"Allah yok din yalan" denilmesinden rahatsız olur musunuz?

Müslümanlar göğüslerini kabarta kabarta "Allah var gam yok" diyebiliyor ( ki bence bunda bir sakınca yok ben ateist olarak bunu yanlış bulmuyorum herkes inancında özgürdür) ama bir ateistin "Allah yok din yalan" demesi saygısızlık olarak adlandırılıyor. Allah yok demek müslümana saygısızlıksa Allah var demek de ateiste saygısızlıktır.

Siz kendi adınıza "Allah yok din yalan" denilmesinden rahatsız olur musunuz?

0|0
17|22

En İyi Erkek Görüşü

• Apaçık şekilde her fırsatta dile getiriyorum: Allah yok din yalan

:D :D yalan mı şimdi :D :D

2|1
    0|1
    • 3ay

Doğru tabii :D

• 3ay

Off saygı duymuyorlar benim dinime!! Pis münafık kafir allahsizlar!! Kafanızı keseceğim kafanızı!

• 3ay

Hahaha :D LeL

En İyi Kız Görüşü

• Kişinin dini tercihi ve söylemleri beni ilgilendirmez

1|1
    0|0
    • 3ay

Tesettürlü birinden bunları duymak mutlu ediyor.

• 3ay

Tesettür cok farklı bana kapalı demen yeterli, en yakın arkadaslarımdan biri deist yani bu din konusu beni pek baglamiyor

Erkekler Ne Diyor 21

• Ateistler böyle provokatif söylemleri bilerek yapıyor sosyal medyada binlerce ateist sayfası var peki neden hepsinin amacı islamla dalga geçmek sen hiç ateisletlerle dalga geçen islami bir sayfa ya da oluşum gördün mü hayır göremezsin çünkü müslümanlar inanır o doğrultuda yaşar kimsenin inancıyla uğraşmaz..

0|1
    1|0
    • 3ay

Evet gördüm

• 3ay

Dil bilgisi çalış biraz rica ediyorum.

• Siz ne boksunuz ki ateistlere saygı duyalım inanmıyorsan inanmıyorsunudr hak iddia etmen nereden çıktı? Yüzde 95 lik kesimi müslüman olan ülkede Tanrı yoktur diyen yaratıklara mı soralım ne yapacağımızı? Saygılı olun saygı görün

1|3
    0|0
    • 3ay

Şu yaklaşımında saygılı değilsin ama müthiş ironiyle "saygılı olun saygı görün" diye ahkam kesiyorsun. Saygı birbirine saygı duymak zorunda. Benden veya bir başkasından dini inancın gereği üstün değilsin

• 3ay

Hem üstün hem komik. Tanrı seni özenle yaratmış be

• 3ay

Allah herkesi özenle yaratmış. Kimse insani nitelik olarak birbirinden üstün olamaz. Üstünlük sadece düşününce ortaya çıkar. Sen düşündün Allah yok dedin Ben düşündüm Allah var dedim. Var olduğum Allah diyor üstünlük yalnızca takvadadır diye ona sığınarak üstünüm dedim. Sana normal gelmeyebilir tabi inanmıyorsun sonuçta

• Fazlasıyla !

0|0
    1|0
  • Ben rahatsız olurum, bir insanın ciddi anlamda inandığı ve onun yolunda yaşadığını bildiğin ALLAH hakkında konuşması her müslümanı rahatsız eder. Şu kurulan cümle farklı şekilde kurulsa, misal ben inanmıyorum bana mantıklı gelmiyor , din mantığıma sığmıyor desen anlarız ama şu yukarıda ki cümle tahrik edici.

0|0
    0|0
    • 3ay

O zaman siz de Allah var dinler gerçektir demek yerine ben inanıyorum bana mantıklı geliyor demelisiniz.

• 3ay

Her şeyin insanlar için varolduğunu iddia eden sizsiniz. Kuranı insanlar için yazmışlar mesela. Doğa herkesindir ayak uyduran neslini devam ettirir. Kural bu. Sen pişman bile olmadan yok olup gideceksin benim de buna inancım var. Haydi bol nurlu günler::))

• 3ay

Keyfin bilir ben hiç pişman olmayıp huzur içinde nefes verirken sen hala sorgulamaya ve yukarıdaki gibi basit sorulara takılmaya devam edeceksin, arada bir fark var ben yanılıyorsam hiçbirşey kaybetmeyeceğim, sen yanılıyorsan çok şey kaybedeceksin :) hoşçakal

• sen bir ateist olarak bişeyin yokluğunu iddaa edemezsin. bişey varsa, o vardır dersin ve bunu gururla söylemek de sıkıntı yok. Ama sen Allah yok din yalan diyemezsin. bu rahatsız eder. çünkü sen yokluğunu asla ispatlayamayacaksın. ondan öte, birşeyin olmadığını bu şekilde gurur ile iddaa edemezsin.

0|0
    0|0
    • 3ay

Ama bardağın içi boş olduğu zaman içinde su yok diyebiliyoruz ve ispatlayabiliyoruz.

• 3ay

Abi soruda bahsettiğim şey tamamıyla bambaşka bir şey senin verdiğin örnek uymuyor ona. Hem sen neden gizlisin yahu :D

• 3ay

@Articuno beni engellediğin için. bende seni engellemiştim zaten.

• hayır rahatsız olmam o kişinin kendi düşüncersidir. toplumu yanıltmıyorsa sorun yok benim için istediğini diyebilir 21. yy yaşıyoruz her türlü bilgi elimizin altında araştırabilirler okuyabilirler

0|0
    0|0
  • Tanri (lar) yok, dinler yalan

0|1
    0|0
  • Olmuyorum

0|1
    0|0
  • evet rahatsız olurum

0|1
    0|0
  • Allah yok din yalan demek bence saygısızlıktır çünkü peygamberimizi yalancı olarak gösterir. Ayrıca Allaha inanan tek müslümanlar değil diğer dinler hristiyan, musevi vs de Allaha inanıyor neden sadece müslümanların özelliğiymiş gibi söyledin

0|0
    0|0
    • 3ay

Çünkü müslümanlarla muhattap oluyorum. Zaten senin inandığın peygamberin kutsal olduğunu inanmadıgim için ateistim. Tabiiki yalancı olarak göreceğim. Yalancı olarak görmeseydim müslüman olurdum. Benim din yalan demem saygısızlıksa senin de din doğru demen bana saygısızlık olur

• 3ay

Zaten öyle farkındaysan

• 3ay

Ne güzel işte

• Oyle seymi olur ben sen varsin dedigimde saygizlik degildir ama sen oldugun halde yok dersem nasil saygisizlik olmaz yani tabiki saygisizlik

0|0
    0|0
    • 3ay

O ateist de olduğuna inanmadığından ateist zaten. Yani tanrının varlığına inanmıyor. Tanrı var dese zaten ateist olmuş olmaz. O zaman senin allah var demende ateiste saygısızlık

• Öyle deme, İslam hoşgörü dinidir.

0|0
    0|0
  • evet az önce söyledim yine söyleyeyim Allah var gam yok
    rahatsızlığımızın boyutu acımaktan öteye geçmez :)
    nasıl ki özürlü doğan bir insanı gördüğümüzde içimiz cız ediyorsa bu kelimeyi sarf edene de aynı duyguları besleriz

0|0
    0|1
    • 3ay

Herkes yanlış düşündüğünü düşündüğü kişi için üzülür. Evet. Bende üzülüyorum

• 3ay

umarım aynı paralelde üzülüyoruzdur yoksa dediğin gibi üzüntün "yanlış düşündüğünü düşündüğü kişi için üzülür"

• Rahatsızlığım karşıdaki adına olur. Üzülürüm o ateiste. Yoğsam her koyun kendi bacağından...

0|0
    0|0
  • Bunu diyebilmek için ispat gerek. Diyen için de üzülürüm

0|0
    0|0
  • her inanca saygı duyuyorum onlar için varsa vardır

0|0
    0|0
  • Olmam

0|1
    0|0
  • Ben olmam, Allahın avukatlığını yapmayı doğru bulmuyorum.

0|0
    0|0
  • Dinde dayatma yoktur rahatsız olmam herkes özgürdür

0|0
    0|0
  • İsteyen olur isteyen olmaz herkesin kendi görüşü saygı duymak gerekir.

0|0
    0|0
  • Ben oluyorum. İnanmayan inanmaz saygı duyarım. Ama bana bu lafı etmesin. İnsanları etkilemesin

0|0
    0|2
    • 3ay

Ateist insan kötülük yapmıyor ki? Kötü bir sey olarak görse kendisi ateist olmaz. Ateist Allah yok diyerek müslümanlari etkiliyorsa sen de Allah var diyerek ateistleri etkilememelisin

• 3ay

O zaman ben seni etkilesem sen bir şey demezsin

• 3ay

Niye diyeyim yahu? "ateistler özentidir akıl yoksunudur" demeyip de Allah vardır çünkü diye bilimsel akıl ve mantık çerçevesinde yorumlar ve ispatlar yaparsan ben de mantıklı bulursam müslüman bile olurum.

Kızlar Ne Diyor 16

• Evet olurum. Çünkü bunu sırf kışkırtma amacıyla söylüyorlar. Provokatif paylaşıma giriyor yani. Ve bu sitede provokatif paylaşım yapmak yasak.

0|0
    1|2
    • 3ay

Kışkırtmakla ne alakası var? Bundan provoke oluyorsan senin algın farklı demektir. Sen Allaha inandığın için Allah var diyorsun ben inanmadıgim için yok diyorum

• 3ay

Sorduk mu?

• 3ay

Ne güzel bir tavır öyle.

• Herkes kendinden sorumlu Ona göre varsa var yoksa yoktur beni alakadar etmez Ama bu düşünceyi benim yanım da dile getiremez Allah varlığı yokluğu bir ateist için neden anlam ifade ediyor Neden bu kadar onun yokluğunu tescillenmesini istiyorsunuz sormak gerek olmayan bir şeyin peşinden bu kadar koşmak tartışmaya girmek bana aptalca geliyor

0|0
    0|0
    • 3ay

Her zaman tartışma ve araştırma içinde olup en doğruyu bulmak için. Allah yoktur bitmiştir gibi bir düşünce yok, Allah vardır bitmiştir bir düşünce de müslüman düşüncesi

• 3ay

Kalp de mantıktan gelir orada ki düşünceler neyse mantıkta o yönde hareket eder senin içinde inanma ihtiyacı yoksa inanmazsın
      Umarım aradığını bulursun

• 3ay

Kalp mantıktan gelmez. Mantık ve duygusallık çoğu zaman kesişir. inanmak ihtiyaç için olacak bir sey degildir. "Benim inanma ıhtiyacim var" deyip inanan kişi inancında ne kadar samimidir? Biz doğruyu arıyoruz. Varlığı yokluğu evreni sorguluyoruz. Duygularla olmaz o ist

• Hayır herkesin kendi görüşü

0|1
    0|0
  • Kismen ben ateistlere Allah var ateizm yalan diye diretmiyorum. Bu konulari onlarla konusmamak en dogrusu

0|0
    0|0
  • tanrı inancım var. yinede rahatsız olmam

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • Onun böyle düşünmesine sadece üzülürüm yani ama gidipte böyle diyemezsin diye kızmaya hakkım yok. Bana gelip benim yanlışta olduğumu aslında Allah yok sen inanıyorsun ama boşuna falan derse o zaman rahatsız olurum. Sonuçta herkes özgür.

0|0
    0|0
  • yooo hiçde rahatsız olmuyorum... saygı duyarım,,,,**olmayan şeyinde muhabbetini yapmanız garip geliyor sadece**

0|0
    0|0
  • Olurum

0|0
    0|1
  • Hayır herkesin inancı düşüncesi kendine

0|0
    0|0
  • herkes iyi şeyide kötüyü de kendisi yapar kendine yapar ben kendimi bilirim gerisini bilemem...

0|0
    0|0
  • fikir özgürlüğü diye bir şey var, herkesin kendi fikri ne diyelim

0|0
    0|0
  • inanç meselesi isteyen istediğini düşünebilir ama peşin hüküm veremez.

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Olmam

0|0
    0|0
  • Ben rahatsiz olurum bu kadar duzen bu kadar uyum kendiliginden olusmus olamaz yuce rabbim bize bir kilavuz gindermis dunya kilavuzuda diyebilirsjn buna yani kurani kerim degismemis degistirilmemistir asirlar oncesinden yazilmis bizim icin su an yasak ve helal olan seyler hic biseye inanmadan yasaman cok garip ama saygi duyarim tabi basin sikismiyo mu hic ya ben bazi gunler o kadr sikintili oluyorum ki allhdan baska kimse beni duymuyo ve inanarak allhim sen yardim et dedikce bile sanki. icime su serpiliyo yinde senin kararin tabi

0|0
    0|0
    • 3ay

Başım sıkışınca çözümler arıyorum. Birine sığınıp dua etmiyorum:))

• 3ay

Saygi duyarim.

• 3ay

Ben de sana

Yükleniyor...