Maaş kartını kocana vermek doğru mu?

Ben üniversite mezunuyum. kısmetse atanıcam. Bazı erkekler evlenince eşinin maaş kartını alıyor ya. Ben şimdiden sevgilime nasıl alıştırırım ki böyle beklentisi olmasın? Bir de ben kendimi enayi gibi hissederim. Ben çalışım o alsın.

0|1
3559

En İyi Erkek Görüşü

• Gerçekten böyle yapanlar var mı? Yani tamam evli olacaksınız, bir ortak hesap olsa falan kabul de; sen çalış kartın bende olsun, kendi kazandığın parayı bile benden iste demek olmaz. Eğer bu düşünceye sahip biriyse evlenmeden önce konuşun.

1|0
    0|0
    • Evet dimi. Bana bir kez demistiki sen parayi tutamiyon paralar bende birikcek. E ben para skntsii cekceksem niye evlenimki dimi

• Şöyle, ortak bir hayatınız olacak. Dediğim gibi ortak bir hesap olabilir. Kirada oturacaksınız o, faturalar, tatil vs. gibi ortak olması gereken ödemeler için bu kullanılabilir. Ama gidip de bütün paran bende olacak denmesi yanlış. Bu şu anlama geliyor, çalış iyi güzel ama en ufak harcaman için benden para iste, kendi paranı iste. Bu olmaz. Eğer savurgan biri değilseniz bu yapılmamalı.
      Ayrıca, bana kalırsa eğer illa para tek tarafta duracaksa bu taraf kadın olmalı. Doğruyu düşünmek lazım, evle asıl ilgilenen kadınlar oluyor.
      (Dediğim gibi bu durum istisnai olarak kadının aşırı derecede savurgan olması durumunda geçersiz)

En İyi Kız Görüşü

• Maaş kartını kocan verme ama kocandanda bir şey saklama. Oda aynı şekilde olmalı evlilik dediğin her şeyde beraberdir. Bunun hesabida evli insanlara yakışmıyor çevremde çok duyuyorum bazen bende böyle olur muyum diyorum olmak istemem. Tövbe :D

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 58

• Ne kadar yanlış düşünüyosun bunun enayilikle ne alakası var alıp at yarışına mı yatıracak yani belki benden yaşca büyüksün ama çözememişsin durumu, öyle oluyorsa adam enayi mi o çalışsın sen yiyesin böyle bir düşünce yok eğer herkesin parası kendine olacaksa evlenmenin de bir anlamı yok. Benim karım çalışırsa alırım maaşını benim maaşına alırım koyarım ortaya bu aylık paramız bu hatun bunu bunu yapalım şunu alalım bu kadar para kalıyor onu da ortak hesabımıza koyalım derim
    Ben çalışıp paramla eve ve ona bakayım o da parasını yesin yok böyle bir dünya

1|1
    1|0
  • Maaş karını niye kocana veriyorsun :D Kölemisiniz biradar. Böyle bir beklentisi varsa zaten ona koca denmez. Efendi denir, patron denir. Kölesiniz neticede.

1|0
    0|1
    • Evet yani cok sacmaa dimi

• Ben enayi gibi çalisim o alsin yok öyle bir dunya yani

• Dangalakça. Böyle bir tiyniyetteyse, şu an def et gitsin. Beklenti falan nedir la. Ee sen memelisin, ben senin kocanım, maaş kartını bana verecen. Nah sana maaş kartı :D

• Evlilikte ben, o olmaz. Evlilikte biz olur. Biz olunca da maaş kartı vs. herhangi bir problem yaşanmaz. Evlilik öncesi bunun bir problem haline gelebileceği şüphesi normaldir. Tabiki evli de olunsa eşler ayrı ayrı bireylerdir ama ortak bir hayat sürdürümü olduģu için birbirinizi zaten özümsersiniz. Özümleyemeyenlerinde evlilik sürdürmelerine çok gerek yok zaten.

0|0
    0|0
  • Bence herkesin kartı kendinde dursun ama ortak bir havuz yapılsın. Ne bileyim maaşlar çekilir ve bir yerde durur ödemeler oradan yapılır, her ay kalan harcamalar dışında kalan parada ortak bir hesaba yatırılabilir. Haa kadın maaş kartıyla ben istediğim gibi takılırım havasında olursa, kusura bakmayın biz de eşşek değiliz. Ben evi geçindiriyim, fatura, alışveriş vs ödiyeyim o kuaför vs harcasın olmaz öyle şey.

1|0
    0|0
  • japonlar gibi yapın 3 cüzdan alın elinize birisi evin cüzdanı diğeri ise sizin olsun. maaşları alın sonra evin kirası faturalar mutfak masrafı çocuğun okulu kreşi cart curt diye içine ev cüzdanına paraları koyun. sonra kendinize haşlık alın yol param hobilerim yeme içmem sigara içiyorsan o felan diye. geriye kalanı ise kumbaraya atıp yatırım yapın. bu sayede japonlar hem evini geçindirir hem hobileri ile ilgilenir kendi paralarını harcadıkları için eşleri karışamaz ki onlarda da o para vardır. kafede bile alman hesabı öderler yediklerini. geriye attıkları ile ise evlerini büyütürler araba alırlar evlerindeki televizyonu değiştirirler gibi işte.

0|0
    0|0
  • Ortak hesap açın, ikinizde ortak para biriktirin. bunu teklif et. Yaptığınız harcamaları da bilin, ay sonu kavga etmezsiniz.

1|0
    0|0
  • İhitiyac olursa alır ama ben sanmıyorum bir erkek maaş kartını falan ver diceğini sen razı olursan alır ancak için rahat olsun.

1|0
    0|0
  • Erkeğin, hanımın malını kullanmak gibi hakkı yok.. Kadının da erkeğin..
    Sadece erkeğin, hanımının ihtiyaçlarını karşılama zorunluluğu var..

Hanım isterse malından verebilir, erkek talep edemez..

#Vesselam

1|0
    1|0
  • O çalışıp sen yiyince o enayi mi oluyor

2|2
    1|0
  • İyi de sen bile bunu kabullenmiş gibisin.
    Kazanç senin ama harcama ortak olur.
    Gizliniz saklınız olmasın yeter.
    İlk işin, hayat sigortası ya da bireysel emeklilik yaptırmak olsun.
    On yıl dokunma o paraya.
    Yoksa göz diken kocan olur :)

0|0
    0|0
  • Öyle birşey yok. Gururuna yediremiyorsan evlenme

0|1
    0|0
  • Verenler var kanks

0|0
    0|0
  • maaş kartını vermek mi öyle şey mi olur ya herkes gelsin kartını evin ortasına koysun veya cebinde dursun kimde para olmazsa ihtiyac olursa ondan kullansın. kullanılmayan yerde para birikir yani

1|0
    0|0
  • Böyle bi'şey mi var? Ben eşimin maaş kartını almam tabiki. Ortak olarak kullanırız bütün giderlerde :)

1|0
    0|0
  • Ben eşimi çalıştırmayı düşünmüyorum zaten kazandığını da almam çok şükür kazancım iyi onada bakarım evede kendimede

1|0
    0|0
  • Hayır doğru değil

1|0
    0|0
  • Sen onunkini iste bakalım ne diyecek? En iyi savunma saldırıdır unutma.

1|0
    0|0
  • yok öyle şeymi olur herkesin kendi kartı kendinde durmalı iş paraları birleştirmeye geldiği zmn ztn buna gerek yok kadınında kendine göre harcamaları var özgürce alsın harcasın

1|0
    0|0
  • tabi evin bütün giderlerini erkek üstlenince bir şey yok onun maaşı ortak ama senin maaşın kendine ait değil mi aksi halde enayi gibi hissedersin mazallah

0|0
    1|0
    • Evet senin tarafindan olaya bakinca haklisin

• @nhgtkjh evlilik demek erkek için de kadın için de mali açıdan da bir ortaklık kurma süreci gibidir. İki şirketin birleşmeye gitmesi gibi. Evlenen kadının malının yarısı kocasının, erkeğin malının yarısı da karısınındır. He sen ben parayı kocamdan daha çok severim diyorsan ya da aynısını erkek diyorsa , o zaman neden evleniyorsun ki. Sen kocanı değil parayı seviyorsun demektir.

• Kendide çalışıyorsa neden enayilik olsun? Bir hayat birleştiriyorsunuz sonuçta senin paran benim param demek saçma.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    38

Kızlar Ne Diyor 34

• ortak olur zaten ona versen de noolucak ki herkes kendi parasını harcarsa evde ortaklık olmaz vrsen de olur yani

0|2
    0|0
  • sen iste ilk nasılsa vermez o zaman bende vermem de geç

2|0
    0|0
    • O haftalik aliyo ve elden aliyo

• annem kocanda dursun gerilme kafasında ama bende verme niyetinde değilim hoş gelmiyo ben çeker veririm gerekirse kartım bende kalsın

• Doğru değil 😂

0|0
    0|0
  • Öyle bişey yok kim diyor onu

0|0
    0|0
  • sen de onunkini alamaz mısın ha olmazsa en baştan belli edersin tavrını boyle dersin ki bence bana boyle şeyler çok saçma geliyo falan dersin yani çocuğu uyarırsın öyle başka da illa herkes te öyle olucak diye bisey yok

1|0
    0|0
    • Niye alim ki. Yaa benim dedigim benim maas kartim onda olcak hep amaa ben caliscam

• O seninkini niye alıyorsa sen de o yüzden alırsın hem o da çalışmicak mi

• Tek hesap olur evlenince.. bu ayrimcilik nedendir

1|0
    0|0
  • Açıkçası evin gelirinin bir kişide toplanmasını daha doğru buluyorum ve o kişi tasarruf ve birikimden iyi anlayan biri olmalı. Eşlerden birinde durması daha mantıklı. Yoksa senin paran benim param olayları oluyor

0|0
    0|0
  • O ne ya. Bana öyle birşey dense savaş çıkarırım şimdi bile sinirlendim kaçıncı yüzyıldayız

0|0
    0|0
  • İyide bunda ne var ki sen yine istediğin kadar harcayacan
    Benim ablalarim evli maaş kartları eşlerinde. durur kredi kartlarıda ablalarimda
    Senin param benim param. dersen o evlilik olmaz
    Evlilik bir olmaktır

0|0
    0|0
  • Ne demek kendimi enayi gibi hissederim? Benim annemde babamda çalışıyor tüm ödemeleri babam yaptığından kart hep ondadir annem hiç ilgilenmez o kısımla. Annem enayi mi yani?

0|1
    0|0
  • Bence verme. Sonra özgürlüğün ortadan kalkiyor ve calistiginin anlami olmuyo. En baştan tavrini koy. Şimdi o para sadece senin demeye çalışmıyorum ortak kullancaksiniz elbet ama o kartin sende olmasi daha iyi ya 😊

1|0
    0|0
  • Evliler arasın da para lafı geçmez ki zaten böyle bir şeyde istenmez para ortak hesapta toplanır danışıklı kullanılır

0|1
    0|0
  • Olmaz öyle şey yuvayı dişiyı kuş yapar illa ev için birinde kalıcaksa kadında kalsın ya da herkesin maaşı kendine

0|0
    0|0
  • Verme

0|0
    0|0
  • Doğru bence

0|0
    0|0
  • Böyle bir düşüncesi varsa herhangi bir konuşmanın ortasında "yahu bazı erkekler eşlerinin banka kartını alıyor ne saçma değil mi?" diye at lafı ortaya.

0|0
    0|0
  • Sakin verme yaa sen kazaniyorsun o parayi. .

Cok duyuyorum sinir oluyorum...

0|0
    0|0
  • Maas karti be? Bankaya hesabiniza gelmez'mi

0|0
    0|0
  • Tabii ki doğru değil. Ben vermem, ne vereceğim. Eğer elektriği suyu bölüşelim diyorsa ben yarısını veririm faturaların.

0|0
    0|0
  • Veririm o da kendininkini bana verirse tabi 😂
    Alistirmana gerek yok bu şimdiden alisilacak bir şey değil bunun konusunu acman hoş değil bence evlenince vermezsin

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    14
Yükleniyor...