Sözlüğün 'Genç Evlilerdeki Olağanüstü Kıroluk' başlığını hiç okudunuz mu?

https://eksisozluk.com/genc-evlilerdeki-olaganustu-kiroluk--2272487?a=popular

Buyrunuz size yakın zamanda yazılmış entryleri. Yalnız bundan 7 yıl önce isolde isimli yazarın efsane entrysi ayrı bir başarılı bu başlıkta.

https://eksisozluk.com/genc-evlilerdeki-olaganustu-kiroluk--2272487?a=search&author=isolde

Ahan da bu.

0|1
2|3

En İyi Kız Görüşü

• "mutfaklara isim koyuyorlar bir de. mesela pamuk, bicirik tarzinda falan. her gun karsima cikiyor instagramda. kendilerine sormak istedigim seyler var. mesela seker pembesi koltuk takimini secerken esinize "bak evimiz barbie evi gibi olacak kabul mu" seklinde bir soru sordunuz mu? bir de cidden her seferinde o kasari tirtikli sekilde kesmeye usenmiyor musunuz? evdeki her sey neden seker pembesi ve bebek mavisi? minik nutella kutulari kisiye ozel mi? biri tirtiklarsa baska misafir gelirse ona da cikariyor musunuz? nutella kutusunu neden tabagin ortasina koyuyorsunuz? neden bu kadar puantiyelisiniz? dantel ve puantiye kulturu size nereden asilandi? o kadar pasta borekler yapiyorsunuz bulasik oldukca fazla cikiyor olmali. yikarken usenmiyor musunuz? bu kadar detaya ayiracak zamani nereden buluyorsunuz?

hep aklima bu sorular geliyor sozluk. is bulsam da zamanim kalmasa bunlara artik."

Bu gerçekten çok iyi olmuş 👍

Kadınlar bile "yeni gelinlerin" bu 'kociş, mutluluk, kocişimle kahve keyfi, cok seviyoruz yaaa' temalı paylaşımlarından sıkılıyorken kendileri nasıl bıkmıyorlar, nasıl pembe şeyleri kusmuyorlar anlamıyorum

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Okumuştum aylar önce. Evlilik hiç sempatik gelmiyor zaten. Evlenince bir şey başarmışcasına davranıp şov haline getirmeleri de 'aslında hayatta bir halt olamadım, ama eş oldum' demenin bir yolu heralde

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Okudum :)

0|0
    0|0
  • Harika :)

0|0
    0|0
  • Komikler evet ya :D Evlenince bir havalar bir havalar..

0|0
    0|0
    • 3ay

'yeni birçok evliliğin gezme, süslü ev eşyası, sağda solda yeme-içme, gösteriş yapma evliliği olduğunu gösteren kıroluk.

yani bu arkadaşların evlilikten anladığı bu. hayatlarından bunları çıkar, kocalarına mağaza tezgahtarı veya doğal gaz saati okuyucusu muamelesi yaparlar. gezme, '

şu özetlemiş olayı

• 3ay

Aynen o tam olarak özetlemiş.
      Adam evlendiği gibi çeyizlik eşya dükkanında kasiyermiş gibi hissediyo bunların sayesinde. :D

bir arkadaşım yeni evlendi. gel misafir ol ağırlayalım dedi :D yok bro dedim ben gelmeyim. Şimdi evliliğe biraz alışın ben daha samimi zamanlarda gelirim dedim :D şimdi gidicen hepsi ayrı bir kasıntı.. :D çekemem :D

Yükleniyor...