Aptal insan mı daha aptaldır, yoksa zeki olduğu halde onu kullanmayan i̇nsan mı?

Herkesin zekâ potansiyeli elbette bir değildir. Kiminin üst sınıra yakınken, kiminin alt sınıra yakındır. Olabilir, suç değil günah değil. Ama iyi bir potansiyeli olduğu halde onu atıl bırakmak, telef etmek de mümkündür. Bu tavır, kişiyi "en alt sınırda olmaktan da vahim bir konuma" çeker mi?

0|2
17|29

En İyi Erkek Görüşü

• Zeka kullanılmadığı zaman kaybolan birşeydir.. Sinir hücreleri bir bilgi öğrendiğimiz zaman kendi aralarında bağ oluştururlar. Eğer o bağı kuvvetlendirirsek yani yaptığımız işi birkaç kez tekrarlarsak bu iki sinir hücresi arasındaki bağ kuvvetlenir. Eğer kullanmazsak öğrendiğimiz birşeyi unutmak gibi düşünebilirsiniz. Aradaki bağ git gide incelir ve artık bu bilgi kullanılmıyor diye beyin o bağı iptal eder. O yüzden Einstain in dediği gibi zekanın bir sınırı vardır ama aptallık limitsizdir. :)

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• zeki oldugu halde kullanamayan. cunku aptal zaten aptaldir. kendi mezarini zamaninda kendisi kazmistir, dersini duzgun calisamamistir, konsantre olmamistir veya olmak istememistir. ama zeki bir insan zekasini ispatlayamiyosa kendi sucudur hele ki kendisi ispatlamak istemiyosa bir aptaldan farki yoktur hatta aptaldan daha aptaldir benim gozumde.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Benim gibiler çok aptal. Bir sürü projem var, bir köşeye koyarım ve biri yapıncada "bak ben düşünmüştüm" diye aptalca hava atarım. Yani ben düşünürüm el yapar.

0|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • günah benim suç benim,
    kurdum bırak bu düş benim :D

Bulunduğun ortamın zeka seviyesinden bir tık altta kalırsan sevilirsin. İnsanlar kendilerinden zeki olan insanları sevmezler, bu bir gerçektir.

1|0
    0|0
  • eldeki nimeti değerlendirmemek aptallaık değil de dha kötü bişey.. mesela peygamberimiz bildiğini öğretmeyeni başkalarına anlatmayanı yüklü eşeğe benzetiyor..
    bu iradesizlik beyinsizlik

1|0
    0|0
  • aptal görünüp zeki olanlar en tehlikelidir

2|0
    0|0
  • Çalışmayan her şey paslanır düşüncesindeyim. Organlar bile tembelleşiyor. Verilen üst sınırı kurallarla bağdaşlaştırarak orta sınırda kullanmak aptallığın üst seviyesidir.

0|0
    0|0
  • aslında zekasını kullanamayan insan daha aptal sınıfına giriyor gibi

0|0
    0|0
  • Zeki olup kullanmayan.

0|0
    0|0
  • Aptal olan adı üstünde aptaldır. Onda kullanabilecek bir potansiyel yoktur. Ama zeki olup kullanamayan biri aptal değildir. Sadece yeteri derecede ihtiyaç duymamıştır. Nitekim özetle aptal olan daha aptaldır. Çünkü asla zeka pırıltısı olamayacaktır.

0|0
    0|0
  • Olayların sonucu açısından bakıldığında ikisi de aynı sonucu doğuracağından, ikisi de aynı derecede aptaldır.
    Fakat zeki insan ona bahşedilen aklı kullanmadığı için farklı bir aptallık daha çıkarır ortaya

0|0
    0|0
    • 3ay

Bana, kullanmayam insan daha aptallık ediyor gibi geliyor. Sonuçta olmayan insan belki ona verilseydi kullanacakti. Ama diğer insan çoktan heba etti bile.

• 3ay

Ben sorunuza iki açıdan da baktım. Ama günlük kullanım açısından bakıldığında zeki olup kullanmayanın eksiye düşmesi daha ağır basıyor.

• 3ay

Katılıyorum. Teşekkür ederim 👍

• Bazen görürsün ama elinden bir şey gelmez, o zamanlarda aptal olmaya çok özeniyorum

0|0
    0|0
  • Zeki insan zaten zeki olsa zekasini kullanir

0|0
    0|0
  • kendini zeki sanan..
    en önde, aptallık bayrağını o taşır..

0|0
    0|0
  • zeki olduğu halde kullanmayan

0|0
    0|0
  • Zeki olduğu halde kullanmayan

0|0
    0|0
  • diyelimki adam bizden zeki görüşleri farklı zaten hayattaki düşünce yapısı bizim istediklerimiz umrunda değil basit geliyor tatmin olmuyor o adamı anlamadan nasıl o adam hakkında yorum yapabilirizki. aptal olanda aptal zaten memundur hayatından.

0|0
    0|0
  • zeki olup kafasını kullanmayan

0|0
    0|0
  • Adı üstünde aptal. Yani canım. Uyanık olan süper zekalıları neşelendiren tip.

0|0
    0|0
  • Aptallar daha aptal. Zekiler tembeldir ama yine de cin gibidir pratik zekası ile iş çözebilir. Aptal ne yapsa yine aptal.

0|0
    0|0
  • Bence aptal olup kendini zeki sananlar

0|0
    0|0
  • Ya ablacım benim beynim bu soruları kaldırmaz 😔

0|0
    0|0
  • selam

0|0
    0|0
  • aptallık bile bile gaflete düşmekle ilgiliyse sanırım insanlığın durumu gelecekte çok daha hazin

0|0
    0|0
  • Zekı oldugu halde kullanmayan

0|0
    0|0
  • Kullanmayan

0|0
    0|0
  • her türlü mal

0|0
    0|0

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 16

• Potansiyelinin farkındadır ama bunu kullanmaz kullanamaz iradesini o yönde etkin hale getiremez İster aptal olsun ister zeki iradeyi doğru kullanmıyorsa gereksiz insan sınıfıdır

1|0
    0|0
  • Bence en aptalı kendini zeki sanan salak takımıdır.
    Dediğine gelirsem potansiyel zekayı kullanmak önemli ama yeterince zekiyse insan zekasını kullanmayı da bilir diye düşünüyorum, kullanamıyorsa yeterince zeki değilmiş diye düşünürüm.

0|0
    0|0
    • 3ay

Bu ihtimali de düşünmüştüm. Ama gerçekten telef eden insanlar da var. Ve evet o artik aslında zeki olmamış oluyor.

• Zeki olduğu halde kullanmayan

0|0
    0|0
  • İkisi de aptal

0|0
    0|0
  • Beynini kullanamayan

0|0
    0|0
  • Kullanmayan.

0|0
    0|0
  • Zeki olduğu halde onu kullanmayan

0|0
    0|0
  • Zeki olduğu halde onu kullanamayan

0|0
    0|0
  • Zeki olduğu halde aklını kullanmayan daha aptaldır

0|0
    0|0
  • Aptal olduğu halde kendini zeki sanan en aptalıdır.

0|0
    0|0
  • Zeki olduğu halde onu kullanmayan

0|0
    0|0
  • Zeki olduğu halde kullanamayan

0|0
    0|0
  • Bir insanı kullanmayı zekilik olarak görüyorsanız vay halinize, gram insanlığınız kalmamış.

0|0
    0|0
  • ''Zeki olduğu halde onu kullanmayan insan daha aptaldır.''

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...