Yalnız yaşamanın iyi ve kötü yanları nelerdir?

26 yaşına yeni girmiş biri olarak Türkiye de yalnız yaşayan bir bayan olmak sanırım çokta kolay değildir. Sizce bunun olumlu ve olumsuz yanları nelerdir? Siz olsanız nasıl yapardınız? Yalnız yaşamanın iyi ve kötü yanları nelerdir??

0|0
6|32

En İyi Erkek Görüşü

• Yalnızlık tercihse güzeldir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 31

• iyi yanları
    -kimse ne yaptığına eve geç gelip gelmediğine karışmıyor
    -canın ne istiyorsa evde onu yapabiliyorsun istersen çıplak gez :)
    -

kötü yanları
    -bazen sabahlara kadar oturup birileriyle saçmalamak istediğin zamanlarda kimseyi bulamayabiliyorsun
    -tv seyrediyorsun film izliyorsun ama tartışacak kimse yok
    -işten ya da bir yerden eve geldiğinde evde seni bekleyen hiç kimse yok ya da seni bekleyen kimse yok
    -gece korktuğunda yanına gidip sığınabilceğin biri olmuyor
    -hastalandığında ya da acil durumda yardımcı olacak kişi yok
    -misafir çağırdığında yemek hazırlama ve toparlama konusunda tek başına daha çok yorulabiliyorsun

saymakla bitmez aslında

1|0
    0|0
  • pek iyi yanı oldugunu söyleyemem baskıları gectim ailen senin iyiliğin için baskı kurar tabi aşırısı kötü ve yalnız oldugunu öğrenen erkekler fırıldak olur Allah korusun evde başına bişey gelse hastalık kaza bela kimsenin haberi olmaz gec olur

1|0
    0|0
  • ev arkadaşımın memleketine gitmesi üzerine bir süredir deneyimlediğim eylem. iş ve sosyal hayat yoğunluğundan sonra evdeki sessizlik, kendini dinleme hali, huzur bambaşka bir duyguymuş. insana bazen yalnız kalmak da iyi gelebiliyormuş.

1|0
    0|0
  • ben zaten kendi istegimle yalnizligimdan memlunum cevremde o kadar kisi olmasina ragmen. kafam rahat. kimseye hesap vermek zorunda degilsin. kendine cok vakit ayirabiliyorsun. kimseyle musakaya girmezsin. istedigin vakit istedigin seyi yaparsin avantaji cok. boylede cok mutluyum

1|0
    0|0
  • İyi yani kafa dinliyorsun, kötü yanı hastalandın mı bakacak kimse olmuyor

1|0
    0|0
  • Bir kadın icin yalniz yasamakla özgür olmak ayni kapiya cikiyor. Ve birgun geliyor ki yanlarinda kimse yok sanip bunalima giriyorlar. Uzun sure yalniz yasayan icin evlilik vb gibi bir hayat ya anlamsiz gelir ya da cok zorlanir.

1|0
    0|0
  • Duvarları konuşturmaya çalışma fayda etmiyor

1|0
    0|0
  • Yalnızlar dünyanın en güçlü insanlarıdır

2|0
    0|0
  • 5 yıldır yalnız yaşıyorum. Bana göre tek kötü yanı temizlik olayı.

1|0
    0|0
  • Kafa dinlemek seni ariyan kimsenin olmamasi haliyle kimse icin uzulmemek kim ne derse desin yalniz olmak iyidir

1|0
    0|0
  • bende yalniz yasiyorum bisey yaptigim yok calisiyorum haftasonu alkolum var gezerim tozarim falan kimseye de gonul bagliligim dahi yok kimsede yok

1|0
    0|0
  • Turkiyede bir bayan olarak yalnız yaşamayı basarabiliyorsaniz sizi tebrik ediyorum

1|0
    0|0
  • yeğenim 29 yaşında bayan ve yalnız yaşıyor

1|0
    0|0
  • Kolay degil evet

0|0
    0|0
  • Bir kere hep gözler üzerinde olur mahallenin ergen ve gençlerine dikkat et. Esnaf ve komşu teyzeler dedikodu yapar.

0|0
    0|0
  • Yalnız olmak iyidir

0|0
    0|0
  • İyi yanı yok

0|0
    0|0
  • İstediğinde birilerine ulaşabiliyorsan yalnızlık en güzeli

0|0
    0|0
  • Iyi yanlari tek tabancasin iste

0|0
    0|0
  • Bazen ailemle bazen yalnız yaşıyorum ama genel de yalnız

0|0
    0|0
  • Kötü yanı yok, kafa rahat istediğin gibi takıl

0|0
    0|0
  • Bnde yalnız yaşıyorum

0|0
    0|0
  • Vermediysende veriyor derler eve erkek alıyor derler

1|1
    0|0

8 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 6

• Yalnız yaşamanın çok rahat olduğu bir gerçek. Her şey senin istediğin gibidir. Kendi dağınıklığın ve düzensizliğinde bile mutlusundur.
    Ama gelgelelim insanoğlu da sürekli yalnız olmamalıdır. Sosyal varlık olmamızın gereği olarak farklı aktiviteler içinde bulunulmalı, sonra eve gelip yalnızlıkta huzur bulmalı.
    Evin her şeyi ile kendin uğraşmak zorundasın. Bu da müthiş bir sorumluluk ve iş bitiriciliği kazandırıyor insana.
    Küçük tamir işleri ile uğraşa uğraşa el becerin de gelişiyor.
    Duygusal anlamda da daha güçlü oluyorsun, tüm zorlukların üstesinden gelmeyi öğreniyorsun.
    Bazen yalnızlık insanın canını sıkabiliyor. Burada da yakın arkadaşlar devreye giriyor. Karşılıklı yatıya kalınabiliyor.
    Küçük bir yerde yalnız yaşamak sıkıntı getirebiliyor.
    Özellikle bölge halkının kadınlara bakış açısı önemli.
    Öyle yerler var ki bir iş yaptıracaksın Adam seni kale almıyor. Neden? Çünkü yanında bir erkek yok!
    Sonuç olarak zorlukları olsa da özellikle bir kadın için yalnız yaşamak müthiş bir özgürlük😊

0|0
    0|0
  • ben de ileride yalnız yaşamayı düşünüyorum bence çokça iyi yanı olacak her istediğini yapabileceksin vs. kötü yan olarak düşündüğüm şeyler bu tamir işleri vs olduğu zaman nasıl olur bilemiyorum o işleri hep babam hallederdi :/

1|0
    0|0
  • Zordur bayan için

1|0
    0|0
  • çevre edin 26 ya az kaldı bana bende senin durumundayım

0|0
    0|0
  • Kafa rahat ne guzel ya, elit bir kesimde kalirsan kimse sana ne laf soyler ne de sen onlari duyarsin millet sevgilisiyle kaliyor onlara bisey olmuyorda sen namusunla kaliyorsun cok mu?

1|0
    0|0
    • 3ay

çok haklısın

• 3ay

Cok sklyorsan da misafirlige gelebilirim😂 Yalnizlik iyidir iyi

• 3ay

iyi yanlarına bakmaya çalışıyorum bende 😀

• Evet kolay değil. Bir arıza oldugunda eve usta çağırma olayı beni tedirgin ediyor. Netten bakıp tamiri falan ben hallediyorum. Komşulardan evli bir adam iletişim kurmaya çalışmıştı. Kira sözleşmesi bitince hemen taşındım ordan. Oturduğum apartmanda hiçbir kadınla muhabbetim yok. Önceki apt tecrübelerime dayanarak bunu yapıyorum. Çoluk çocuk emanet etmekten tut, evinde yer kalmayınca kadın misafirleri gece yatmaya bana getirmeye kadar rahatlık oluyor. Bide senin hakkında ne biliyorsa eşi abisi vs herkese anlatıyorlar. Bu güvenli değil. Hile böyle bir ülkede. Güzel yanları da var ama iletişim kurmayınca daha iyi

1|1
    0|0
    • 3ay

En doğrusunu yapmışın bizim millete bişey anlatılmaz hemen hakkında senaryo kurarlar

• 3ay

Sırf bu yüzden paraya kıyıp epey pahalı elit semtte ev kiraladım. Memurum hep işteyim eve servet harcıyorum ama yapacak bir şey yok. Oturduğum çevrede gereksiz samimiyet yok herkes kendi işinde.

Yükleniyor...