Paris'te başörtülülere servis yapmayan restoran hakkındaki düşünceleriniz?

Ayrımcılık ve ırkçılık belirtisi değil mi sizce de?

Güncellemeler:
3ay Güncelleme
3ay Güncelleme..

0|0
37|36

En İyi Erkek Görüşü

• Ben müslüman olmasaydım bile gitmezdim o mekana böyle saçma sapan bir düşuncede oldukları için. Çevremin de gitmesini istemezdim. Sorsan medeni gelişmiş özgürlükçü toplumlar. Bir tarafımın avrupası. Bizde öyle bir şey olsa başlarlar ama yok özgürlük yok ırkçılık falan.

3|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• restoranın ayıbıdır. bu ayıbı, bu faşizmi, ayrımcılığı burada aklamaya çalışanlara da allah akıl fikir versin diyorum.
    bunu yapan adam yarın sana da servis yapmaz saçın siyah diye. yine gelip burada gevşek gevşek bu ayrımcılığı savunabilecek misiniz?
    kadın gayet sakin ve mantıklı konuşuyor madem başörtülü kadını restorana almıyorsun bunu yazsana camına, insanlar görsün senin ne mal olduğunu. ona popon yemiyor içeride kadınlara efeleniyorsun.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 35

• Evet ayrımcılık ve ırkçılık.
    Tıpkı ramazanda sokakta sigara içen insanları sopalayan müslümanlar gibi. En azından burada döven yok :D
    Ayrımcılık iyi değil, kime yapılırsa yapılsın.

5|3
    2|0
    • 3ay

Ramazanda sigara içenlere tepkinin tek sebebi saygısızlık olarak görmeleri. Yanlış anlama, tabiki sopa dövme olaylarıni desteklemiyorum

• 3ay

Haklisin, ben de bunu yapan insanlarin Müslümanliktan anladıklarını dusunmuyorum. O açıdan dusunememistim, yoksa zaten gerçek Müslüman İslam'da hoşgörü olduğu için değil sopayla dövmek, yadirgamaz bile. Ben cevremden çok duymuştum ramazanda saygısızca su içen insanlardan rahatsız olduklarını ama bunları sadece kendi aramızda yön bahsi geçerse rahatsız olduklarını belirtirler. Benim de ilk aklıma o geldiği icin saygıdan bahsetmiştim

• 3ay

@izmirliayştayn6 Gerçek müslüman, gerçek ateist, gerçek bilmem ne diye bir şey yok aslında. Bizler nasıl insanlarsak, düşüncelerimizi ve inançlarımızı da o şekilde etkiliyoruz.

İnançlarımız nadiren bizleri iyi insanlar yapar. Ama bizlerin olumlu ya da olumsuz davranışları inançlarımızı ve savunduğumuz fikirleri her zaman etkiler.

İyi bir insan olun, anlayışlı bir insan olun, diğerlerine saygı duyan bir insan olun, etrafını ve etrafındakileri güzelleştirmeye çalışan bir insan olun gerisi önemli değil artık.
      O saatten sonra artık ateist, müslüman, dinli dinsiz olup olmayışının bir önemi kalmıyor ;)

• insanın aptalı hiç çekilmiyor. pariste de, burda da..
    mal adam paramla hizmet verirken neyin kafasını yaşıyor

3|2
    0|0
    • 3ay

Müslümanların parasına ihtiyaçları yok demek ki

• 3ay

@Jodienaiden parayla satın alınabilen bir hizmet sunuyorsan, paranın sahibini belirlemek sadece kerhane de ben öpüşmem diyen fahişenin kendini iyi hissetmesine benzer

• o oturduğum masayı onların kafasına geçirirdim..
    3 yesem 1 atardım..
    ama zarar vermeden çıkmazdım..

5|2
    0|0
  • Fransa'da işin b*kunu çıkardı. Kapalıların plajlarda dolaşmasını da yasaklamışlardı kaldırıldı sonra yasak.

3|1
    0|0
  • İran nasıl kendi ülkesine giren gayrı müslim kadınlara, başörtüsü olmadan ülkesinde dolaşma izni vermiyor, bu restoranda buna benzer bir yaklaşımla olayı ele almış. Ha bana kalırsa iki yaklaşım da doğru değil. Zorlama olmamalı hiçbir konuda.

1|1
    2|0
  • Ben olsam direk restorana almazdım, bu yaptıkları yanlış bir davranış. Hem restorana alıp hem servis yapmamak yanlıştır. Ya komple almayacaksın ya da aldıysan efendi efendi servisini yapcaksın.

1|1
    0|0
  • yapçek bir şey yok islamofobi tüm dünyayı sardı IŞİD sağolsun. Korkuyor adamlar ne yapsınlar

1|0
    1|0
  • Burdaki laiklerde aynı kafada laikliğin tanımını çok farklı sanıyorlar laikmiş ve istemiyormuş mk çocuğuna bak rahip öldürülmüş sizin sömürdüğünüz katlettiğiniz ülkeler insnlar nolacak eh ondan sonra gelir adam bağlar bombayı dalar içeri tabiki

0|0
    0|0
  • Klasik yobaz fransa

0|0
    0|0
  • Bunların yalan olmadığı ne malum? Hadi gerçek diyelim. Şeriatın geçerli olduğu ülkelerde o Fransız kadınlar başı açık gezebiliyor mu? Bunun cevabını verin sonra eli sorgulayın.. Kendi tarafınız sanki çok şey..

1|0
    4|0
    • 3ay

Aynen. Kendileri hep ezilen hiç ezen değil.

• 3ay

@Pluvia23 bütün müslümanlar yapmıyor ama çoğu yapıyor.
      İş işten geçtikten sonra değilde geçmeden önlem alıyorlar.
      Avrupa vatandaşları neden Türkiye'ye yerleşmek istesin daha müslümanlar istemezken?
      O Kürtler Nasıl geldi onu da açıklayayım. Irak savaşında, din kardeşimiz diyerek bir sürü Kürt, Türk vatandaşlığına alındı. Sonucu görüyoruz.

• 3ay

@emsikare Türkiye de yaşayan da çok fazla millet var avrupadaki gibi olmasada yerlesmeselerde tatil için mutlaka geliyorlar bizde kurallar koysak giyim kıyafet vs ya da ülkedeki kiliseleri kapatsak demediklerini birakmazlar ve çoğu şeyi eleştiriyor özellikle Almanlar abartarak olmayan seyleri
      Kürtler meselesiyle ilgili bir sürü efsane var ama avrupa pkk yı destekliyor bu gerçek bizim ışidi destekledigimizi düşün nolurdu hâlâ olmayan Ermeni soykırımini bahane ediyorlar yani bizi ırkçı gibi gösteren devletin yaptığı humanistlik mi

• fransa aşırı milliyetçi ve kendi toplumunu üstün gören bir ülke şaşırmadım

2|0
    0|0
  • Tasvip edilemez bir davranış.

0|0
    0|0
  • Sözde medeni insan bozuntuları.

1|2
    0|1
  • olayı tam tersi düşün. heryeri patlatan bombalayanlar hristiyan olsaydı patlatılan yerler müslüman olsaydı ordaki halkın korkuları zamanla büyüyen kinleri çokmu anormal olurdu? biraz empati kurmak lazım.

0|0
    0|0
  • Gercekden igrenc bisy tahammul edemedigim tek sey irkcilik ya insanlari insan olduklari icin sevelim.

1|0
    0|0
  • Adamlar haklı orta doğu ülkelerini yozlaşmayı başardılar sıra Avrupa'ya geldi. Bunlar milleti asimile ederek dindarlaştırmaya çalışan tarikat mensubu kitleler ama Fransa oyuna gelmez.

2|2
    7|1
  • Avrupa özüne dönüyor ya da içindekini dışa vurmaya başladı diyelim

1|0
    0|0
  • Alenen ayrımcılıktır ve alenen ırkçılıktır. Aması lamicimi yoktur.

0|0
    0|0
  • Sonra da orda patlama. olunca. ben. sevinc gosterisi yapiyorum,
    Bama. onlarda insan irkcisin, kincisin, uazik. degilmi, vicdansiz derler

0|0
    0|0
  • Bizim ülkede olmaz böyle şey sonuçta nabarlarsa yapsınlarr

0|0
    0|0
  • Douru Baş örtü Kültür spekülasyonudur.. Dinin gereği değildir..
    Ego'nun tatminliği İnsanın gelişiminden süregelmektedir..
    Almanyada Çıplak Nudistleri gören halk Tahrik olmaz iken Araplar Çorap görüp azıyorlar.. Ego'yu hiçbir erkek ve insan yenemez Ama fethedebilir..
    Toplumu ahengini bozacak Ne maske takılsın ne başörtü nede Tarikat örgütsel Masonik kırmızı iplikler.. Paris İnterpol ajansı gereğinin fazlasını yapmaktadır..

1|0
    5|2
  • Restoranı başına yıkılsın

1|0
    0|0
  • ohh en iyisi

0|0
    4|3
  • Müslüman bile olsalar acıdım lan :(

0|0
    0|0
  • Bazıları görüş paylaşıyım derken işin içine s. çmış afedersiniz. Hangi zihniyet ayrımcılığı destekleyecek kadar alçalabilir anlamıyorum. Umarım benzer bir olay yaşamazsınız iyi olmuş diyen akıl yoksunları

0|0
    0|0
  • Aynısını bizde yapıyoruz. Onlara kızamam o yüzden.

1|0
    1|0
  • demekki gitmemiz sart!!!

1|0
    1|0
  • Banane

1|0
    1|0
  • Helal olsun seviom lan bunları.

0|1
    5|4
  • Kapatılır yakında

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 36

• bu da işte fransız çomarı. he bütün müslümanlar terörist. hepimiz bomba yeleğiyle falan geziyoruz ya yerinde he!
    sorsan medeniyetin bahcesi, birinci dunya ulkesi, liberté, égalité, fraternité. yersen.
    herkes esittir amma bazilari daha esit her zamanki gibi.

1|0
    0|0
  • Fransaya küfür etmeden önce empati yapılmalı..
    Müslüman değiller, ülkelerinde " müslüman " oldukları bilinen " Allahu ekber " diyerek katliam yapan insanlar var! Böyle bir ülke de yaşasam ve hristiyan olsam bende müslümanlar için aynı şeyi düşünebilirdim... Bizim ülkemizde de oruç tutmayanlar sigara içenler dayak yiyor hatta dükkanında arkadaslariyla icki icen bir yabancinin dukkani basiliyor arkadaslari da o kiside dovuluyor sebebi ramazanda icki icmeleri... bundan bizene? Daha sonra o yabancı adam ağlayarak dükkanını kapatıp gidiyor. Kendi ülkemizde de bu konuda bir cok ornek var bu yuzden bu lokanta sahibini kınamıyorum sadece hic iceri alınmayabilirlerdi boylece rencide olmazlardi.

0|1
    0|0
  • Belirtisi değil düpedüz ırkçılık.

1|0
    0|0
  • Çok saçma. İsteyen istediği gibi giyinsin. Herkes her yerini açmak zorunda değil veya kapatmak zorunda da değil.

0|0
    0|0
  • Anladik ırkçılıkta, ben Fransa'da yasiyorum. Arkadasim adamlar burada bagirip duruyorlar, bu ulkede basörtü yasak! Insanlarin taninmasini engelledigi ve güvenligi bozdugu düsüncesiyle durum bu. Inadina cogalttilar bu durumu. Madem oyle gidilsin bu ulkeden.

0|0
    0|0
  • Hayır değil bu ulkede yıllarca herkese attım yapıldı is tesettür gelince aklınıza demokrasi geliyor. Herkes çok iki yüzlü

1|0
    1|0
  • Bizim ülkemizde de turistler kovuluyor oruç tutmayanlar dişlaniyor napalim peki?

2|0
    3|0
  • evettt medeni ve özgür bir ülke olan fransayı tanıyoruz şimdi çocuklar:
    Fransada Demokrasinin D'si yok

2|0
    0|0
  • Fransa b. k yemiş
    Medeniyet dediğin tek disi kalmış canavar diye boşuna denmemis

2|0
    0|0
  • Ee boşu bouşna kendi kendine oluşmuyor islamofobi

0|0
    0|0
  • Eh bizim ulkede de kiliseler yakiliyor, hristiyan turistler siz milleti yoldan cikariyorsunuz diye itilip kakiliyor. Baska ulkeleri elestirmeden kendimize bakalim.

0|0
    0|0
  • Sereffsizler avrupanin allah b. lasini versin

3|0
    0|0
  • Öbür dünyada görecek onlar servis yapmamayı. Onlara bir servis yapılacak ki...

2|0
    0|0
  • Ya gına geldi böyle şeyler görmekten.
    Tamam yaptıkları doğru değil ama asıl doğru olmayan Müslüman birinin "gavur" bir ülkede yaşaması. Sonra da orada burası şöyle kötü böyle kötü diye ağlaması. Madem memnun değilsin dön ülkene. Zaten en baştan oraya gitmen yanlış.

0|0
    2|0
  • İranda ya da diğer orta doğu ülkelerinde baş açık dolaşılamayacağı hakkındaki düşüncelerini de bilmek isteriz

1|0
    1|0
    • 3ay

İran hariç hiçbir Ortadoğu ülkesinde böyle bir kısıtlama yok. Bir de müslümanlarca kutsal kabul edilen haremeyn yani mekke ve Medine.

• Belirtisi mi kalmış bunun ta kendisi

0|0
    0|0
  • Bu mu laiklik insanların düşüncelerine ve dinine saygı göstermeyen bir millet yazık

1|0
    0|0
  • Laiklik bunlardan çıktı bir de😂😂

0|0
    0|0
  • asıl terörizm budur.

0|0
    0|0
  • Surada iyi olmus manasinda yorum yapanlari ve bu durumu hakli cikarmaya calisanlari gormek ne kadar uzucu... saygi yok...

0|0
    0|0
  • Irkçılık değil. İslamofobi

1|0
    1|0
  • ozaman önceden almiyacakti dalga geçer gibi one kimse kimseye hor görmez ne hakkı onun kapalı veya açık ne fark eder

0|0
    0|0
  • Hak veriyorum. Onlarin ulkesine saci acik girilmiyoken baska yerler de kapali almak zorunda degil.

0|1
    2|1
  • Bıktım dini ırkı dili rengi bahane edip insanlara bu şekilde davranan herkesten bıktım

0|0
    0|0
  • ırkçılık

1|0
    0|0
  • ırkçı mallar

0|0
    0|0
  • Aniden sikayet edilmeli

0|0
    0|0
  • Belirti değil direkt ırkçılık.