Dinler ve mantık hataları sizce?

Büyük dinleri inceleyelim musevilik adamlara toprak vaad edilmiş olaya bak hadi ya hristiyanlığa bakalım çok doğru var içindee ama İsa Tanrı'nın oğlu olayı bitiriyor mantığı... Kur'an ı ele alalım kontrollü kullanımda bile alkol haram temiz olsa dahi günümüzde domuz haram mantığını sorsan zararlı derler vücuda mc donaldsta pişen o Hamburger hele o tavuk büyük günah o zaman ( domuzdan kat ve kat zararlıdır) ayrıca kitabın bir kısmı peygamberin özel hayatı ( açık açık söylemeyeceğim) ile ilgili sonuç olarak 3 büyük din mantık hataları ile dolu bakın küçük dinleri bilmiyorum araştırmadım bilenler bilgi verebilirler bu soru altında yorum yapan herkese teşekkürler

1|1
10|9

En İyi Kız Görüşü

• Burda sağlıklı bir tartışma ortamı bulacağını sanmıyorum senin sorgulamanı kınayanlar çok olur. Fazla polemiğe girme bence sen araştırmana devam et onlar da bildiği gibi yaşamaya devam etsin.

0|1
    0|0
    • 3ay

Sana hak veriyorum keşke sende görüş bildirsen

• 3ay

Ben kitapların henüz hepsini okumadım ama dinlerde kafama yatmayan şeyler çok. Onun için herhangi bir dinden bağımsız olarak iyi bir insan olmaya çalışıyorum sadece, gerisi benim için çok önemli değil ister inanmıyorum diye cehennemde yaksınlar ister iyi biriyim diye cennete göndersinler veya bunlar gerçek değilse bir hiç olayım farketmez

• 3ay

Benim gibi işte

En İyi Erkek Görüşü

• Din diye bir şey yoktur hepsi uydurmadır, sadece yaradan vardır.. Dinleri yaratanlar kendi menfaatlerine göre düzenlemişlerdir.. İnandığınız Kuran'da değiştirilmiştir, Alman bilimadamları 1000 sene öncesine ait bir Kuran ile karşılaştırmışlar ve arada yüzlerce fark bulmuşlardır.. Sonuçta siz bir yaratan olsanız sizin kurallarınız ve istekleriniz bellidir, bunun için 4 ayrı kaynak indirmenize gerek yoktur, değiştirilmişler bile olsa dedim ya istekleriniz bellidir,4 kaynağında en %80 birbiri ile uyumlu olması gerekir.. Hepsi saçmalıktan ibaret kısaca..

0|1
    0|0
    • 3ay

Domuz haram ise tavşan dahada haram olmalıdır, kanı donmaz ve adet görür..

Kızlar Ne Diyor 9

• Tövbe yaaa

0|1
    0|0
  • dinsizler ve mantık hataları daha uygun olur

1|0
    0|2
  • Hiçbir zaman belli bir görüşün izinden gitmedim hep araştırmacı oldum. 12 yaşımdan beri doğru dini arıyorum ve sonunda buldum. Tüm dinlerde hatalar var ama sadece Ateistlikte yok. İnternetten üctersiz bir şekilde eve İncil yollayan bir site vardı. Onu da sipariş edebilirsiniz. Onda da baba- oğul ve kutsal ruh tüm büyüyü bozuyor. Yahudilikte aynen dediğin gibi "vadedilmiş topraklar" kavramı doğru değil. Ateşe tapmak ta doğru değil sonuçta su ile sönebilen bir madde. Şeytana tapmak zaten şeytanın varlığını kabul ettiğimizde bir tanrı olduğuna inanmamıza doğru gidiyor. Yani ben kendimi bilimde ve ateistlikte buldum. Herkese tavsiye ederim 😂

0|0
    0|0
    • 3ay

Agnostizm i düşündün mü ya da deizm

• 3ay

Hemen bakıyorum ;)

• 3ay

Hm. Agnositzm bir inanç değil de metodmuş. Yani ateistlik ve agnostizmlik aynı yere çıkıyormuş. Yani Ateist olup aynı zamanda agnostizm fikrini kabul edebileceğim anlamına geliyor bu.

• Sondan basliycam 4 buyuk kitaba 4 ayri din vardir.. hz isayi o versiyona getiren insanlarin cehaleti zaten.. alkole gelince efendimiz (sav) zamaninda alkol kullanilirken insanlarin namaz surelerinin yanlis okudugunu farketmis ve bu yanlis okuma anlam degistirdigi icin ayrica insanlarin kendini kaybedip kavgaya ve kufre bas vurdugunu farkedince alkol yasagi gelmis insanlara allahin izni ile.. domuza gelince o kendi pisligini yiyen bir hayvan ayrica gevis getirmiyor tirnak sayisi da bunun icerisinde yenilmesi helal olan hayvanlara bakabilirsin tavuk helaldir sen hijyen acisindan soyluyorsun bunun dinle alakasi yok :) kurani kerimde peygamber efendimizden (sav) bahseder ozel hayati senin dedigin anlamda birsey yazmaz kurani kerimde sadece eslerinden uzeri kapali bahseder hadis ve olaylarda herdey daha nettir ama acik secik degil (internetten arastirma yapiyorsan kafani karistirirsin)

0|0
    0|0
    • 3ay

Zebur ı saymıyorum... Alkol e gelince alkol kontrollü alındığında sarhoşluk yaratmaz az miktarda aldığın takdlrde faydaları vardır domuz dedin tırnak sayısı kendi pisliğini yemesi falan peki burda yasak neden insana zararı olduğunu mu söylüyorsun? Ayetlerin birinde seninle birlikte Mekke'den göç edenlerin kızları yalnız sana helal kılındı der ( orijinalini bulursan sevinirim bulamadım) bu Kur'an da olması gereken bir cümle değil alakasız

• 3ay

@Radyo4llahuanh :D atta değil helikopterle gelebilir sikorsky ile darbeciler gibi

• 3ay

@Radyo4llahuanh nickinden neye inandigin belli senin senin icin deveyle gelir uzulme sen

• İslamiyeti yayma görevi verilen bir peygambere yer verilecek tabiki kitapta peygamber bugün eşiyle 10 saat uyudu felan demiyor hep bir öşretici yanı var mesela tahrim 5 suresinde peygamber eşlerinden birine bir sır vermiş ve bunu söylememesi gerektiğini demiş kadın gidip deyince bu sure inmiş buna benzer hep çünkü peygamber yürüyen Kuran domuz eti de dışkısını yiyen bir hayvan Allah bunu bize yakıştırmamış ama domuzu yaratmış çünkü bazıları nefislerine hakim olamayıp tadına bakabiliyor alkole gelirsek bağımlılık yapıyor az içtim dersin ama öbür gün bağımlı olur çıkarsın islam tüm kötü şeylerden uzak durmamızı söylüyor ve insanın iyiliğini düşünüyor 😊

0|0
    0|0
    • 3ay

Sığ bakıyorsun kardeşim peygamberin hayatını anlatsın ama özel kısmını değil yani ( daha açık söyleyemem) domuzun yaratılış sebebini bizi dememek olarak görüyorsan biyoloji dersi görmemiş ya da dinlememişsin alkole gelinceye kadar vücudu bağımlı yapan ve çok daha tehlikeli yiyecekler var sigara konusunda ikiye ayrılmış İslam

• 3ay

Demokrasi değil bahsettiğim bilime karşı tavır alması belli bir yıldan sonra sorun orda

• 3ay

Başlarda ortalarda felan avrupadan ilerideydi bilimde son zamanlarda bilimden geri kaldığını inkar edemem bilimden geri kaldığını anlayınca zaten çok geç oldu

• İslam bir mantık dini olsaydı, mestler altından meshedilirdi. :)

0|1
    0|0
  • Domuz etinin etkilediği başka hormonel durumlar var netten okuyup yazma şuraya git oku hepsinin kitabını öyle konuş

0|0
    0|1
    • 3ay

Domuz hijyenik sağlıklı şekildede yetişiyor öyle olmasa yemezdim

• 3ay

Bugün yediğin pazardan aldığın domates gibi mi

• 3ay

Domuz yıllarca tüketildi ki bından 20 sene eveline kadar o özel çiftlikler yoktu sağlıksızdı buna rağmen verdiği zarar minimal idi... Bugün yediğin o domates salatalık kendim yetiştirmiyorsam benim gibi... O domuzdan kat ve kar fazla zararlı üreme yeteneğini bozuyor 3. dünya ülkelerine satılıyor tohumu tekrar üremiyor genleri bozarak kanser vb ye davetiye çıkarıyor

• Senin mantığın da hatalı olabilir önce sorgulamaya buradan başlasak daha doğru olacak 🤔

0|0
    0|0
    • 3ay

Ne hatası olduğunu söyle o halde benim tabularım yok sizin gibi eleştiriye pekala açığım

• 3ay

Bir ara şüpheli olan ayetleri tartışırız sakın karşıma hadislerle gelme ama kaynak değil onlar

• 3ay

Hadislerin bazıları ingilizler tarafından ortaya atılmıştır her hadise inanmıyorux zaten

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 8

• Pastafaryan ol dostum. Memnun kalirsin.

0|2
    0|0
  • Kuranda çelişki yoktur dini sitelerde hepsinin bir açıklaması var ayrıca Kuran hariç diğerleri değiştirildi ve Kuran o zamanın cahil ve ateist arapları tarafından yazılmak için fazla bilimsel mucizevi ve ilahi bir kitap

0|1
    0|1
  • Arkdaşlar bu konunun sonu yok. kimse bana bir hücreden geldiğimizi kanıtlayamaz ben de kimseye Hz. Ademden geldiğimizi kanıtlayamam. Sadece inanmak devreye giriyor. Ben İslamiyete inanıyorum. Bence bu alkol domuz komusu falan kriter değil. Allah beyni uyuşturan şeyleri yasaklamış. Kumarı yasaklamış. Ve yalnızca domuzu haram kılmamış. Geciş getirmeyen hayvanlar, adet gören hayvanlar. Neden domuza takılı kalıyorsunuz ki? Domuz insanların taşıdıkları hastalıkları taşıyabiliyor ve haram. Maymun insanların taşıdıkları hastalıkları taşıyor ve haram. Tabiki bazı hayvanlar da taşıyabiliyor benzer hastalıklar ama hayvanların kendi yaşayışlarındaki hijyen de önemli. Burda asıl olan konu inanç. Her zaman bir mantık aramak doğru değil benim görüşğme göre her şey serbest olsa her şey kolay olsa ortada bir sınav kalmaz.

0|0
    0|0
    • 3ay

Her şey serbest değil ben ateist değilim zaten... Çalma çırpöa hakka girme öldürme acı çektirme can yakma kibirli olma dedikodu yapma yalan söyleme haksız kazanç elde etme... Ysrdım et ( maddi manevi) mantık bu ötesi var mı

• 3ay

Saygı duyuyorum bence ikimizin birbirimize bir zararı yok. En temel özellikler olduktan sonra ne gibi bir anlaşmazlık olabilir ki? Farklılıklar güzel değil mi sizce de?

• 3ay

Güzeldir

• Mantık hatasını İçki gibi sarhoş eden bir maddenin azı haram kılınmış zira bünyesen bünyeye değişir sarhoşluk hali ayrıca domuzun zararları say say bitmiyor aynı şekilde macdonalsda da kesin domuz eti varsa yemek haramdır Ne mantık hatası? Peygamberin o özel hayaı olmasa afedersin sen yatakda hayvanlar gibi sevişicekdin onlar ap açık anlatılmasa belkide hayvana dönüşücekdin...

0|0
    0|0
    • 3ay

Herkes olmayacağı miktarı bilir domuz günümüzde büyük çiftliklerde teknoloji ile zararsız yetişiyor mc te domuz eti yok kimyasal var daha mı gğzel

• 3ay

Şimdi alkol daha mı günah bunlara göre kardeşim

• 3ay

Kardeşim günah 3 kısın

1-) haram
      2-) tahrimen mekruh
      3-) tenzihen mekruh

Haram : ap açık bir delille yani kuran gibi ve herkesşn kabul ettiği hadis gibi delille yasak kılınan şeye denir.

Tahrimen mekruh : haramla azap bakımından aynı plup ap açık ayet ya da hadis bulunmayıp yasaklanan şeye denir

tenzihen mekruh : Azap olarak rabbimizin azarlmasının olduğunu bildiğimiz ve diğerlerinden düşük halde yasaklanmış şeye denir.

İçki , uyuştırucu , kumar , zina , domuz eti haram sınıfındandır mesela

Sigara gibi şeyler tahrimeb mekruh

Gdlo ürünlerse şayet kaçınmak mümkünse tenzihen mekrh ama kaçınamıyrsak ki şu an öyle ozaman günah olmakdan çıkan ( zorunlu çünkü ) bir sınıftır

• Mantık hatası buldum demen için yıllarını vermiş olman lazım kaale alınman için.

0|0
    0|0
    • 3ay

Bunlar mantık hatası işte 3 büyük kitabı da okudum ben

• 3ay

Hz. İsa nın , Allah ın oğlu muhabbeti hristiyanların yozlaşmasından ötürüdür. Kuran da bile Hz. Meryem oğlu olarak geçer Hz. İsa.

• 3ay

Hristiyanlığıda eleştiriyorum zaten islamı da

• islam'da mantık hatası yoktur. Mesela bir ayette yıldızların şeytanlara atılmak için yaratıldığı yazar. Bence çok mantıklı.

0|0
    0|0
  • Kuran da domuz mantığı yanlışmı 😀
    Sende hiç mantık yok varsa tekrar düzelt

0|0
    0|1
  • Alkol haram sapitip tecavüz cinayet oluyor diye

0|0
    0|0
Yükleniyor...