Sizcede düğünlerde takılan takının anonsu saçma değil mi?

Yani nedir zaten kim ne takmış diye not eden biri illa ki her düğünde çıkıyo yersiz bir zaman kaybı bence ve de doğru bulmuyorum
Siz ne düşünüyosunuz?

0|1
18|28

En İyi Erkek Görüşü

• bizim örf adetlerimizde enazından bizim oralarda düğünlerde hediye takı para vermek isteyenler zarfa sığabilecek gönlünden ne koparsa isterse altın isterse para olsun zarfa koyar düğün salonu ya da evin önündeki masada oturan kişiye verirler düğüne girerken ne not alınır nede görüntü bu MÜSLÜMANLIĞIN ve insanlığın güzelbir örneğidir hem kimse rencide olmaz azmı taktım yoksa utanmaz az takıyorum diye zaten not ve görüntü alıp kayıt yapanlar ahlaksız insanlardır benim düğünüme gelen benim için gelsin ben kimseyi takısı parası için çağırmam düğünüme herkesin durumu var yok bizim adetlerimizde böyle not görüntü olayı yoktur

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Takı takma olayı baslı basına sacma zaten kurbanlık koyun gibi bekleyip milletin altın vs takması nedir ya

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• bencede cok sacma cıddıyım ama ne dıcen gelenek olmuş artık melıs aman dugun sahıplerı senı duymasın valla gel bakalım buraya melıs nıye dedın oyle derler ddd

1|0
    0|0
  • bizim buralarda takı masası var eş dost akraba gider takısını verir adını soy adını yazdırır..

sahnede takıyı sadece yakın ailesi babası annesi ninesi dedesi takar

1|0
    0|0
  • Biz elit düğünler yaptığımız için kimin ne taktığını bilmeyiz

1|1
    0|0
  • bir Ermeni düğüne arkadaşın yanına gittim düğünde dikkatimi ceken tek şey takiyi kimse ne yazıyor ne gelin damada yapıştırıyor gelinin elinde bir kese vardı kutlayan herkes elini keseye daldirip içine bırakıyordu kim ne kadar ne miktar çeyrek altın mi büyük mü bıraktığını bilmiyor en uygunu o şekil valla ben beğendim o adetti

1|0
    0|0
  • Sırf düğün derdi var diye evklenmeyen bir neslin öncüleriyiz biz gardaş sen takı diyon.

1|0
    0|0
  • Haklısın düğünün yarısından çoğu takıyı takanı anlatmakla geçiyor salonda 3 sanatçı çıkacağına en fazla 2 tane çıkıyor ve düğün bitiyor.

1|0
    0|0
  • Saçma falan gibi düşünülsede video kaydına çekilirken o kaset tekrar izlenip kim ne taktıysa sende onun dügününde takarsın. türk gelenegi

1|0
    0|0
  • benim gittiğim düğünlerde olmuyor..

1|0
    0|0
  • Bence de saçma, kimin ne taktığını ilan ediyorlar biri külçe takıyo biri çeyrek takıyo çeyrek takan utanmaz mı?

1|0
    0|0
  • Maksat anons değil kimin gelip gelmediği belli olsun maksat yoksa banka hesabina düğüne gitmeden de yatirabilirdin parayı o da sanal düğün olurdu düşünsene düğüne gitmeden herkes ayni hesaba para yatiriyor 😃

1|0
    0|0
    • 3ay

Daha mantıklı hesaba yatırılması kimse ne taktığını bilmez :D

• 3ay

O zaman ne anlami kaliyor anonsu da banka çalisanina yaptirirsin artik düğüne para yatırıcam anons yaparmisiniz diye sonra kadin anonsu yapar ondan sonra herkes tip tip sana bakar 😃

• Çok saçma, Giresunluların düğününde oluyor o tip şeyler

1|0
    0|0
  • O anonslar en az %20 fazla gelir getiriyor 😂

2|0
    0|0
  • görgüsüzzlüpün ete kemiğe bürünmüş hali :D

1|0
    0|0
  • yoksa kimse takmazki zaten o anaslor bile yetersiz kalıp o kasat 15 defa izleniyo

1|0
    0|0
  • rezillik

1|0
    0|0
  • bizim için öenmli değilde anneler babalar için önemli

1|0
    0|0
  • Dugunler sacma bence

1|0
    0|0
  • İğrenç

1|0
    0|0
  • Yanlış tabi zaten artık yapılmıyor

1|0
    0|0
  • Evet bencede yanlış insanlar Recife olabilir

1|0
    0|0
  • Bizim düğünlerde böyle birşey yok

1|0
    0|0
  • Aynen sacma

1|0
    0|0
  • Bence gayet mantıklı kimin ne taktığı, çünkü ilerde sen evlenince mesela sana 50tl takana sen 500tl mi takıcaksın (maddi durumu kötü olup takamayanları ayırt ederek söylüyorum)

0|0
    2|0
  • Düğün baştan saćma

1|0
    0|0
  • Düğünler baştan aşağı saçmalıklarla dolu hangisini eleştirelimki?

1|0
    0|0
  • olmaz göşteriş yapmak şart

0|0
    1|0
  • Düğün başlı başına saçmalık.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Düğünüm olursa yapmayacağım bir şey kesinlikle.

1|0
    0|0
  • Evet çok yersiz.

1|0
    0|0
  • Bencede saçma. kızın ceyizinin gösterildiği bir günde vardı adını unuttum ama oda çok saçma geliyo bana

1|0
    0|0
  • görgüsüzler çünkü

1|0
    0|0
  • Takı töreni ve hatta düğün başlı başına bir saçmalık.

1|0
    0|0
  • Düğün başlı başına bir saçmalık zaten

1|0
    0|0
  • Aynen saçma

1|0
    0|0
  • Düğündeki her şey gibi gereksiz bir şey daha. Tamam para takmak yeni evliler için önemli ama bize mi güvendiniz evlenirken onu da anlamıyorum. Zaten takılan paranın yarısı düğün organizasyonuna harcanan paraya eş değer.

1|0
    0|0
  • Enn nefret ettiğim bölüm birde 2-3 saat sürüyor 🙄🙆

1|0
    0|0
  • Oooh be sonunda birisi konusmus👍

1|0
    0|0
  • Ben sevmiyorum dugunumdede anons ettirmiycem.

1|0
    0|0
  • Düğün genel olarak saçma bir şey zaten.

1|0
    0|0
  • Düğündeki çoğu şey gibi o da saçma.

1|0
    0|0
  • Takı başlı başına saçma

1|0
    0|0
  • Aslında kim ne takmış bilmek önemli

0|0
    1|0
  • aynen