Din mi? Bilim mi?

evet sizce hangisi?

• Din
    25% (15)21% (11)23% (26)Oy Ver
  • Bilim
    24% (14)31% (16)27% (30)Oy Ver
  • İkiside
    51% (30)48% (25)50% (55)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
13|23

En İyi Kız Görüşü

• İlim dinsiz dinde ilimsiz olunca bazı sorunlar olabiliyor o yüzden kesinlikle ikiside islam dininde tefekkür etmenin yeri çok önemlidir ve tefekkürün en büyük kaynağı bilimdir

2|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bilim tabii ki, dünyada binlerce din var, kabul görmemiş yüzbinlerce, her üç kağıtçının uydurduğuna neden inanasın ki. Bilimle gerçekleri arayabilirsin. Zaten bilim bir yaratıcının olduğunu işaret eder, dinlerin ise insanları yönetmek için uydurulduklarını.
    Gerçekler ile Allah'ı arayan Bilim kuruluşları vardır, ve Gerçekler senin bildiklerinden çok başka şeyleri göstermektedir.

0|1
    0|0
    • 3ay

Nerede çelişiyor dinle bilim? Allah aşkına bir aydınlatsana bizi..

• 3ay

@Sharkyeno Sana cevap vermek zor. En saçma dinler yalanları ortaya çıkmasın diye eleştirilince Peygambere, kitaba hakaret ediyorsun diye kiralık katillerini eleştirenin üzerine salar, onu linç eder. Senin dinin de böyle. Vaz geçtim yazmayacağım. Sadece şunu söyliyim Barışçıyız diyorsunuz o zaman kimin ömrünün savaşarak öldürerek geçtiğini biliyorsun, hatta şehadet diye savaş teşvik edilmiş. Yazdırma lütfen, siz tehlikelisiniz.

• 3ay

Benim Peygamberim, savaş esirlerini 1 kişiye okuma yazma öğretmesi karşısında serbest bırakmayı vaadeden ve vaadinde bulunan kişidir.
      Ben de kimseye savaşı emretmedim. Ama dinime de kimse laf atamaz. İnsanların yanlışlarını dine mal edemezsiniz. Dinime laf edene de savaş açarım evet. İnanmak zorunda değil kimse ama saygısızlık hasıl olur ise o zaman bana cevap hakkı doğar. İster yazın ister yazmayın, saygı duyarım tercihinize ama objektivite ölçüsü içinde olduğu sürece. Evet doğrular karşısında cevap vermek zordur..

Kızlar Ne Diyor 12

• ikisi de olmazsa olmaz ama bilim olsa yanında edep olmadıkça ne ise yarar din tabiki

0|1
    0|0
    • 3ay

ikiside seçeneği varmış dur sjdjd

• 3ay

tek birini savunmuyorum burada zaten biri olmadan diğeri olmaz ikiside cok gerekli şeyler

• 3ay

Yolun açık olsun kimse sana karışamaz Inşallah doğru yolu bulursun

• Bilim tabi ki.

0|0
    0|0
  • İkisi de

1|0
    0|0
  • İkiside diyorum

0|0
    0|0
  • elhamdülillah

0|0
    0|0
  • İkiai de

0|0
    0|0
  • İkisi de

0|0
    0|0
  • Bilim

0|0
    0|0
  • Bilim

0|1
    0|0
  • Bilim

0|0
    0|0
  • İkiside.

0|0
    0|0
  • B dedim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Din denilen şey insanın kendince inandığı, doğru bulduğu bir yoldur. Dinin her şeyin önüne geçmesi çok saçma geliyor. Hele ki başkalarını baskıyla zorla dine çekmek tamamen saçmalık. Önce bir toplum bilime önem vermeli ki refah düzeyi artsın, aydınlansın. Aydınlanmak da dinsizleşmek değildir bunu belirtmek istiyorum. Bilim her zaman dinden öndedir.

0|1
    0|0
  • İkiside. Birbirinden ayrılamaz. Dinim İslam Elhamdülillah Müslümanım. Din - İslam - Amaç Allah a teslimiyet. Şimdi arkadaşlar Bilimi üstün mü tutuyorsunuz siz. Yane yaratılanı yaratandan üstünmü tutuyorsunuz. Yazık öyle düşünenlere.

0|2
    0|0
  • Dinle bilim asla yan yana olmaz. Bilim her daim öndedir. Öyle de olmalıdır zaten.

0|1
    0|0
    • 3ay

hı hı öyledir :D eistein den aynı fikirde

• 3ay

@gsdhshsd bırak boşver anlamaz bunlar

• 3ay

gözü kapalı yerde yatan kişinin şu anda cehennemde yandıgını düşünüyorlar ne büyük bir teori ama

• 0|1
    0|0
  • Din seçenlerin aklı yok

0|1
    0|0
    • 3ay

hmmm

• 3ay

cennetin de cehennemin de sahibi kim ise o karar verir kimin gideceğine.. ;)

• 3ay

isis aga allaha inanmayınca kesyolar peki ya siz allaha inanıyonuz diye nie kesmeyelim sizi? :D hadi sloganımız atalım AteistuEkber :D

• sanki islamı seçince bilim önemsizmiş bilimi seçince islam önemsizmiş gibi iki şık koymuşsun sırf soru olsun diye yazmışsın buraya islamla bilim çelişmez islam bilime engel olmaz bilimde islama. senin sorun bilgisayarmı klavyemi demek gibi bişey olmuş

0|0
    0|0
  • Bilim bana duyguyu aciklamaz. Din de ispati yapmaz. İkisinin yeri farkli. Biri olmadan oburu hic olmaz. Dini olmayan adam hicbir seye saygi duymaz. İsine gelmeyeni saklar.

0|0
    0|0
  • İslamiyet zaten bilimi içeriyor. ayırmaya gerek yok. bilim ile uğraşan kişilerde zaten zamanla Allah in varlığını yaratılmış olanda görüyor o da dini olarak kabulleniyor. ikisi bir bütün

0|0
    0|0
  • Hicbiri

0|0
    0|0
  • Ikiside.

0|0
    0|0
  • Bilim.

0|0
    0|0
  • Sadece bilim

0|0
    0|0
  • Bilim

0|0
    0|0
  • İkisi de. Ama öncelik dindir. Çünkü din bilimdir. Mesela Kuran-ı Kerim.

0|1
    0|0
  • Varoluş hariç Bilim her şeyi açıklayan cok derin bir konudur. Din de önemlidir fakat Bilimin yanında konu olarak daha basittir.

0|0
    0|0
  • ikisini ayrı düşünmek kadar büyük aptallık var mı acaba?

0|0
    0|0
  • Bilim.

0|0
    0|0
  • Din :)

0|0
    0|0
  • Dine yaklaş diğeri gelecek az bir gayretle

0|0
    0|0
  • İkisi de takibi

0|0
    0|0
  • Dini seçenler ellerindeki teknolojileri bıraksın

0|0
    0|0
  • Bilim diyeer bilimi bulmaniz icin beyninizi kim yaratti?

0|0
    0|0
Yükleniyor...