Erkeğin bir yere giderken hanımından izin alması gerekmiyor da, kadının niye kocasından izin alması gerekiyor?

Dinimiz, en ağır sorumluluğu erkeğe yüklemiştir. Erkeğin görevi, çalışıp evin geçimini sağlamak, hanımını günahlardan ve her türlü tehlikeden korumaktır. Kadın çalışmaya mecbur olmadıgı gibi, ev işlerini de yapmaya mecbur değildir. Kocasının işlediği günahlardan da sorumlu olmaz. Fakat erkek, kadının işlediği günahlardan da sorumludur. Onun için, kocası onun günah işlenen yere gitmesine rıza gösteremez; gösterirse kendisi de günaha girer. Bunun için kadın, bir yere giderken kocasından izin almaya mecburdur.

1|0
17|3

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Kesinlikle doğru... Ayrıca bunun otoriteylede ilgisi yok erkek aile reisidir fıtrat gereğide böyle. Ben köle değilimci salakların anlayacağını sanmıyorum

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Sacma sapan bisey bana gore. Iki taraf icinde gecerli olmali bu ozaman, neden kadinlar hala engellenmeye ezilmeye calisiliyor herkes kendinden sorumlu erkek kadinin namus bekcisi degil. Akilli bir kadin kendi namusunu fevkulade bekler! Baskasina ihtiyaci oldunu sanmiyorum.

0|0
    0|0
  • Saçma sapan şeyler Allah aşkına kendi fikriniz, aklınız yok mu sizin? Günah işleyenin boynunadır bu kadar basit. En fazla bir parmağın vardır sana da bir pay biçilir... Eşin bu kölen değil senden izin istemek zorunda değil. Her normal insan evladı gibi haber verir olur biter.

0|0
    1|2
  • O zaman erkeğin alması da mecbur. Çünkü kadın da erkeğin günahlarından sorumludur.

0|0
    0|0
  • kime gore gunah islenen yer.. gunah islenen yerler nerelerdir kim belirliyo.. kadinin gittigi yer belkide sadece erkege gore gunah yeridir.. ki bu kadin nereye giderse gitsin icinde gunah islemek yoksa islemez.. bu yer en buyuk batakagane olsa bile.. bence sorun erkeklerin eslerine guvenmemesinden kaynaklaniyo.. #yalnizkiz

0|0
    0|0
  • Kadinda erkek de gideceği yeri haber vermeli izin almak değil sadece nerede olduğunu bilmek amaçli 😊

0|0
    0|0
  • Yoo evlilik musterektir erkekde kadinda gidecegi yeri soyler hesap degil bu ne yaptigini bilmektir ayrica erkek evin diregidir kadinda disi kusu tabiki soylenicek

0|0
    0|0
  • her koyun kendi bacagindan neyin kafasi bu

0|0
    0|0
  • ızın alması degıl onemlı olan ızın alınır bır sekılde onemlı olan ayrıykende o varmış gıbı davranabilmek

0|0
    0|0
  • Bence ince konular
    Burda aciga cikmasi imkansiz

0|0
    0|0
  • Hmm guzelmis. Ama izin almaya mezbur degil de haber vermeye mecbur erkek de 😕

0|0
    0|0
  • Güzelmiş güle güle kullanın

0|0
    0|0
  • Çünkü öyle

0|0
    0|0
  • Öyle gerekiyor :d

0|0
    0|0
    • 3ay

Ya Fatıma, ne mutlu o kadına ki, kocası ondan razı olur. Allahü teâlânın farz kıldığını yapmaktan ve kocasına itaatten sonra kadınlar için, yün eğirmekten, iplik bükmekten üstün iş yoktur. Bir saat yün eğirmek, iplik bükmek veya dokumak, kadınlar için bir yıl ibadet etmekten daha sevaptır. Dokudukları her iplik için amel defterlerine bir şehid sevabı yazılır.

• Bence her ikiside izin almali

0|0
    0|0
    • 3ay

Resulullah efendimiz, ev işlerini Hazret-i Fatıma’ya, dış işlerini Hazret-i Ali’ye vermiş, bu hususta şöyle buyurmuştur:
      (Hanımının evde oturması için, işlerini gören, ihtiyaçlarını karşılayan, onu yabancı erkeklerin görmesinden koruyan, ümmet-i Muhammedin düşmana esir düşenlerini satın almış, azat etmiş gibi sevaba kavuşur.)

• 3ay

bir kadin tabiki onlari yapmak zornda

• 3ay

e erkekte

• erkeklerin egoist olmasından kaynaklı işet

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 2

• çünkü gerekiyor

0|0
    0|0
    • 3ay

Beş vakit namazını kılan, malının zekatını veren, Ramazan-ı şerif orucunu tutan, kocasının günah olmayan işlerinde ona itaat eden ve tesettüre uyan kadın, Cennete istediği kapıdan girer.)

• 3ay

ne içtin

• 3ay

birazdan çaya çıkarım buyur

• Bu dediklerini ilk defa duydum

0|0
    0|0
    • 3ay

deme ya belkide geri kalmışımdır ben

• 3ay

valla bilemem artık dediklerin doğru mudur değil midir ama ben zaten kimseye üstünlük taslamayı sevmem. Yani sırf erkek olduğum için sen benden izin alıcaksın ben almasamda olur demem. Evlenmeyi düşünmüyorum da evlensem bile bir yere giderken eşime haber veririm o da verir. vermesi lazım 2 tarafında bence karşılıklı

Yükleniyor...