Konuşma bozuklugum var ve kursuna gitmeye çekiniyorum napmalıyım nolur yardımcı olun :( ?

arkadaşlar bende konuşma bozuklugu var yaşım 20 ama insanlarla iletişim pek kuramıyorum bazen güzel konuşuyorum zorlanmadan bazende konuşurken heceleri yutuyo gibiyim kekeliyorum kendimi sıkıyor gibiyim diger insanlar normal çekinmeden rahatca konusabiliyolar ben biriyle bile bülbül gibi konuşamıyorum çok takılıyorum konusurken bu küçüklükten beri var sanırım korkudan oldu bilmiyorum diksiyon ve hitabet kursuna gitsem geçermi acaba bilmiyorum kitap okumakla geçmez bu geçmiyoda diksiyon kursuna gitmek istiyorum ama çok çekiniyorum bide korkuyorum yapamazsam diye ordaki insanların bana bakışı ya da nebilim kendimi kötü hissediyorum kitabı bile dogru düzgün konusamıyoken kursuna gidip daha çok ezik gibi düşücem çekiniyorum ve utanıyorum birazda özgüvensizim bazen adımı bile söyleyemiyorum napmalıyım nolur fikir verin yardmcı olun geçsin istiyorum rahatca konusabiliyim artık :( :(

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 4

Kızlar Ne Diyor 3

• Kursa gitmekten çekınmen çok saçma git kurtul

0|0
    0|0
    • 3ay

saçma oldugunu biliyorum cevremdekilerde öyle söylüyo ama geçmez diye endişeleniyorum

• 3ay

Eğer istersen başarırsın ama engel koyuyosun önüne yapma

• 3ay

dogru haklısın

• Kursa git kesinlikle kursa gitmeye başladığında özgüvenin artar

0|0
    0|0
    • 3ay

hangi kursa gidicegimi bilmiyorum bir diksiyon ve hitabet kursu var birde kekemelik kursu var

• 3ay

Git bir konuş biriyle sorununu söyle ona göre seni yonlendirsinler

• Niye çekiniyorsun ya, tek sen gitmiyorsun ki

0|0
    0|0
    • 3ay

öyle ama diksiyon kursuna genelde daha güzel konuşmak için gidiyolar yinede korkuyorum kekemelik geçermi orda

• 3ay

dogru haklısın durmam zaman kaybı özel kurslarda ders veriyolar sanırım araştırmam gerek

• 3ay

Evet, hem de ne zaman kaybı yani. Araştır hemen😬

Yükleniyor...