Okullar açılıyor. Yine her sene olduğu gibi bu sene de ilk gün herkes neden kapandığımı soracaktır. Onlara ne demeliyim?

Okulumuzda her sene karma oluyor. 12. sınıf öğrencisiyim. 1200 kişilik okul, dolayisiyla bir birimizi tanımıyoruz ve her sene ilk gün bütün sınıf kız, erkek bana doğrudan 'Neden kapandın' diye soruyor. Ne diyeceğimi bilemiyorum :D Sonuçta her türden insan var ateist/deist biri de olabilir, onlara dini inancimda bunun nedenini aciklasam hemen tartışmaya giricek. Zaten farklı inançlara sahipken bunu tartismamizin mantığı yok.
Kimisi araplarda gelenek diye tartışıyor, kimisi merak ettiği için soruyor, annen baban zoruyla mi kapandin diyen oluyor😅, ateist/deist olabiliyor... Ama bu zamana kadar hiçbiri dini inancima saygısızlik yapmadi. Hepsine uygun ne diyebilirim? Israrcı bir şekilde ilk 2-3 gün soruyorlar, yanima geliyorlar. İzmir'de yaşıyorum, burada kapali insanlara çok alışık olmayabiliyorlar.

Güncellemeler:
3ay Güncel...

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Sen ona sor inandıkların uğruna herşeyi yaparmısın. Büyük olasılıkla yaparım diyecek. Sonra bende inandıklarım uğruna herşeyi yaparım de. İnancım kapanmamı emrediyor deyip. Konuyu kapat.

1|0
    0|0
    • 3ay

👍güzelmiş. Bunu denemeliyim.

En İyi Kız Görüşü

• neden sunmak zorunda mısın? bu senden başka kimseyi ilgilendirmez hatunum

0|0
    0|0
    • 3ay

En az ilk 3 gün sınıftan yanıma gelip 'Neden kapandın?' diye sormayın tek kişi bile olmuyor. Hatta resmen 5-6 kişilik grup etrafımda toplasiyor, soru falan soruyorlar. Hatta bir çok kez 4-5 kisi hepsi erkek, yanima gelip konusmaya çalışıyorlar, neden kapandığımı soruyorlar. Ben hal ve hareketlerimle, konusmamla bu durumdan rahatsız olduğumu belli ediyorum hoslanmadigimi ama zor anlıyorlar

• 3ay

benim kararım öyle istedim ve kapandım sorgulamayın de

• 3ay

Bu daha mantıklı👍 Umarım tatmin eder

Erkekler Ne Diyor 2

• gerçek sebebi neyse onu söyle aynen bence

0|0
    0|0
    • 3ay

En son farz olduğunu soyledigimde sinifca anlaşmış gibi dinci gelir gelmez ona farz olup olmadığını sormuslardi😂 Hoca da farz değil, kimse nasıl rahatsa öyle olsun, demisti😒 Nasıl din öğretmeni anlamadim. Hala o hoca giriyor. Açık ve net ayet ve hadisleri inkâr edenler kâfir olmuyor mu? Bu hoca nasıl dinci?

• İnancım gereği farz lduğu içinde

0|0
    0|0
    • 3ay

Israrli bir şekilde sorduklarında ben de öyle söyledim ama sonra başladı netten araştır bak, bu farz değil Arap geleneği diye. Ben hiç cevap vermiyorum, zaten tartışmaya girmem bunun için ama hâlâ ben iddialasiyormusum gibi devam edip netten araştır bak dediğimi, diyor. En sonunda;o senin gorusun, ben nete değil Kur-an'a inanıyorum, dedim.

• 3ay

Son cümleni okumadan yazıyodum kiii
      Bende aynı şeyi söyle diyecektim 😄👍

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...