üretseler fantasie kursa böyle düşünmicekler herzaman derim güzellik gelip geçiçi.😔

0|1
    0|0
    • 3ay

Öylede işte herkes senin iyi olan tarafınla ilgilenip ona imreniyor kimse sıkıntılı kötü olan yanını görmiyor yani herkes sana yakışana sende güzel durana özenir senin giib olmak ister ama içinde yaşadığın sıkıntıları üzüntülerini sorunlarını ne görmek isterler nede kimse demez ki bende bunun gibi bunalıma giriyim ben diyorum kız arkadaşım yok inanmıyolar böyle bir saçmalık mı olur ual nvarda ben mi gizliyorum neymiş benim kız arkadaşım mutlaka vardır bakış açıları bu... ne kızlar inanıyo nede erkekler nasıl boktan bir dünyada mücadele ediyorum anlamadım

• 3ay

Napalım hayat devam ediyo demekden başka söz yok

• 3ay

kör topal devam ediyor aynen :(

• Kimse kapağını beğenmediği kitabı okumaz mesela bu da onun gibi bişey

0|1
    0|0
    • 3ay

Kapakla alakalı bir sıkıntım yok mesele kesinlikle o değil emin olabilirsin.

• 3ay

yok biz sadece düşüncemizi paylaşıyoruz sinirlenmenizi gerektirricek birşey yok

• 3ay

Açıkla anlayalım

• Kimse kimsenin içini bilemez herkes dis görünüşe gore yorum. yapar

0|1
    0|0
    • 3ay

İşte buda cok sıkıcı ve kötü bir durum ne boktan bir düntyada yaşadığımın kanıtı olan şey...

• İnsanlar yüzeysel

0|1
    0|0
    • 3ay

Evete ve bu o kadar kötü birşey ki ben ve ben, im gibi düşünen insanalr için :(

• Ya şimdi herkes dış görünüşe bakıyor. Sende, bende, başkaları da. Ama oturup konuştuktan sonra bu durum değişebiliyor. Senin şikayet ettiğin şey başka. Nasıl anlatsam. Belki de gelip sana gerçekten nasılsın diye sormadıklarından bu kadar mutsuzsun.

0|1
    0|0
    • 3ay

Aynen öyle çıldırıyorum ya işte uyuz oluyorum yani bence dost dediğin sevgili dediğin karşısındaki insana bıkmadan usanmadan yardımcı olmaya çalışır böyle insnalar yok bu zamanda onu demek istiyorum ben öyle değilim ama sıkıntılı zmaanımda bile dostum dediğim sevdiğim dediğim kıza yardımcı olmaya çalışıyorum ne yaparsa yaşsın terslesede etsede vazgeçmiyorum...

• 3ay

Amin Allah razı olsun bu arada bu konunun bu kadar ilgi görmeside aslında ne kadar bu konudan muzdarip insan olduğunun kanıtı bence gerçekçi olmaya dönmemiz gerek hepimizin

• 3ay

Öyle tabiki. Her zaman realist olmak gerek ben bunu bilir bunu söylerim. Ama bizim gibi insanlar var. Allah hepimizi hayırlı insanlarla karşılaştırsın.

• Yatakta dış görünüşle sevişilir çünkü.
    Cinsel açlığı yoğun olanlar daha bir aşırı önemser

1|1
    1|0
    • 3ay

Ya anlıyorum dış görünüşümde sıkıntı yok istiyorsanız yükleyebilirimde konu o değil dışı beğendi içe neden bakmıyor bunu anlamıyorum

• bir insanın içini seviyosan disinida seversin benim başıma geldi

0|1
    0|0
    • 3ay

işte bende bunu anlamıyorum herkes dışa bakarak değerlendiriyor bazen diyesim geliyorki keske elşim yüüzm bu kadar düzgün olmasaydı ama mutlu olsaydım :(

• 3ay

çevrendekileri doğru seçmek gerekir

• 3ay

Kesinlikle ama doğru kişiler çok az kalmış işte aramak lazım sanırım ciddi anlamda

• çok yanlış sonuçta kimse kendini yapmıyor

0|1
    0|0
    • 3ay

Kesinlikle ama ne yazık ki hiçbirşey değişmiyor

Erkekler Ne Diyor 10

• Zeka ile orantılı olduğunu düşünüyorum. Sığ insanlar görebildiklerini isterler sadece onlar için kapağın altındaki önemli değildir sadece kitabın ön yüzündeki tasarımı ile ilgilenirler..

1|1
    0|0
    • 3ay

O zaman bizim toplumumuzun zeka seviyesi çok düşük genel olarak bahsettiğiniz şekildeyse üzücü bir durum hemde çok üzücü...

• 3ay

Malesef öyle...

• Sen anlatmazsan adamlar nerden bilsin içini? Mülayim öpmedi ya insanları Dostum. Dış görünüşü bırak iç güzelliğe bak diyorsun ama pazarda bile az yeşil olan karpuzu kimse almıyor. Dışına bakıcaksın ki insanlar içini merak etsin.

0|1
    1|0
    • 3ay

Aga bende diyorum ki benim dış görünüşüm kötü değil ama içime bakan yok diyorum anlatmak istediğim bu zaten !

• 3ay

Şans biraz o işte. Olur gider illa ki sıkma canını. Kafaya takacak yek sorun hu olsa keşke. Yalnızlık daha iyi boşver. Kafa rahat olur

• 3ay

Ben yalnızlıktan şiaket etmiyorum zor günler geciriyorum hemde cok zor tam 7 aydır bu yüzden cok bunaldım daraldım ve yanımda birileri olsun istiyorum vs vs

• İç güzelliği görebilmek için dış güzelliği beğenmek gerekiyor. Kimse , bu erkek /kız çirkin ama belki içi güzeldir diye düşünmez

0|1
    0|0
    • 3ay

Bu erkek yakışıklı tamam yeter demek mi çözüm peki.

• 3ay

Malesef öyle. Kişinin çirkin olduğunu varsayarsak da sürekli aynı ortamda bulunan kisiler (okul, işyeri vs.), davranış, diksiyon, ses tonu gibi hallerinden etkilenip ilgili olabilirler :)

• Sana ne var lafını da kesin duyuyorsundur kesin, bu lafa deli oluyorum

0|1
    0|0
    • 3ay

Ya birde yok bişeyin sen iyisin bırak bu işleri felan filan vs vs

• zaten ben hep tipten kaybettim

0|1
    0|0
    • 3ay

Aga inan tip olması hiçbirşeyi çözmüyor dediğim gibi ben tipsiz bir adam değilim ama herkesin bir yerde ejksiği var benimde psikolojim alt üst yaşamak bile istemiyorum hayattaki hiçbirşeyden zevk almıyorum

• 3ay

bu cok doğal ve normal birşey zaten öyle insanlarıda anlamam sanki kendileri kusursuzmus gibi boşver baksana anlaşılan o ki sana bunu diyenlerin ruhu kişiliği çirkin

• 3ay

keske benimde kisiligim ruhum cirkin olsa kardes cok zor valla insan hazmedemiyor alistim artik sayilir

• önce tipten etkilenmek gerekir

0|1
    0|0
    • 3ay

Agam tiple alakalı bir sıkıntım olsa anlicam da yok işte bunu anlayamıyorum zaten.

• 3ay

ağzın laf yapıyor mu?

• 3ay

Aga inan o konularda sıkıntı yok özgüven eksikliği vs felan yok yani gidip bir kızla konuşup tanışmak istediğimde bunu rahatlıkla yapıyorum ve bugüne kadar 2 kere felan reddedilmişimdir sorun benimle tipimden dolayı konuşuyor olmaları.

• benim hastalığım var onun için zorundalık ile dış ım la uğraşmayılım şimdilik (belkide ömür boyu)

0|1
    0|0
  • Davranışlar bakışlar sima vs... Yüz güzelliği net ortadadır ve bakma tadı da güzeldir heralde. Dusunmek anlamak hissetmek herkesin harci degil belkide

0|0
    0|0
    • 3ay

Galiba ama nedense sanırım Dusunmek anlamak hissetmek için çabalayan insanların sayısı çok ama çok az...

• Sorunu da beğeniyorum aynen benim söylemek istediklerimi söylemişsin

0|1
    0|0
    • 3ay

Eyvallah muzdarip olan kişi sayısı çok fazla herşey maddi olmuş çünkü maneviyat sıfır...

• 3ay

Allah doğru insanlarla karşılaştırsın aga ne diyim...

• 3ay

Zor ya kalan yüzde beşide öküzlere nasip oluyor

• Guzelmis

0|1
    0|0
Yükleniyor...