Kimse kimsenin hayatına karışamaz diye bişey var mı?

Tamam seçtiğin meslek evlendiğin insan gibi şeyler beni ilgilendirmez.
Biri senin içtiğin suyu bulandırsa, saygı duyuyorum karışmam mı diyeceksiniz?
Benim vicdanımı zehirleyen ahlaki durumlara neden "kimse kimsenin hayatına karışamaz" deniyor?
Eskiden yanlışı gördük mü müdahale eden bir toplumduk. Özgürlük başkasının özgürlüğünü kısıtlamadığı sürece özgürlüktür, diğer türlü özgürlük değildir. Siz ne düşünüyorsunuz?

0|1
3|4

En İyi Kız Görüşü

• Haklısın bize yanlış gördüğünde dur demek öğretildi.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Doğrudur. Peki ben şimdi bunu yazmandan rahatsız olup yazmayacaksın dersem ne olacak? Hakkım var mı karışmaya?

3|2
    0|0
    • 3ay

düşüncemin neye göre, hangi etiğe göre yanlış olduğunu söyle ben de kaldırayım.

• 3ay

ya abi sen 39 ben 29 yaşındayım. iyimizi kötümüzü ayırt edecek yaştayız. çocuk olduğunda, her zaman başında duramıyoruz. ben çocuğumun öyle şeylere bakmasını istemem mesela. ama ortam öyle bozuldu sahip çıkamıyorsun. benim özgürlüğüme yaşantıma tecavüz değil de nedir bu?

• 3ay

Güzel kardeşim, "sahip çıkmak zorundasın"
      Televizyonun çocuk kanalları dışındaki kanallarına şifre koyabilirsin mesela. İnternette gezinmesini önlemek için programlar var. Yani bir şekilde bir çözüm bulmak durumundasın.
      Ya da sadece senin istediğin gibi yaşayan insanların yaşadığı bir yer bulup oraya gideceksin. Ama öyle bir yer de olmayacak, çünkü senin gibi yaşamak isteyen bir tek sen varsın.
      Diğer herkes şu konuda ya da bu konuda senden farklı düşünecektir.

Kızlar Ne Diyor 2

• Herkesin içinde değilde kenara çekip güzelce uyaranlara sözüm yok.

0|1
    0|0
  • Ahlaki durumlari tanimla

0|0
    0|0
    • 3ay

bilmiyor gibi davranma derim :)

• 3ay

Yani evet

Erkekler Ne Diyor 3

• evet var

0|0
    0|0
  • Valla birisinin bana karışmasından nefret ederim. Kenarda insanlar ne yaşıyosa yaşasın ben yalnızlıkla mutluyum mesela. O yüzden vala açıkçası kulaklığı takıp hiçbir şeyi takmamak müthiş. Öneririm.

0|0
    0|0
  • Kimse kimseye karisamaz evet

0|0
    0|0
Yükleniyor...