Yeni Köy şehri kursam gelir misiniz?

mühendisim. çocukluktan beri bir hayalim var lütfen okuyun.

ıssız bir arazide yepyeni bir düzenle köy evleri kursak.
wifi elektirik olsa
tamemn bireysel düşünceyle kendi kendimizi yönetsek
1 doktor 1 ögretmenimiz olsa
nüfus 100ü geçmiyecek şekilde ayarlansa

yaşamak ister miydiniz?

ki böyle bir yerde ev yaptirmak maximum 50bin tl olur. geniş de bir bahçeniz olur.

0|0
10|4

En İyi Kız Görüşü

• Gelirim hem de kanatlarım çıkar uça uça gelirim tam bir hayal benim için fakat denetimden gecsin lutfen belli kultur egitim akil ve ruh sagligi testlerinden gecemeyenler alinmasin koye :/

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• birden fazla insanın olduğu hiç bir yerde sıfır sorun olacağına inanmıyorum. Orada da adalet sistemi gerekecek, minyatür de olsa mutlaka bir devletimsi yapılanma gerekecektir diye düşünüyorum.
    Ancak tabi ki hayal olarak kulağa çok hoş geliyor. keşke öyle bir imkan olsa. Valla ben giderim.

0|0
    0|0
    • 3ay

liberland gibi vasifli insanları seçersek ve para diye bir şeyi yok edersek inaniyorum ki adalet sağlanır. aidiyat duygusunu yok etmek bana kalirsa tüm sorunlari çözücektir.

• 3ay

fikir güzel. Geliştirilip uygulanabilir. Buna evet diyecek radikal insanlar mutlaka vardır. :)

Kızlar Ne Diyor 9

• Gelmem ben şehir insanıyım😄

0|0
    0|0
  • Fikir güzel ama wifi ne alaka😊

0|0
    0|0
    • 3ay

gelecekten siyrilmamak için.

• 3ay

Ben bu fikri çok sevdim gerçekleşemeyek proje de değil tüm zengin insanlar böyle bir yerin hayalini kuruyor

• Bir süre yeterli peki sonra? Bu kadar bolluğa alışan gençlik, asla yapamaz bence. :)

0|0
    0|0
    • 3ay

gün içi sosyal oyunlar yapilir tiyatro gibi veya herkesin toplanip bir kitapi okuyup sonra yorumlaması. bisiklet gezileri yapilabilir. evcil hayvanlar yapilabilir. kendi biramizi şarabimizi yapabiliriz. yani doyurabiliriz bu açliğimizi.

şehirde kimsenin kimseye güveni yok. merhaba bile diyemez hale geldik. ama bu köy fikrinde 100 insanda birbirine sicak kanlilik duyar

• 3ay

Sence bu yapılabilir olsaydı, filmlerde kalır mıydı? Ya da bu kadar lüks.
      :(

• Harika geliyo kulağa

0|0
    0|0
    • 3ay

hiçbir şekilde para geçmiycek bu düzende eski köy usulunce halledilicek her şey. kimi zeytin üreticek kimi peynir.

böyle bir fikrin maliyeti 1 milyonu aşmaz. yepisyeni bir dünya bir de göl kıyısına iki dağın yamacina yaparız

• 3ay

Ne zaman başlıyoruz 😋

• Kucuk yerleri sevmiyorum bana trafik olucak binalar olucak sehir gibi sehir olucak❤

0|0
    0|0
  • Gelirim yaz beni

0|0
    0|0
  • Mükemmel

0|0
    0|0
  • olur ben mühendis olarak veya tercüman olarak gelirim

0|0
    0|0
  • Kulağa hoş geliyor ama ben büyük şehir severim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Kardeşim bende yazılımcıyım, hayalinin aynısı birebir bende de var kuralım desen bir saniye bile düşünmeden nereye derim gerçekten de böyle bir köye de ihtiyacım var :) biraz kafa dinlemek ve şu para denilen köleleştirme kağıdı kurbanlarının arasından kurtulmak için

0|0
    0|0
  • Issız araziyi nasıl alcan 😄

0|0
    0|0
    • 3ay

issiz dediysek şehirden kilometrelerce uzaklikta. ki fiyatlari 1m2 10 kuruş oluyor.

şehirde 10 kuruşa sakız alamazken toprak sahibi olabilirsin

• 3ay

Okadar ucuz olmaz 😅

• 3ay

oluyor.. bu ilanlar sahibindene bile konulmaz. kimse almaz çünkü ıssız topraklardir normal koşullarda tarim bile yapılmaz

• Uzun zamandır böyle güzel hayal görmedim

0|0
    0|0
Yükleniyor...