El öptürür müsünüz? / El öper misiniz?

El öptürmek bana kibrin göstergesi gibi geliyor. Yaşlı teyzelerin elini öpüyorum ama yaşlandığım zaman elimi öptüreceğimi sanmıyorum.
Sadece eşim ve çocuklarım öpebilir. O da başına koymamak şartıyla.

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Eli öpülesi insanlar var, elini sıkmaya değmeyecek insanlar var. Bazı büyükler, kibir göstergesi için kullanıyor. Biz daha öpmeden
    "Öp bakayım elimi." gibi söylemler oldukça rahatsız edici.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• El öpmem ve kimseye de elimi öptürmem. Küçük cocuklarin elini severken öpmek dışında tabi :))

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 31

• El öpmeyi sevmem. Sadece aile içindekilerini elini öperim.

0|0
    0|0
  • El öperim saygi olarak hurmeten ama kendi elimi öptürmek cok hosuma gitmiyor :)

1|0
    0|0
  • bayramda sadece el sıkarım öpmem, anca çok yaşlıysa ve değer verdiğim kaliteli bir insan ise öpebilirim. el öptüreceğimide sanmıyorum

0|0
    0|0
  • El öperim öptürme konusunda şu an öptürmüyorum ama zorla öpen küçük kuzenlerim var :)

0|0
    0|0
  • Öperim öptürürüm sıkıntı yok

0|0
    0|0
  • Eskilere saygı kalmadı düzen değişti herşey değişti ben yeni nesil de yetişmiş olmama rağmen bunu algılayabiliyorum bence o kadar iğrençliği görmezden gelip yenilerini ekleyen bir nesil varken kafaya takılcak en küçük problem bahsettiğin.

0|0
    0|0
    • Edepsizliğe ben de karşıyım ama bunun da bir kibir göstergesi olduğunu söylemeden edemem. Peygamberimiz elini öpmeye çalışanlara ben aciz bir kulum benim elimi öpmeyin derken ben asla öptüremem.

• Insanin icinden gelmeli

• Türk geleneğidir. Sanıldığı gibi islamla alakalı değildir. Yaşlılara hürmet serenomisidir. Faydaları vardır lakin bir sakıncasını göremedim. En makbulü ise, öpecek kişinin yeltenmesi büyüğümüzün ise müsade etmemesi.

0|0
    0|0
    • Sadece Türk geleneği değil. Dünyanın bir çok ülkesinde bu gelenek mevcut. Ve kralların ellerinin öpülmesi üstünlük olarak kabul edilmiş.

• VAY CANINA! Gerçekten de hiç bir kralın elini öpmediniz mi hayatınız boyunca? İnanmıyorum büyük eksiklik.

• Hiçbir kralın elini öpmedim, sen bu sözden gerçekten bir kralın elini öpmediğimi ifade etmeye çalıştığımı anladıysan o şahane beynini alıp gider misin hanım kız!

• Sadece saygi duydugum kisilerin elini operim buyuk diye degil.

0|0
    0|0
  • optuk zamanindada bizi open olmaz yeni nesilin yolu yol degil

0|0
    0|0
  • Öperim.. Öpmeye bir yerden başlamak lazım sonuçta..

0|0
    0|0
  • Bu el öpme konusu yüzünden baba tarafı beni hep eleştirir hiç opmm opturmem

0|0
    0|0
  • Öptürmem

0|0
    0|0
  • öptürmem , esiminki saatlerce öpsem yinede doyamam , esime asla el öptürmem

0|0
    0|0
  • Yaslı insanların musade ettiği sürece oper yaşlı olmadığı halde anne ve babamın eline de öperim 😊

0|0
    0|0
  • Bir saygı göstergesidir bu kibir le alakası yok

0|0
    0|0
  • Tüm feodal adetlere karşıyım. Ama open öper , opturen opturur...

0|0
    0|0
  • el öptürecek kadar büyüdüğümü sanmıyorum tabiki el öperim bu saygıdır

0|0
    0|0
  • öptürmem..
    öpmem..
    elini öptüğüm tek adam rahmetli dedemdi..

0|0
    0|0
  • Öpmem, öptürmem.

0|0
    0|0
  • Öperim de öptürmem o kadar yaşlanmadım daha

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    11

Kızlar Ne Diyor 31

• ötürürüm öpmem.

0|0
    0|0
  • öperim ama sevmiyorum

0|0
    0|0
  • Bence el opmekten cok opmemek kibrin simgesidr. Bu gune kadar yasamis nerdeyse tanidigm her turk el opmustur cunku ordaki amac buyuge saygiyi belirtmek.. Eger bir insan el opturmuyorsa yaslanmama dusuncesinden gelen bir seydr.. Benim tanidigm bazi buyukler elini opturuyr bazilari opturmuyor... Opturnler olgunluk yasina geldgni kabullenenler opturmeyenler yaslanmadim gencim havasn girenler hatta bazen oyle ki ben soruyorm kaca girdin diye soylemiyorlar yslndn derim die..

0|0
    0|0
  • El opmem opturmem

0|0
    0|0
  • bana göre el öpmek saygıdır ve öperim

0|0
    0|0
  • Öperim ne var incilerim dökülmez el öptüm diye dudağımda aşınmaz

0|0
    0|0
  • dün kardeşim elimi öptü noluyor lan dedim :D dedemin ninemin elini öperim ama elimi öpmesin kimse yaşlı hisediyor insan :D

0|0
    0|0
  • El öperim el de öptürürüm bu el öpülecek

0|0
    0|0
  • Öptürmem de öperim

0|0
    0|0
  • bizim sülalede el öptürmek yok sevmiyo bizim büyüklerimiz

0|0
    0|0
  • El operim ama opturmem ozellikle yaslilarin ellerini operim

0|0
    0|0
  • Sevgilim öpüyor elimi ama yaşlanınca elini opturen teyzelerden olmam

0|0
    0|0
  • Öperim de öptürürüm de bu kadar basit bir olaydan ne olacak sanki gelenek ve görenekleri devam ettirmek lazım

0|0
    0|0
  • Operim

0|0
    0|0
  • El operim

0|0
    0|0
  • Bazılarının görüşleri okudum da çok komik kmvvo

1|0
    0|0
  • Yaşlıysa karşımdaki evet öperim. Bu sene yiğenim ilk kez öptü elimi bir tuhaf oldum ki sorma 😂

0|0
    0|0
  • 16 yaşımdayken bayramda köye gitmiştim cocuklar elimi opmustu 😢😢😢😢

0|0
    0|0
  • Öptürmem ama öperim

0|0
    0|0
  • Öyle şeyleri sevmiyorum

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam