İstediği gibi giyinen kadın özgür müdür, bu fotoda ki söze katılıyor musunuz?

İstediği gibi giyinen kadın özgür müdür, bu fotoda ki söze katılıyor musunuz?
Özgürlük orayı burayı göstermek midir gerçekten?

Güncellemeler:
3ay bana niye yükleniyonuz, bir fikir sunmadım :)

2|2
65|32

En İyi Kız Görüşü

• Maalesef ki hepimiz belirli sınırlar içerisinde özgürüz. Keşke herkes zorunda olmasa içinden geldiği gibi giyinebilseydi.
    Aile baskısıdır insanı kapanmaya iten. Içinden gelmeden namaz kıldıran biz öyoe gördük sende yapacaksın. Ben bu cümleye kulaklarımla şahit oldum çok üzülmüştüm onun adına.
    Özgürlüğe gelince her şey fasarya özgürlük sorumluluklarının olmamasıdır bence. Fotoğrafa geldiğimiz de ise kendi isteğiyle kapananlar ayıplamış aile baskısıyla kapananlar özenmişlerdir.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Insanlar ozgur olamli. Bir toplumu ne kadar icine kapatirsan o toplumun patlamasi o kadar buyuk olur. Giyinme konusuna gelirsek bir insan yerine gore giyindigi surece ne giyindiginin benim icin onemi olmaz. Camiye sortla girilmedigi gibi, olimpiyatlara da çarşafla gidilmez.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 64

• Evet özgürlük istediğin gibi giyinmektedir. Bakacak olan her halükarda bakıyor. Sitede azımsanamayacak kadar görmüştüm türbanlı kadınlardan tahrik olduğunu söyleyenleri, bu yönde fetişzm geliştirdiğini iddia edenleri. Yanlış anlaşılmasın, tesettüre veya dine karşı provakasyon değil amacım. Vurgulamak istediğim; ilkel kalmış ve dürtülerinin esirliğinden kurtulamayan erkek her türlü bakar, taciz eder. İster çıplak gez, ister çarşafa gir fark etmeyecektir onlar için.

Benim savunduğum; kadınlar kıyafetlerini belirlerken erkekleri kriter almamalıdırlar. Bir kadın ayna karşısına geçmeli ve kendine yakıştırdığını, güzel bulduğunu giymelidir. Ve mevsimine göre giyinmelidir. Kışın ayazında kazak manto, yaz sıcağında ise askılı şort vs.
    Bir erkeği tahrik etmek için teşhircilik yapmak da yanlıştır, bakışlardan korunmak için tepeden tırnağa kapanmak da. Bu iki davranış çok uzak görünse de aynı düşünceden doğmuştur, o da kadın bedeninin günlük hayatta et parçası olarak görüldüğü ve erkeklerin kadın kıyafetleri üzerine belirleyici olduğu yönünde.

0|1
    0|0
  • Şahsen kendi rızamla kapanmış biri olarak hiç açıklara özenmedim. Evimde her türlü kıyafeti giyebiliyorum, benim gardırobumda bir açıltan daha fazla mini kıyafet vardır. Ben eşime sürprizlerle gelirken sen daha işin başında tıkanıp kalıcaksın fotoya o yazıyı yazan arkadaş. Ayrıca şu açıklık kapalılık muhabbetinden gına geldi vala.

2|1
    0|0
  • Bu resim ne ya? Özgür olduğumu düşünüyorum açık insanlar da çarşaflılara değişik bakabiliyorlar o zaman onlarda özeniyor? Herkesin beyni var kullanırlarsa güzel olur. İstediğim gibi giyinir istediğim gibi davranırım.

1|3
    0|0
  • Ben özgür olduğum için kapalıyım.
    Bakalım bu sözü anlayabilecek misiniz.

0|3
    0|0
  • Özgürlük ne giyinirsen giyin kimsenin seni o giyinişle yargilamamasıdır. Sonuçta kimse için giyinmiyoruz. Ya da kimse içinde açılmıyoruz. Teshircilik denmiş ne alaka?
    Neden ben açik giyindiğim için teşhirci oluyorum? Ve bu kafa yapısı yalnızca Türklerde, Araplarda var. Üzgünüm yurt dışındada yaşadım gördüm.

1|1
    0|0
  • Özgürlük bireyin istediği gibi giyinmesidir Bikini de giymek aynı şey çarşafta
    Ama ülkemize bakıyorum da açık giyinene yollu olarak ya da göstermek istiyor diye bakılıyor Çarşaflıya arap özentisi vs diye bakılıyor
    Bu düşünceler de bir halk varken özgürlükten söz edemeyiz toplum özgürlükçü değilse insan da özgür olamaz

0|1
    0|0
  • Bence tamamen haksiz bu yazi ama herkez istedigi gibi dusunsun

Millet zirla kapanmiyor ya belki de boyle mutlu oluyorlar :) hem kil bilir belki de o minili kiz diyerlerini ozeniyordur sonucta oburler vucutlarini satmalarina gerek yok sevilmek icin :) istedikleri gibi giyiniyorlar

2|1
    3|1
    • 3ay

Zihniyeti kara birinin yapacağı bir yorum.

O kızın sevilmek için vücudunu satmak zorunda olduğunu düşünecek kadar kafayı sıyırmış kadınların büyük çoğunluğu, sadece 'islami usüllere uygun' oldukları için tercih ediliyor. Yanisi, asla gerçekten sevilmiyor.

Zaten bu kinleri ve aşağılama merakları ondan.

Yoksa hiçbir kadın bir hemcinsini kendisiyle aynı değerlere göre yaşamıyor diye böyle iğrenç biçimde tenkit etmeye çalışamaz. Hasetten başka birşey değil.

Sonra bir de kıskanıyorlar denmesini de kabul etmiyorsunuz. Sizin şu yorumunuzdan bile kıskançlık akıyor.

• 3ay

@Ragnar_Lodbrok haklisin o bacaklar bende yok kiskandim yalan degil :D

• Özgürlük olayı teşhircilikle karıştırılmamalı.. bir kadın bakışlardan rahatsız oluyorsa giymemeli, herşey yerine göre diye düşünüyorum... nerde mutlu ve huzurluysa insan orada özgürdür ve orada istediği gibi giyinebilir.. olay bu kadar basit

2|1
    0|0
  • herkes ne gıyecegıne kendi karar vermeli... kimseye gore değil ama ben de cok acıklıktan hoslanmıyorum ama kapanıp özendikten sonra kapanmanında manası yok ayrıca zorla kapananlar cok memlekette aıle baskısından yasadıkları şey din olmuyor insan kendi hissetmeli dinini kendi ıstemeli kapanmayı kendı ıstemeli namaz kılmayı teşvik olabilir ama dinde zorlama yoktur

0|1
    0|0
  • Özgürlük sözlükte herhangi bir kısıtlamaya, zorlamaya bağlı olmaksızın düşünme veya davranma, herhangi bir şarta bağlı olmama durumu diye geçer. O halde istediğin gibi giyinmek özgürlüktür.

1|2
    0|0
  • Doğru şeyler yazıyor orada

0|1
    0|0
  • Kimsenin ne giydiği umurumda değil şahsen kimseye özenmem mesela çünkü olmak istediğim gibiyim dine yönelik yaşamıyorum zaten müslüman değilim kendi doğrularım var onların izindeyim kimin işine gelirse sıkıntı yok :)

0|1
    0|0
  • Özgürlük bunlarla sınırlandırılmamalı bence

0|1
    0|0
  • Evet ozgur

0|1
    0|0
  • Kesinlikle herkes nasıl isterse öyle giyinir, ne kapalılar var sözde kapanmak için giymişler ama alakası yok konu açık ya da kapalı olmak değil kınayanın kendi başına gelmese de elbet kızının başına gelir fotoğraf da ki bayan öyle rahat hissediyormuş öyle giyinmiş bize ne laf düşer ki

0|1
    0|0
  • farklı olduğu için bakıyorlar

1|2
    0|0
  • İstersen çıplak gez istersen çarşafa gir. Bu bireyin kendi seçimdir özgürlük alanıdır. Ben de açık giyiniyorum ve tip tip bakıyolar. Bana göre de kapalılık ters geliyor ama herkesin kişisel tercihi.

0|1
    0|0
  • Hayır özgürlük bu degil

0|1
    0|0
  • Ozgurluk kendi seçimin doğrultusunda yapılan davranışlardır kapalı biride ozgur hissedebilir bunun kıyafetle ilgisi yok , fotodakilerde zorla kapanmış zorla kapanan ya da halinden memnun olmayan boyle fesat fesat bakar

0|2
    0|0
  • Özgürlük evet orayı buranı göstermek degıldır ! Ama ınsan ıstedıgı seyı gıymekte serbesttir.. Onlar kınadıkları ıcın hemde bız neden onun gibi giyinemiyoruz dusuncesını dusunuyorlar ☺️

0|1
    0|0
  • Istedigi gibi giyinerek ozgur oldugunu sanan kadin sadece kendini kandirir. Ama ozenerek bakanlar var ozenmelerinin sebebi de aşırı bastirilmalari insan ulasamadigini istiyo hep. Onemli olan özgürken kendine saygini kaybetmeden giyinmek bence

0|1
    0|0
  • Söze katılıyorum şort giyen kadının açık olan gözüken ayıp olan bir tarafı yok alt tarafı bacak normal bir şey kadınlar şort etek giyebilir ve erkeklerin aç aç bakması da söz konusu değil.

1|1
    1|1
  • Özgürlük gözlerine kadar kapatmak mıdır peki? Özgürlük ikisi de değildir. Özgürlük bu tarz sorular sorulmadığı zaman olur.

0|1
    0|0
  • Acik giyinmek degil istedigini giyinebilmektir özgürlük
    Katılıyorum

0|1
    0|0
  • Bu da bir çeşit özgürlük sayılabilir. Kimsenin yargılamasına kötü bakışlarına aldırmayıp giyinebilmesi

0|1
    0|0
  • Orayı burayı göstermek değil, istediği gibi giyinmesi özgürlük.
    O kişinin özgürlüğü, size doğru gelecek diye bir şey yok.

0|1
    0|0
  • ben katılıyorum orada ki onlarca insan onun gibi olmak istiyordur zorla kafasını örten bile vardır mesele vücut örtülmesi değil örtülü orus** lar daha çoktur

1|2
    0|0
  • Özgürlük sadece dış görünüşle olan bir durum değil.
    Fikirlerinde özgürsen, tam anlamıyla özgür olmakta adımlar atabilirsin.

0|1
    0|0
  • özgürlük istediğini giymektir bencee o an ne istiyorsa yapabilmektir yapabilmektir söyleyebilmektir.. ve herkese göre farklıdır özgürlük.

0|1
    0|0
  • Değildir

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    34

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 31

• Şu resme şu yazıyı yazan aklını başından s*tir etmiş fitnecinin görüşüne mi katılacağız? Hür bir aklım, başka başta akıl aramayacak aklım var. Hürriyet adı altında ki nefsin esaretine boyun eğen dingillerin sözünü iplemem bile...

0|2
    0|0
  • eğer özenselerdi soyunmak daha kolay. örtünmeye utanan bir nesil var. örtünmeyi başaranlar asıl özgürlerdir. çıplaklar ise nefislerin esiri olmuş kölelerdir. anlayana :/

3|1
    0|2
  • Şahsen ben katılıyorum. Türban gericiliktir, dini özgürlük olduğu için müdahale edilmemelidir, lakin sanki çok saygı duyulacak birşeymiş gibi davranılmaması gerektiği taraftarıyım ben.

3|1
    3|0
    • 3ay

İslam dininin gereğidir, gericilik değil.

• 3ay

@bilgilibayannn Tartışılacak şeyler konuşmuyoruz zaten, siz somut kaynak olarak Kuran-ı Kerim'i verirseniz ortada tartışma olmaz. Çünkü alenen saçmalıyor olursunuz ve iş eninde sonunda 'Siz İslam'ı bilmiyorsunuz, islamofobi bilmem ne' edebiyatına döner.

Bin kere yaşadım bunu.

• 3ay

Tamam kardeşim. Hayırlı günler

• Söz doğru olmayabilir. Çünkü onlar açık olmanın yanlış olduğunu aklına yedirmiş insanlar. Özgürlük deyince nedense bizim insanlarımız bir tarafını açmak falan geliyo. Yahu kardeşim her insan özgürdür. İsteyen istediği gibi giyer. Kimi kendini mini etekle rahat hisseder kimi türbanla. Kimse kimseye karışamaz. Ne var yani mini şort giydiyse. Namussuz mu oldu kadın? Bu kadar kolay mı o lekeyi atmak. İnsanın namusu vicdanındadır.

0|1
    0|0
  • Bu laflarada kıl olurum. Orayı burayı gösterme mevzusu değil. Kıyafetini seçme özgürlüğü var mı kadının var? Evet özgürdür. Bu kadın kapalıda giyinebilir. İlla mini etek olarak bakma olaya. Normalde tesettürlü bir bayanın kot pantolonda giymemesi gerekir.

1|1
    0|1
  • Farklı olduğu için bakıyorlar o bakanlar varya keşke hepsi onlar gibi olsa dünyanı çivisi yerinde kalır işte o zaman..
    Çok güzel hareketler ekibinin güzel olmayan filmi vardı "film hareketler bunlar" diye orda harika bir mesaj vardı "biz o mmelere nasıl bakmayalım onu giymeki bizde laf atmayalım" diye tabi bakmakta yanlış ama doğruyu bozan zaten böyle giyinmeleri değilmi? Müslüman bir ülkeyiz biz, bu konularıın pazarlığı olamaz.. Konu güzel olmuş tebrikler..

0|1
    0|0
  • O kıza bende bakardım be 😆 evet maalesef özgür düşünemiyor toplum. Umudum 2k lı gençlikte. Bunlar özgür olacaklar gibi. Batının kölesi özgürler ama...

0|1
    0|0
  • Bence düşünce özgürlüğünün kısıtlanması gerekiyor
    Olmaz böyle

0|1
    0|1
  • Hepsi Açık olup. Sadece bir kişi kapalı olsa bakmaz mıydı yinede?

0|2
    0|0
  • Özgürlük evet.
    Sorun ona öyle bakılması.
    Kimseye giyimi için bakmadığımız zaman gelişeceğiz.
    İlla öyle gitsin böyle gitsin demiyorum. kim nasıl giyinirse giyinsin tuhaf karşılamayı dışlamayı ayıplamayı bırakmalıyız

0|1
    0|0
  • Orayı burayı göstermek derken? İstediği gibi giyinmek desen özgürlüğü anladığını düşünürdüm.

0|1
    0|0
  • Özgürlük bu değildir

0|1
    0|0
  • iran gibi bir ülkedeyse evet katılıyorum..
    ama Türkiye'de böyle birşey söz konusu olmamalı..

0|1
    0|0
  • Herkes kendine broh

0|1
    0|0
  • Açık giyinmenin özenilecek bir tarafi yok. Farkli olduğu için bakiyorlar. Başka birşey değil. Köyler daha muhafazakardir. Şu an bile görseler böyle bakacaklarini düşünüyorum. Şehirde de aynı orantida kapali giyinene bakarlar.

0|1
    0|0
  • Özgürlük giyimin tabi görülmediği bir ülkede yaşamaktır...

0|1
    0|0
  • Onlarda yok ya ondan asdj

0|1
    0|0
  • Durumun bu hale gelmesinin suçlusu kullar değil. Biri kapalı biri açık beni bağlamaz. Yargılanması gereken biri varsa onunda kim olduğu belli ama onu da yargılamaya kimsenin gücü yetmez. Kendi yazmış kendi oynuyor biz sadece figüranız

0|1
    1|0
  • hayır bu söz kesinlikle doğru değil insanların düşüncelerini okumusmu bu yorumu yapan kişi :D :D

0|1
    0|1
  • Katilmiyorum

0|1
    0|0
  • Kesinlikle doğru.

0|1
    0|0
  • Istedigi gibi giyinirler... begenmeyen irana ya da arabistana basar gider

0|2
    1|1
  • Katılmıyorum

0|1
    0|0
  • Şehrim ülkenin en batı yakası Allahi gibidir ge tektir atası sonuna kadar resime katılıyorum.

0|1
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum.

0|1
    0|0
  • katılıyorum..

0|1
    0|0
  • Aynen öyle

0|1
    0|0
  • Hayır.

0|1
    0|0
  • Evet katılıyorum.

0|1
    0|0
  • Mesele orayi burayi gostermek degil kardes.
    Mesele begenilmek

0|0
    0|1
  • Erkekler Devam
    1

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...