Osmanlı'nın son Macaristan Valisi Abdurrahman Paşa'nın mezarında yazanlar, Osmanlı Valileri gerçekten böyle miydi?

Osmanlı'nın atayabildiği son Macaristan Valisi Abdurrahman Paşa'nın Macaristan-Budin'de bulunan mezarında Türkçe-Osmanlıca-Macarca "145 Yıllık Türk Egemenliğinin Son Valisi Abdurrahman Paşa, Büyük Kahraman Düşmandı Rahat Uyusun!" yazar. Dünyanın çoğu yerinde Osmanlı Valileri hakkında güzel sözleri ya da mertliklerini yansıtan olayları okuyabilirsiniz. Ve bu Valinin mezarı hala en güzel halinde yapılı ve çevrili korunuyor. Gerçekten Osmanlı Valileri böyle yiğit insanlar mı?

0|0
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

• Cok ilginç

0|0
    0|0
    • 3ay

Evet normalde yenik düşmüş 145 yıllık hükmeden bir devletin askeri kalmamış gücü kalmamış Valisi'nin mezarı bile olmaz değilmi mezara bakılması ağtıl bırrakılmaması ve üzerinde hem Macarca hem Osmanlıca yazanlar

Erkekler Ne Diyor 2

• Sadece böyle bir kaç örneklemden ibaret değil nerdeyse her dönem de böyle valilerde var halka zulmedenlerde. örneklem nerden alındığına bağlı bence. Çok örnek var hatta

0|0
    0|0
    • 3ay

Öyledir elbette ama mertliklerini anlatan olaylar daha fazladır diye düşünüyorum ya da ben öyle duydum

• 3ay

Kesinlikle, bende. Ben malum plevne müdafii Gazi Osman Paşa nın Rusya tarafından ağırlanışını okudum geçen dönem yakincag tarihi dersinde çok etkileniyor insan öyle bir alaka görüyor ki kahramanlıklari Ruslarida cok etkiliyor. Normalde Rusya bu karşı tarafı galip ya da mağlup hiçbi şekilde ağırlamaz ilgi göstermez. Yine seninde değindiğin gibi balkanlardada çok var

• Bilemeyiz :/

0|0
    0|0
    • 3ay

Vallahi bence kardeşim kimse işgalci bir Valinin mezarına böyle yazmaz o mezarı bakımlı tutup korumaz. İşgalci bir Vali askeri kalmadan gücü kalmadan orda ölürse mezarı bile olmaz kendi ülken için düşün mesela.

Yükleniyor...