Memura 9 gün işçiye 4 gün. tatil. Neden bu ayrım var?

Nasıl bir ayrımdır yahu? Memur insan, işçi köle sanki canım ülkemde. Kim çıkıp bu gidişata dur diyecek?

0|0
14|13

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 13

• Önce 9 gün tatil yapıp sonra mesai ve telafi çalışmalarıyla 9 günlük tatili burmundan getiren iş yerleride var 4 gün olsun temiz olsun

0|1
    0|0
  • Biri çıkıp dur desin artık deli etmeyinn ulenn beni :)

0|1
    0|0
  • Yillarca alisigim bu duruma...

2|1
    0|0
  • İşçi sen işçi kal diyorlar

0|1
    0|0
  • memurun patronu devlet... çalıştırdığı kişiye istediği gibi izin verir; kim karışır... ama işçinin patronu başka kurumlar yani devlet patronla işçi arasındaki olaya karıışmaz, karışmamalıdır da çünkü patron aylar öncesinden hesabını kitabını ona göre yapmış sipariş yetiştirmesi lazım, hükümet çıkacak diyecek ki "işçileriniz tatil, çalışmayacaksınız" , fabrika sahibinin yapamadığı işin parasını ve hatta ödeyeceği tazminatı da devlet ödeyecek o zaman. Ayrıca özel sektör deyince işin içine bankalar da girer. Adamın çeki var ödemesi var vs vs vs... öyle hükümet kafasına göre oynayamaz

0|0
    0|0
    • 3ay

cok ironik bakiyon bea

yapilmak istendimi yapilkr

• 3ay

tabi ki istendi mi yapılır ama istenmeli mi? Devlet iki kişi arasında yapılmış bir sözleşmenin şartlarını değiştirebilir mi? yani sen biriyle bir sözleşme yapmışsın buna göre senin bir yükümlülüğün var ona karşın diğer kişinin de bir yükümlülüğü var. Tam bu iş yapılacağı zaman hükümet kalkıyor diyor ki ey LAVEY sen bu işle ilgili her ne yapman gerekiyorsa sonuna kadar yapacaksın bu sözleşmeyle bağlısın ama sözleşme yaptığın tarafın sana yapma sözü verdiği şeyi azaltıyorum... bunu hükümet diyebilir mi? böyle bir şey diyebilmesi ciddi bir devlet için mümkün müdür? verdiğin örnek tam da buna uyuyor. İşçi ve patron arasındaki anlaşmanın şartları belli; işçi haftanın 6 günü çalışacak, resmi tatillerde dini bayramlarda çalışmayacak ve ayrıca yıllık izni olacak; işçi ve patron buna göre anlaşıyor patron ona göre bir maaşı gözden çıkarıyor... ondan sonra devlet gelecek diyecek ki sen maaşı tastamam verecen ama ben bu adamın daha az çalışmasına karar verdim... olacak iş mi?

• haklısınız..

0|1
    0|0
  • O isyani patrona yapcan :/

0|1
    0|0
  • ayrımcılıgı hiç sevmiyorum..

0|1
    0|0
  • r annem de işçi ama 9 gün tatil alıyor patronla alakalı sanırım

0|0
    0|0
  • sosyalist partilere destek verin bakın bakalım ne oluyor

0|0
    0|0
  • Biz de 9 gün tatil yapacağız memur değiliz

0|0
    0|0
  • Memurlar daha akıllı insanlar beyinlerini dinlendirmeleri lazım. İşçi ucuz iş gücü çalışsın gitsin

0|0
    0|3
    • 3ay

Memurlar akillimi hahaha adamlar yatiyor butun gun 😂😂😃

• 3ay

sen bir kendi kendini fislesene kendin8 ninet sanan memuurrr

• 3ay

Kendimi nimet saymıyorum. işçilerden üstün mevkideyim ve daha çok tatili hak ediyorum bu kadar basit

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 13

• İsci bayraminda bile iscilerin calistirildigi ulkede yasiyrz normal

0|1
    0|0
  • işçi bu ülkenin zencisi memur beyazıdır çünkü... işçi tam akbil basar memur ücretsiz geçer işçi tatil bilmez memur sürekli tatil yapar...

0|1
    0|0
  • Özel sektör de acıma yok sanırım o yüzden

0|1
    0|0
  • oda bişeymi,1 mayıs işçi bayramında memura tatil esas hakkı olan işçiler yine çalışıyor :)

0|1
    0|0
    • 3ay

o bizim ordada aybi sozde sendika va gerci sendikada tirt merall

• la 4 gün bulsam sevinecem ya :D : D

0|1
    0|0
  • Bunda hiçbir gariplik yok. memurun maaşını devlet ödüyor, patronu devlet yani. İşçi ise özel sektör. Adam çalışıyor ona göre parasını alıyor. Devlet ne onun maaşını veren ne de yaptığı işten faydalanan. Alan başka satan başka yani. Devlet kendi çalışanına izin verir veya vermez özel sektörü elbette ki bağlamaz. İşçi de gidip patronuyla anlaşır işe gelmezse olur; patronuyla arasındaki bir mesele

0|0
    0|0
  • devlet okumanız için okul vermiş okusaydınız ama öyle bir imkanınız yoksa yapıcak bir şey ok tabi çünkü o dönemin şartlarını biliyorum

0|0
    1|0
  • Bu Milletin Başı Ağrımadan Bişey Düzelmez Ama yakında ağrıyacaktır Ne Güzel Demiş Atsız "bozkurtlar diriliyor, ey kutlu atam atsız"

0|0
    0|0
  • Memura 30 agustos isciye calisma

0|0
    0|0
  • Valla patronada 4 gün tatil :) Memur olmak varmış hakikaten :D

0|0
    0|0
  • İznin varsa birleştirirsin.

0|0
    0|0
  • Bu nedir yoo