Dügün istemiyorum?

Arkadaslar galiba benim evlenmem imkansiz gibi birsey. Baslikta dedigim gibi dügün istemiyorum, nefret ediyorum. Benim gözümde gösterisden baska birsey degil. 1000 kisi gelir yarisindan fazlasini ztn tanimazsin hatta bir cogu senide sevmez ayip olmasin diye gelir igrenc ötesi. Sonra gelinin ay cok güzel olmam lazim derdi icinden kiskanmalarini istemesi. Parasinda degilim ama para yönündende dehset sacma bir gün icin 30 40 bin saymalar, ben padisah oglumuyum? O yüzden diyorum ben galiba hayatim boyunce bekar kalicam cünkü dügün istemiyen türk kizi gezegende yoktur sanirim.

0|1
18|2

En İyi Kız Görüşü

• Var. Bende nikah yapıcam açık alanda masa sandalye olacak. Yemek vermeyi düşünüyorum. Nikah sonra fotoğraf ve bitiş. Takı töreni vs gerek yok. Şerefsiz akraba, ayıp olmasın diye çağrılan komşu, iş arkadaşları. Takacakları gram altınları gö tlerine soksunlar. Düğüne aşırı masraf yapıp orda milleti eğlendiremem.

0|0
    0|0
    • 3ay

Vay ben senin canina kurban :)

• 3ay

Evlenirsem böyle bir düğün olacak inş. Sade, yemekli nikah. Daha fazlası beni evlenmekten caydırır. Allah sana hayırlı eş ve hayalindeki düğünü nasip etsin inşallah

• 3ay

Allah razi olsun insallah diyelim:)

Kızlar Ne Diyor 17

• düğün istemeyen türk kızını geç önce kendi annene sor senin annen bile düğün ister illaki ve ayrıca sevgilin istemese de onun ailesi ister çünkü böyle gelmiş böyle gider. Haa düğün yapmazsan pinti diye adın çıkar

0|0
    1|0
    • 3ay

Annem dügün istesin istemesin benim düsünceme saygi duyar ve hic birsey demez. Ailem öyle oynak degildir. Arti dedigim gibi parasinda degilim, o parayla maledivde balayi yapip birde araba alsak daha mantikli degilmi sence? Zaten ne geliyosa bu adetlerden geliyor.

• 3ay

bencede mantıklı evet ama hayalde kalır düşüncen

• Tam olarak katılıyorum bende istemiyorum düğün falan belki kutlama yemeği falan yenebilir dostlar arasında ben öyle düşünüyorum

1|0
    0|0
    • 3ay

He iste tam olarak böyle birsey düsünüyorum. Sevdiklerinöe güzel bir yerde yemek bundan güzel birsey olabilirmi.

• Düğün istemeyen kız da var ama düğün illa gösteriş değil ki mütevazi olsun. Düğün nedir kutlama sevincini paylaşmaadır. Ha evlilik senin için mezara girmeksr bilemem

0|0
    0|0
    • 3ay

Ben ztn standart dügünlerden bahsediyorum 400-500 kisi vs.

• 3ay

Ya ne kadar zor olabilir ki gösteriş diye bakarsan giyinme yaşama ya da yeni kıyafet alma araba alma ev alma vs vs bakış açını değiştir bence

• Kücük bir dügün veya tören yeter aslindas secilenler. arasinda.. dicem. de küsenler kalbi kirik olanlar olur bu seferde

0|0
    0|0
    • 3ay

Küserse küssün dügün senin dügünün onlarinmi?

• 3ay

Yazik ya, az sevdigim insanlarin hic sevmedigim insanlarla ayni kategoriye girmesine istemem ama :/ kalpleri kirilir. Kücük dügün olur 10-15 bin de verilir olur yani 😄

• Niye olmasın yengem de istemedi abimler de sade aile arası bir nikah yaptık geçtik

0|0
    0|0
    • 3ay

Cok nadir oluyor. Bu sefer kizi ikna ediyosun babasi cikiyor ortaya yok biz dügünsüz vermeyiz bilmem ne

• 3ay

Yo bizde ikisi de istemedi kimse de laf edemedi

• vardır belki bulursun

0|0
    0|0
  • Ben nişanlıyım ve biz de düğün düşünmüyoruz

0|0
    0|0
  • gel biz dünyayı gezelim onun yerine

0|0
    0|0
    • 3ay

Iste aradigim sensin.
      Söyle nerdesin, bal. 😄

• 3ay

Bu şarkıyla hitap ettiğine göre çok uzakta değil

• 3ay

Artik benlesin, bal.

• Yo var

0|0
    0|0
  • bir taki merasimi var takilan tum para da dugun masraflarine gidiyo zaten boylesi en iyisi

0|0
    0|0
    • 3ay

Olay parada degilki ne gerek var bu igrenclige. Yakinlarin ailen amcan toplanip güzel biyerde yemek yenip sohbet edilse resimler cekilse yetmezmi, ne güzel..

• 3ay

Ne guzel

• Niye öyle diyorsun ki? Düğün istemeyen bir sürü kız var. Ki ben hiç sevmiyorum.

0|0
    0|0
    • 3ay

Cok var saniyosun ama cok azsiniz inana bana :)

• 3ay

Valla doğru olabilir herkes bir oynama derdinde😂 Ben her şeyin ailemin arasında olmasını isterimde o da işte bana düsmüyor pek.

• Bende saçma buluyorum gel evlenelim 😁

0|0
    0|0
  • cimri erkekler zaten evlenmesin sonra sorun cikartiyorlar

0|0
    1|0
  • Yok galiba jjjekmfmf

0|0
    1|0
  • Vardır

0|0
    0|0
  • Benim gözümde "gorgusuzlukten" başka bişey diil.

0|0
    0|0
    • 3ay

Aynenn. Iste böyle düsünen cok az hemcinsin var

• Hayır vardır tabiki. Gel basalım nikahı kimse duymasın kaçalım diyen çok kız var :)

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 2

• her erkek düşüncelerini paylaşıyor kardeşim, yalnız değilsin.

0|0
    0|0
    • 3ay

Cogu erkek ama sadece maddi konular yüzünden, ben dügünün kendisinden nefret ediyorum.

• 3ay

düğünü seven erkek de çok yok zaten, olay sadece maddiyat değil.

• valla doğru dedin haa bir gün için araba parası gidiyor evın gelir giderleri bide çocuk olur eve git gel o kadının dırdırını çek ulan ben paramı sıcıyom ya zaten araba almak isteyen adamım ben sürekli dolmuşlara binmekten bıktım altımda olsun istiyom istediğim saat çıkıym sürüyüm şöyle sıfır istiyom ailem almıyor he bide 6 senedir tatilede gidemiyom bide o var gezemiyorum doğru düzgün milletin altında araba 15 yaşındaki çocukta bile var kullanıyor bende anca evde otur okul zamanı ders calış aha universite son senem bitsin şu okul işe girip para biriktircem 5 yıldızlı otele gidicem sora araba alıcam biriktirip sora yurt dışı tatili dıskolarda karı kız hayatımı yaşıyıcam eğer bunları yapamazsam intihar edicem boyle yaşayamıyorum artık

0|0
    0|0
Yükleniyor...