Kapat

Eş cinsel evlilik yasal olmalı mı?

Cinsel Evlilik Yasal Olmalı mı? Bence olmalı, zaten bu insanların çoğu birlikte yaşıyor. En azından resmi olmalı ki insanlar korkmadan, kaçak göçek yaşamasın hislerini. Bir eş cinselin bize zararı yoksa ona neden düşman olalım ki?

• Evet yasal olmalı
    58%(35)57%(82)Oy Ver57%(47)
  • Hayır yasal olmamalı
    42%(25)43%(61)Oy Ver43%(36)
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Eş cinsel değilim!!

1|0
12|33

En İyi Erkek Görüşü

• Yasal olmalı. Ya başkasının evliliğinden bize ne?

2|0
    0|2
    • Aynen öyle

• Sorma ya. Adam belki inanmıyor dine. Senin inandığın dine göre yaşamak zorunda mı?

• İşte onu bile anlamıyolar. Yazık diycem yazık da değil beyinsizlik müstahak.

En İyi Kız Görüşü

• Ne kadar şeker bir şeysin sen öyle :) Desteğin için teşekkürler. Senin gibi insanların var olduğunu bilmek güzel.

Elbette yasal olmalı lakin maalesef günümüz Türkiye'sinde sıra eşcinsel evliliğine gelene kadar hallolması gereken tonla şey var daha. Umarım bir gün o da olur.

3|0
    0|3
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 32

• Memlekette bizden başka insanların olduğunu ve o insanların farklı talepleri olduğunu unutmamak gerek.
    /Gay damgası vurmaya çalışacak arkadaşlara hediyem bir fermuar ötede.

4|1
    0|1
    • Bırak ya insanlara saygı duyun diyoruz hemen eşcinsel misin diyorlar. Değilim de bir insan öyle diye neden saldırayım?

• Aynı fikirdeyim. Bir kere yaşanıyorsa bir hayat, nasıl isteniyorsa öyle yaşanmalı. Kimsenin birşey söylemeyi geç, birşey düşünmeye bile hakkı oldumadığını düşünmüyorum.

• Baktığın zaman bir vatan haini yaşayabiliyor bu ülkede onlarda yaşayabilir bir nevi hastalık o saygı duyulması gerekir toplumda doğru karşılanmaz ama ülkede cahil cuhela insan çok kinarlar dislarlar empati yeteneği bu ülkede gelişirse eğer biz her sorunun üstesinden geliriz 😊

1|0
    0|0
  • Şu an yasal değil, şöyle düşünün peki siz toplumun baskısıyla evlenen ve size denk gelen bir erkek eşcinselle evliyseniz bayanlar, ya da erkekler bir lezbiyenle evliyseniz haberiniz olmadan?

1|0
    0|0
  • Bu ülkede hukuk sorunları çöznüyor güçlü olanın dediği oluyor bir de bu insanları yasal diyerek alenen belli edersen bu insanlara daha kötü davranırlar.

1|1
    0|0
  • Ulan yakında ensest ilişki içinde aynısını sorarsınız topunuzun...

1|3
    3|0
    • ensest sa. pıklıktır. lütfen çarpıtma ve terbiyeni takın. takınamıyorsan ve bu konudan cok rahatsızsan da görüş bildirme. bildireceksen de insan gibi bildir.

• @siyahgiyenadam01 uğraşma laf anlamaz artislik yapıp engeller

• @Canerbeyyy mimar arkadaşımız bir çok konuda gayet mantıklı düşünceler paylaşıyor, herkes görüşünü paylaşmakta özgür bence

• Bırakınız sevişsinler, bırakınız evlensinler.

1|0
    0|2
  • Evet olmalı

1|0
    0|1
  • Ya bir yürü git yasal olacakmış pehh :D
    Lut kavmine çevirip pompei patlaması yaptıracaksınız la

0|2
    2|1
  • karşıt değilim ama ülke henüz buna hazır değil

1|0
    0|1
  • Olmamali. Insan dogasina aykiri ve milletin temeli olan aile kurumunun zarar gormesine neden. olan bir uygulama olur.

1|3
    1|1
    • doğasına aykırı ama tercihleri ve hisleri bu yönde bu insanların. ayrıca zaten bu insanların cogu bir arada yaşıyor aile gibi. resmileşmesi belirsizliği ortadan kaldıracaktır.

• Bu da farkli bir gorus tabi saygu duyarim. Ama ozendirici olmasi ve sapkinlik olmasi bakimindan toplumu tehdit edecektir. Hormonsal durumu farkli olanlara bir sey diyemem.

• Bence lüzum yok, çünkü evlilik aile odaklı bir kurum.
    Eşcinsel birliktelikte çocuk olma ihtimali de yok, ha diyebilirsin ki evlat edinirler, bu birliktelikleri ne kadar meşru görmeye çalışsada insanlar, yanlış olduğu su götürmez bir gerçek, o yüzden o çocuğun psikolojisini ve cinsel seçimini de etkileyebilir bu durum.
    Eşcinsellerin birlikteliklerinin hiçbir bağlayıcılığı yok, herşey kendi aralarında zaten, evlilik kurumunun bu şekilde anılmasını ben hoş karşılamıyorum.

0|1
    1|0
    • Nedir evliliik? İnsanın sevdiği saygı duydugu bir insanla bir aile olması demek değil midir? Ahmet Aliyi seviyorsa neden Ayşeyle evlensin? Hem Ahmete hem Aliye hem Ayşeye yazık değil mi? Her evlilikte evlat olması gerekmiyor. Evlat edinmeleri yasal olmayabilir çocuğun psikolojisi için orda haklısın ama evlenmelerinde bir engel yok bence

• sığ düşünüyorsun ve din gözünden bakıyorsun. tartışmıycam

• Diyelim ki evlendiler ne değişecek, adını koydukları için çok mutlu mu olucaklar, birlikteliklerine heyecan mı katıcaklar, resmi bir hale getirdikleri bu birlikteliğin ne faydasını görücekler bir söyler misin, dini karıştırmadım, sadece işin bir de o boyutu var diye söyledim

• olmalı

1|0
    0|1
  • yasal olsada kimsae ben eşcinselim evlencem demez yine gizli yapar

1|0
    0|0
  • Bence eşcinseller tam hür bizimle aynı şekilde yaşamalı, çalışmalı.
    Fakat evlilik-nikaha karşıyım. Nikah, çocukların geleceği için toplum tarafından kurulan aile yapısı içindir. İki eşcinsel çocuk yapıp bu yapıda olmaz, evlat edinmeleri de çocuk için toplum tarafından uygun görülmez.
    Birlikte yaşamaları çok doğal ama Nikah akdi klasik aile yapısı içindir.

0|0
    0|1
    • evlat edinmeleri yasal olmayabilir ama evliliğin yasal olması gerektiğini düşünüyorum.

• Naçizane bir şey söylemek istiyorum. Nikah aile yapısı içindir demişsiniz. Evlilik dediğiniz şey sizin için sadece çocuk sahibi olabilmek adına verilen bir söz, atılan bir imza olabilir. Fakat aslında evlilik her şeyden önce iki insanın ömür boyu birbirini sevmeye, birbirine güvenmeye, birbirinin yanında olmaya dair verdiği söz ve birbirinin üzerinde yasal hak sahibi olma durumudur. Temelde eşcinsel bireylerin evlilik dediğimiz şeyi bu kadar arzulamasının sebebi bu yasal haklardan faydalanabilmektir. Hasta olup biri hastaneye düştüğünde ben eşiyim deyip onun yanına girebilmek ya da başına bir şey geldiğinde eşi olarak hakkında bilgi sahibi olup, onu koruyabilmek için, kendi başına bir şey geldiğinde kendi mirasını ona bırakabilmek için. Bir de en basitinden biz evliyiz deyip bunun mutluluğunu yaşayabilmek var elbette. Sevdiğiniz kadın ile bunları paylaşma hakkınızın olmadığını bir düşünsenize? Bu şekilde düşünürseniz belki anlayabilirsiniz.

• Olmalı

1|0
    0|1
  • Özgür bir ülkede yaşıyoruz (!) Bence olmalı

1|0
    0|1
    • Yorumlara bakarsan insanların çok hoşgörülü (!), saygılı (1) oldugunu anlarsın :D

• bir olaya da din gözünden bakmayın be

• @disconnect Tanrınla senin aranda olan bir şeydir din. Biz özgür bir ülkede yaşıyoruz ya (!) o yüzden kimseye karışamazsın

• Ülkeyi amsterdama çevirdiniz ya.

1|4
    3|3
  • Çocuğunuz olsa özenip eş cinsel olsa tepkiniz ne olurdu mesela merak ettim.

0|1
    0|0
    • Kendi tercihi napayım öldüreyim mi çocugumu?

• Öldürmek nedir? Ben yaptırımı sormadım ne hissederdin dedim. Üzüntü acı sevinç vs. Cinsellik tercih edilebilen bir olgu değildir diye düşünüyorum. Yani nize sorulmuyor erkek ya da kız olarak doğacağımız. Bu noktadan tercih olarak algılamıyorum bunu yaradılıştır.

• Hayır yasal olmamalı

0|0
    0|0
  • Tıbben hastalık olduğu ortada olan bireylere evlilik hakkı tanınması bunun gündemde olması çok tuhaf.. Bunun akıl hastanesinden delileri salıp evlendirme hakkı vermekten ne farkı var?

0|1
    2|1
    • hastalıksa eğer bunu ben bilemem ama işin içinde tercih konusu da var. herkes tercihine göre yaşamalı. sen nasıl bir kızı sevip evlenme hakkına sahipsen başka biri karşı cinsten değil hem cinsinden etkileniyorsa onu seviyorsa o da evlenmeli. o da senin gibi insan.

• insanları buna zorlayamazsın ama isteyen gidip tedavi olur o durumundan memnunsa istediğin kadar zorla konuş olmaz

• Evet bunu söyledim ve şunu da yineliyorum hastalıklı bireylere evlilik hakkı vermenin mantıki bir tarafı yoktur

• Olmamalı

0|1
    0|0
  • Hayır yasal olmamalı

0|0
    1|0
  • LGBT Hastalıktır
    Şiddetle karşı cıkılması gerekir
    Bir devletin bir milletin lgbt oldugu düşünsene fdsfsd :D

0|1
    1|1
  • İdam edilmeliler kötü örnekler gençlere

0|2
    3|1
  • olmamalı eğer her yerin kusmuk olmasını istemiyorsan :D

0|0
    0|1
  • Olan yerlere defolun

0|2
    2|2
  • Tercihlere saygı duyulmalı.

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Öggggg olamaz yaa

0|0
    0|0
  • Aslında umrumda değil ama ya ilerde benim çocuğumda onları örnek alırsa? Zinhar olmaz.

0|0
    1|0
  • Erkekler Devam
    2
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 11

• Birlikte yaşayanlar var zaten diye biliyorum

3|1
    0|0
  • TR'de yasal olmasa da olur. Çift vatandaşım, istediğim zaman hemcinsimle evlenip TR'ye gelebilirim.

1|1
    0|2
  • Evet olmalı.

1|0
    0|1
  • Olmalı. #LGBT ❤️💛💚💙💜

4|2
    0|6
  • İlk kez seninle aynı fikirdeyim mimarcık

2|1
    0|5
  • Heralde olmalı

1|0
    0|1
  • Olmamalı

0|1
    0|0
  • escinsellere saygım sonsuz fakat evlilik yasal olursa insanlar onlara özenmeye başlayabilir doğal olarak düşünülüp farklı zevkler peşine koşabilirler

0|2
    1|2
  • Olmamalı ancak herkesin tercihine toplum olarakta saygı duyulması gerektiği düşüncesindeyim.

0|2
    0|0
    • e o zaman neden olmamalı çok saygın varsa?

• Ya bu eş cinseller sadece Avrupada yokki. Her ülkede var. Asıl böyle kimin eli kimin cebinde belli değil. Yasallaşırsa kim kimin eşi belli olacak zaten.

• Ne güzel avrupada yasayıpta neyin ne olduğnu görüp farkına varmışsın helal sana, ülkemizdeki gençlik ise Türk kültürü ve ahlaktan uzaklasmak için türlü şeylere özeniyorlar. İstisnalar hariç

• Hayır

0|1
    0|0
  • Olmamalı

0|1
    0|0
Yükleniyor...