Dininizi nasıl seçtiniz?

Yani merak ediyorum ailenizden geldiği gibi mi kabul ettiniz yoksa diğer dinletide araştırdınız mı en önemlisi hiç sorguladınız mı dininizin emirlerini

0|0
16|15

En İyi Kız Görüşü

• Ailem müslüman ama hani Türkiyede ki müslümanlık gibi o kadarda her şeye uyanlardan değil. Bazen aklıma bazı sorular takılıyor ve öbür dinler aklıma geliyordu. Bende çok sıkılmıştım ve müslümanlıktan çıkmaya bilr korkuyordum gerçek gerçek korkuyordum. Sonra google dan araştırdım popüler dinleri felan en mantıklısı veya ailemden gelen alışkanlığımla hala müslümanlık mantıklı geldi böyle değişik bir görüş

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Sorguladım, derinlemesine araştırdım, inceledim, karşılaştırdım ve en önemlisi ise bana en uygunu hangisiyse onu seçtim.
    Paganım. ;)

Farklı olmak için din seçenler değil, farklı düşünüp sorgulayanlardan olmak lazım.
    Hangi dine mensup olursanız olun, en iyi dindarlar sorgulayanlardır.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Sorguladım , Dinim yok , ama bir tanrının olmasını isterdim kötüleri cezalandırması iyileri cennete sokması için :) ama gerçekler masal değil :(

0|1
    0|0
  • zamanla yaşadıklarımdan

0|1
    0|0
  • Aileden doğduğum gibi müslümanım ama diğer dinleri de araştırdım elbette en mantıklısı zaten islam Allaha şükür ki Müslüman bir ailede doğmuşum ailemde Müslüman

0|1
    0|0
  • Agnostikten deiste deistten hristiyana hristiyanlıktan müslümanlığa döndüm.

0|1
    0|0
  • aman ha ne sorgulaması sorgularsanız yanarsınız.

0|1
    0|0
  • Ailemden geldiği gibi fakat kendimde. araştırdım

0|1
    0|0
  • Sorguluyorum

0|1
    0|0
  • Secmedim öyle dogdum.

0|1
    0|0
  • İlk dinim pagan. Sonra arastırdım sorguladım müslüman oldum. Yani hayır ailemden dolayı değil.

0|0
    0|0
  • Düz aileden geldiği gibi

0|1
    0|0
  • kendim seçtim

0|1
    0|0
  • Ateistim. Bir dinim yok. Ailem müslüman. Sorgulayacak hiçbir şeyim yok.

0|0
    0|0
  • Hem aileden geldiği için hemde diper dinlere de bakıp araştırdım.

0|0
    0|0
  • Ailem. Sürekli sorguluyorum

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 14

• Çok şükür doğduğumdan beri ve gurur duydugum bir durum elhamdülillah

0|1
    0|0
  • aslında doğar doğmaz bir kefen biçilmiş, sorguladım bende.. beyin bedava !

0|1
    0|0
  • Müslüman bir ailede doğdum..
    Fakat, dini vecibelerini yerine getiren bir aile değil..

Soru sormaya başladım..
    Allah'a iman ettikten sonra herşey bitiyor mu? Cennet var mı? Gibi..

Daha sonra Üniversite'de Risale-i Nur'la tanıştım.. Aklımda ne soru varsa gayet ikna edici cevaplar buldum.. Daha sığınacak bahanelerim kalmadı ve tek tük namaz kılmayı öğrenmeye başladım..

Elhamdulillah 10 yıldır hakiki bir Müslüman gibi yaşamaya gayret ediyorum..

#Vesselam

1|0
    0|0
  • Bir ara deist olmuştum ondan sonra uzun bir süreçten sonra tövbe edip tekrardan müslüman oldum zorlu bir süreçti allah kimseye göstermesin

0|1
    0|0
  • Sorguladim. Dinsizim

0|1
    0|0
  • İllaha bir din secim yasamayı tercih etmedim. Beni bağlayan birseyin olmasını istemedigimdendir belkide.

0|1
    0|0
    • 3ay

Öyle deme Buda bir tercih seçmemrkte insanlık değer yargıların olsun yeter

• 3ay

Kafama estigi gibi mantigim aklım elverdikçe bu sekilde yadamak beni mutlu ediyor. Sonucta bu benim hayatım.

• Dinim yok

0|1
    0|0
  • hepsini yapıp çıktım gittim

0|1
    0|0
  • Dinim yok.

0|1
    0|0
  • Agnostiğim şimdilik.

0|1
    0|0
  • Araştırdım ve doğru durakta beklediğini fark ettim :D

0|1
    0|0
  • Ben seçmedim bu kültürde doğduğum için otomatik müslüman olarak buldum kendimi

0|1
    0|0
  • Deist.

0|1
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...