Ruhunuzu odunlaştırmaktan kurtarabiliyor musunuz?

RUHU "ODUNLAŞMAKTAN" KORUMAK

7 yaşındaki çocuk da, 70 yaşındaki yetişkin de;
Ya ince ruhlu dediğimiz duygusal insan olabilir…
Ya da kalın ruhlu diyebileceğimiz duygusuz kimse olabilir.

Yani;
Ruhun odunlaşması, kişinin duyarsızlaşması, salt ileri yaşlarda veya yetişkinlerde görünen bir olgu değildir. Çocuklar da pekala bu "nefretlik" halin pençesinde olabilirler.

Anneler-babalar olarak eğer, çocuklarınızla paylaştığınız ev ortamı veya dış dünya mekanı;
Bağırışlı-çağırışlı… Gürültülü-yaygaralı ise,
Evinizde televizyon yayını, müzik sesi hiç eksik olmuyorsa,
Eşler olarak aranızdaki ve çocuklarınızla olan konuşmalarınız yüksek perdeden oluyorsa,
Eşinizle birbirinize karşı tavırlarınız kaba, itici ve sert ise...

Eşiniz odaya girdiğinde, ayak ayak üstüne atışınız sürüyorsa,
Konuşmalarınız, davranışlarınız nezaketten yoksun ise,
Çocuklarınızı şefkatle kucakladığınızda, gözleriniz “ağlamaklı” olmuyorsa...

Eşinize ve/veya çocuklarınıza karşı yetersiz kaldığınız noktalar, onları her görüşünüzde gözünüzün önüne gelmiyorsa,
Onların ruh dünyalarına verdiğiniz zararlardan dolayı gönlünüz “buğulanmıyorsa” ve böyle bir ortamda çocuk yetiştiriyorsanız… İçli, ince ruhlu çocuklar, gözleri ışıl ışıl evlatlar, zarif ve zerafet hissine sahip kızlar yetiştirmenizin imkansız olduğunu size hatırlatmak zorundayız.

Zira;
Kelimelerle fotoğrafını çizmeye çalıştığımız böyle bir ev ortamı, çocukların mahremiyet eğitimi almaları ve bu hissi kazanmaları için hiç de uygun değildir.

Hem yetişkinin, hem de çocuğun ruhunu incelterek, yontarak ona mahremiyet duygusu edindirmenin; onların hisli, duyarlı şahsiyetler olmalarını sağlamanın ön şartı; evin, ortamın ve orada bulunan kişilerin “sükunet” halidir.

3|0
19|4

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Çoluk çocuğa karışınca anlarız artık bro.

0|0
    0|0
    • 3ay

karışmadan da anlarsın arkadaşım
      eğer içinde sevgi yoksa sevgi ekleyemiyorsan yüreğine
      sen odunlaşmaya mecbursun

• 3ay

Yukarıda anlattıkların çokta haddi aşılacak şeyler değil. Ayak üst üste atmanın nesi sevgisizlik veya çocuğunu severken gözlerin dolacak kadar duygusal değilsen buda şefkatsiz olduğunu göstermez yani..

• 3ay

Şefkatin az olduğunu gösterir
      Kalbi yumuşak değilse insanın hüzünlenmez çünkü

Kızlar Ne Diyor 18

Erkekler Ne Diyor 3

• Bazen

0|1
    0|0
  • Biri hariç hepsine katılıyorum. Bacak bacak üstüne atma olayını edepsizlik adleden zihniyeti ben kabul etmiyorum. Askeriyede bunun bir üst modeli de elini cebine atmak. Üst bunu gördüyse sanki anasına küfür etmişsin gibi tepki alabiliyorsun. Bazı saçmalıklar değişmeli artık.

0|0
    0|0
    • 3ay

o edeple alakalı birşey saygı ile alakalı birşey
      odaya geldiğinde kadın ya da erkek orda bahsettiği sanırım erkek te olabilir
      odaya geldiğinini anladığını saygıdan bacak bacak üzerine atmadığı hatta başka biri gelimnce saygıdan ayağa kalkması gerekmesi saygı ve edepten
      yapmadığı zaman edepsiz ya da saygısızmı olur
      hayır ama sürekli yaparsa o yöne doğru gidebilir
      eşler arası saygı her zaman olması gerekir ki aradaki saygı bitmesin.

• 3ay

Saygı bacak bacak üstüne atmakla alakası yok işte ben bunu diyorum

• 3ay

Bu geleneklerimizde var edep tir bu
      Karşındakine saygıdan toplanırsın

• 7-70 odunlaşan şey ruh degil huy dur

0|1
    0|0
Yükleniyor...