Bu tutumum yanlış mı?

Çocukluğumdan beri baba şefkati görememiş bir çocuk olarak büyüdüm ve büyüdükçe bu şeflati babamdan hiç beklememeyi öğrendim yanlızca babam var deyip dışarda mükemmel bir babam var gibi anlatıp durdum. Fakat gün geçtikçe şefkatini bizden esirgeyen adam insanlık da yapmaz oldu. Dışardaki herkes haklı, masum, saf ama biz evlatları hep bir yalancı düzenbaz olduk gözünde... hayır yani eğer insanlardam hakkımızda en ufak böyle bir yorum alsak her neyse insanlar bize imrenerek, hayranlıkla bakarken babam hep bizi ötekileştirdi ve bende babama "artık benim için ölüsün, ne zaman mezara gömüleceğin önemli değil" dedim. Sonra bu tutumum çok mu ağır diye bir kötü hissettim. (Babam dediğim kişi bize hiç bir zaman faydası dokunmadı, işimizin önüne taş koymak onun işi)

0|0
4|2

En İyi Erkek Görüşü

• Her ne olursa olsun o senin baban. Evet imtihan ediliyorsun. Babanın cocugun üzerindeki hakki oldugu gibi cocugun babası uzerinde de hakkı var. Sen evlatligini yap. Allah'a havale et. Allah sabir versin

1|0
    0|0
    • 3ay

Ama artıl ciddrn sabır bırakmadı bende ki babalık yapmıyo ki ben evlatlık yapayım

• 3ay

Sen Allahın rizasi icin yap. Baban icin degil

En İyi Kız Görüşü

• Benim babamda aynen boyle anlattigin gibiydi. Bu beni daha guclu ve daha dik bir insan yapti. Erkek arkadas olarak karsimdakinden bir beklenti icine girmemeyi, beni birakip gitme ihtimalini sallamamayi, giderse gitsin o olmadan yasayamayacak miyim demeyi, erkek olarak kimseye asiri guvenmemeyi, yalniz basima dimdik bir kadin olarak yolumda yurumeyi ogretti. Iyiki de boyle olmus diyorum simdi.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• bence çok yanlış bunu düzeltmelisin.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• benimde babamdan bisey gormuslugum yok. bitek zarar verdi. allah belani versin demisligim var bunkadar ağır konusmadim hiç. bence bosvr ya kötü birşey deme gerek yok o bir kosafe yaşasın gitsin zaten bu yaşta babayada ihtiyaç duymazsn artik

1|0
    0|0
    • 3ay

Yıllardır köşesine çekilsin diye bekliyoruz ama çekilmiyo hala aynı şekilde devam ediyo. Yemin ederim ki sinirlerim bozuldu artık.

• 3ay

benim şansım boşanmış olmaları. yurtdisinda yaşıyor azcik bile ozlemiyorm

• 3ay

Keşke bizimde öyle olsa.. annemlerin evliliği zaten artık sadece formalite

• Sana ne yapsada baban sonuçta. Ama seninki de ağır olmuş.

1|0
    0|0
    • 3ay

Sabır bırakmıyo ki insanda

• 3ay

Aynısına benzer bişeyler yaşadım sana tavsiyem onu görmezden gel bazen sınırlarını aşacaktır ama emin ol görmezden gelirsen aranız bir nebze olsada daha iyi olacak. Baktın olmuyor Allah ' a havale et bir an önce kendi ayakların üstünde durmaya bak.

• Yinede senin baban o yüzden kötü hissetmen normal ama bence tutumun yanlış değil.

1|0
    0|0
    • 3ay

Durulsun diye yıllardır bekliyoruz ama gerçekten artık tükendim. Her işime karışıp mahvediyo. Onur haysiyet kalmadı bizde olanı da tüketiyo. Parmakla gösteriliyoruz.. mutsuz aile örneklerinde ilk biz varız:(

• 3ay

anlıyorum çünkü bizde öyleyiz 😓

• 3ay

Bundan sonra asla umursamicağım aşikar... dediğim gibi o benim için öldü

Yükleniyor...