Oğlunuz veya kızınız var 15-16 yaşında sigara içiyor ne yaparsınız?

Oğlunuz veya kızınız var 15-16 Yaşında Sigara içiyor ne yaparsınız?

• Karışmam kendi hayatı.
    36% (51)32% (29)34% (80)Oy Ver
  • Valla İzin vermem güzel bir sopa atarım.
    64% (90)68% (63)66% (153)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
31|44

En İyi Erkek Görüşü

• Bende 15 yaşında başladım pederin her türlü baskısına rağmen içtim.
    Ver bir tanede bana birlikte içelim derim..
    Baba oğul ya da baba kız muhabbet ederiz.
    Çocuğunun sigara içmesini istemiyor ise bir ebeveyn onun yanında sigara içmemeli hatta bırakmalı
    Fosur fosur sigara içip ondan sonra sigara içiyor diye dövmek bağırmak şiddet uygulamak ya da nasihatte bulunmak zırvalığın daniskası

2|0
    0|0
    • 3ay

İçerken sağlığına dikkat ettiği müddetçe sorun yok. Gelişimini tamamlanmasına engel olacak ölçüde içerse kızarım.
      Sigara içtiği için değil.

En İyi Kız Görüşü

• Ben 14 yaşında başladım 17 yaşında da bıraktım babam sürekli tehdit etti ona aldırış etmeden 3 yıl içtim fakat sonra kendim bir halta yaramadığını üstüne astımımı tetiklediğini farkettiğim için bıraktım çocuğumu da kendi haline bırakırdım istediğim kadar dovuyim yine bildiğini okuycak çünkü kendi akıllanıp bırakması daha uzun süreli ve kesin çözüm

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 43

• Zararlarını biliyordur herkes gibi bu yüzden o konudan girmek yerine onun hayallerinden girebilirsin. Hayallerine ulaşması için daha sağlıklı olması gerektiğinden ne kadar ömrü uzun olursa o kadar hayallerine ulaşma olanağının fazla olduğundan ve buna benzer şekilde bahsedebilirsiniz ama şiddet uygulamamalısınız.

1|1
    0|0
  • Af edersin. Ama a... Koyardim gebertirdim dayaktan. L.. Kurusu ne zamandan beri içiyor daha ben içmiyorum lan

0|0
    0|0
  • karşıma alır bir güzel konuşurum. sonra sigarayı ağzında söndürürüm

2|0
    0|1
  • karışmam demek yetersiz..
    alırım karşıma kızmadan sinirlenmeden konuşurum..
    anlatırım ona yaşadıklarımı..
    sonra da düşünmesini isterim..

0|0
    0|0
  • İzin vermem, ona güzel bir örneğimdir zaten, oturup konuşurum büyük bir insanmış gibi telkinde bulunmaya çalışırım

0|0
    0|0
  • Çocuklar söz ile değil GÖZ ile terbiye edilir.
    Yani ebeveynin sözüne bakmaz.
    Onlardan gördüğüne bakar...

Kısacası ebeveyn içiyorsa, çocuk da içer
    Ben alıştım ama sen alışma demek, halt etmektir. Alışmak varsa BIRAKMAK da var.
    Bırak ulan o zaman...

0|0
    0|0
  • Sakince, onun seviyesine inerek, onun anlayacağı dilde onunla konuşurum. Gerisi onun bileceği bir şey.
    Zorla yaptırmaya çalışıldığı taktirde çocuk daha da inada biniyor sonra akciğerler bayram ediyor.

0|0
    0|0
  • Ağızlarını burunlarını kırarım

0|0
    0|0
  • Öyle bir konuşma yaparım ki sigara içtiğim için bu sefer o benimle konuşur.

0|1
    0|0
  • İzin vermem aqqqq

0|0
    0|0
  • Konusurum

0|0
    0|0
  • önce sigaraya alıştıran arkadaşlarını öğrenir onlardan uzaklaştırırdım el koyarım sigarasına

0|1
    0|1
  • kendim 15 yaşında başladığım için birşey diyemem

0|1
    0|0
  • Anası Babası içmiyorsa ve O içerse olmaz. Küçüklükten sigara ile ilgili kötü şeyler söyleyerek onu Soğuturum.
    Büyük konuşmak da istemem

0|0
    0|0
  • Zararlarını anlatır, kararı kendine bırakırım..

1|0
    0|0
  • B şıkkı

0|0
    0|0
  • İzin vermesem hem aramizda iliski igrenc bir vaziyet alicak hemde ne kadar icme desemde icmiycekmi sanki daha cok icicek ya benim gibi gunde 4 paket icicek dahami iyi

0|0
    0|0
  • Karısmam

0|0
    0|0
  • okuldan alır sanayiye verirdim hayatı zindan ederdim ona eve gelince güzelce döverdim 1 dilim kuru ekmek su başka birşey yok sonra balkondan baş aşağı sallardim

0|0
    0|0
  • bırakırım bizi zorladılar hersey ters tepti

0|1
    0|0
  • Kızsamda dövsemde yine içer ama başka yolunu bulmaya çalışırdm

0|0
    0|0
  • Oglum veya kızım.. Sigara derdime cok ortak olmuştur ama bir halta yaramadı. Sanada yaramaz.. ;)

0|0
    0|0
  • kendımde ıcıyorum karışmam abartmadıkca

0|1
    0|0
  • Doğruyu yanlışı anlat gerisini kendileri bilir Malesef ergenlik işte özenti ve kalıcı oluyor

0|0
    0|0
  • Ağzını yüzünü kırarım pipetle beslenir görür sigara içmeyi.

0|0
    0|0
  • Izmariti götünde yakıp yakıp söndürürüm paket bitene kadar.

0|0
    0|1
  • Ergenligine verirdim tabi önce agzina sıçardım.

0|0
    0|0
  • eger içinde içmek varsa bişey yapamam.

0|0
    0|0
  • Valla İzin vermem güzel bir sopa atarım. ben içmiyorum

0|0
    0|0
  • Uyarırım daha fazla ileri gitmem.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    13

Kızlar Ne Diyor 30

• sigara konusunda çok hassasım, ağzına terlikle vururum;yetmedi terliği yuttururum ona. Aklını başına devşirsin!

0|0
    0|0
  • Sopa atmam ama sağlığına zararlın olduğunu, onun için endişelendiğimi söylerim.

0|0
    0|0
  • Valla ben de o yaşta başladım.. :/ Düzgünce akıl verirdim ama zorlamazdım çünkü ters teper.

0|1
    0|0
  • Konuşurum her gün. Her an.

İçinde varsa azını bağlayamam. Gizli de yapar. Yapmaması gerektiğini en güzel şekilde örneklerle anlatırım. Sağlıkçı olduğum için hastanede sırf sigaradan zarar gören insanların ne halde olduklarına canlı canlı şahit ederim kendisini ama yinede kendisi seçer yolunu

0|0
    0|0
  • Onunla güzellikle konuşurum. Anlatırım düştüğü basit durumu. Anlayacaktır. Anlamazsa da bir psikologla görüşürüm ne yapmam gerektiğini öğrenirim. Allah yardımcısı olsun öyle anne babanın. Bağımlı olduktan sonra çok pişman oluyor çocuklar

0|0
    0|0
  • Agzina cakarim

0|0
    0|0
  • Karışmam kendi hayatı

0|0
    0|0
  • Az daha bekle 18 olunca içersin dirim

0|0
    0|0
  • Ben ilk 14 yasinda icmistim ama ben meraktan icmistim eger onun icinse kizmam ama duzenli olarak kullaniyorsa bitti.

0|0
    0|0
  • bazı şeyleri ona göstermye çalış mesela sigara için insanların hayatlarının nasıl bittiğini göster al imkanın varsa bir hastane götür sigaradan rahatsz insanları görsün ! karşına alıp konuşursun

0|0
    0|0
  • Kendim iciyorsam birsey demeye hakkim yoktur zaten..

0|1
    0|0
  • Harçlığını keserim

0|0
    0|0
  • Neden ve nasıl içtiğini sorar sonra zararlı, gereksiz ve kötü bir şey olduğunu söylerim muhtemelen

0|0
    0|0
  • Düzgünce anlatırım

0|0
    0|0
  • Çok zor bir durum bilmiyorum yani

0|0
    0|0
  • Valla izin vermem kulaklarindan tavana asarim :D

0|0
    0|0
  • Yaptığının yanlış olduğunu ve neden yapmaması gerektiğini düzgün bir biçimde anlatırım, gerisi ona kalmış.

0|0
    0|0
  • Kamu spotu izletirim olmadı döverim :D

0|0
    0|0
  • Valla İzin vermem güzel bir sopa atarım

0|0
    0|0
  • onu düşündüğüm için

0|0
    0|0
  • C: Düzgünce konuşurum

0|0
    0|0
  • Uyarırım.

0|0
    0|0
  • Kendi hayatı

0|0
    0|0
  • Daha bacak kadar boyuyla ne derdi vardı da iciyo esseksipasi gomerim yerindibine onu

0|0
    0|0
  • Sopa atarım yaşı kac başı kaç 😃

0|0
    0|0
  • paket alırım

0|0
    0|0
  • Kendimi yormam babasına söylerim gerekeni yaparız

0|0
    0|0
  • 1 kereliğine izin veririm daha sonra içemez zaten

0|0
    0|0
  • Ben istediğim kadar karşı çıkayım, yasaklar koyayım. Onun içeceği varsa da bir şekilde gizli gizli yine içer. Yasaklar caziptir klasiği doğrudur her zaman. Sigaranın ne kadar zararlı olduğunu ve ne gibi sorunlar doğurabileceğini anlatırdım. Sigaraya vereceği parayı daha iyi bir şekilde değerlendirebileceğini söylerim. Daha sonra kararı kendisine bırakırım. Kendi yaşasın görsün. Bir musibet bin nasihatten daha iyidir.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle karşı çıkarım ileri yaşlarda başlamak bile kötüyken 15 16 yaş çok küçük

0|0
    0|0
Yükleniyor...