Evet arkadaşlar biyolojik olarak insanın ne olduğunu biliyoruz. Peki sizce insan nedir?

Güncellemeler:
3ay Güncelleme 1.
2ay Vauv soru günün sorusu olmuş :D

4|1
80|50

En İyi Kız Görüşü

• tanımı güç varlık. bunlar, yer içer, bir kısmı üretir bir kısmı sadece tüketir, üremeye pek bir meraklıdırlar, herzaman kendi kişisel çıkarları ön plandadır fakat topluluk* halinde yaşamaktan da bitürlü vazgeçememişlerdir, kendi hemcinsleri arasında sürekli bir yarış ve hazmedememe vardır, dost gibi gözüküp çaktirmadan kuyu kazmayı pek iyi becerirler, en büyük eğlenceleri dedikodudur, hobi dedikleri tatmin edici eylemleri vardır, özellikle bu hobilere göre gruplaşıp çevre oluştururlar, öğrendikçe daha bir güçlenirler, çok şey bileni herzaman acı çekmeye mahkumdur, az şey bilen ise hayata dah pembe bakar, bazılarının ömürleri kısa*, bazılarının ise uzundur**, varoldugundan beri nasıl meydana geldiğine dair kanıtlanmış bir fikri yoktur, dünyanın mutlak hakimidirler ayrıca, birbirini öldürecek kadar da korkunçturlar...
    adina savaş dedikleri ve toplulukların çobanları olan liderlerinin seçimi olan anlaşılması güç bir eylemleri vardır. ve birde para denilen asıl efendileri...

4|4
    0|0
    • 3ay

Bak bu eig alır :D

• 2ay

Bütün bunları neden yapar? bkz:güç istenci.

içimizde yücelmek isteyen müthiş bir istek var. ve biz bu isteği topluma adapte ederek ilerliyoruz

bu istek nerden mi geldi? neden mi bu kadar güç istiyoruz? cevap tanrıda gizli

• 2ay

bu saymış olduklar hayattaki bazı canılılarda da, sen sadece görüp yaşadıklarınız yazmışsın, mesela en yakın kuzenlerimiz olan bonobo lar ilkel aletler le yemek yapabiliyolar liderlerini bizim gibi halk oylamasına demokratik bir şecim ile secebiliyolar, güç denge si büyük balık küçük balıgı yer bir cok canlılarda görülen şey, dedikodu yine en yakın kuzenlerimiz şempazeler tarafından yapılan günlük basit şeylerden bişey, daha nerden geldigimiz belli degil demişsin ve en güzel görüşü almışsın, toplumu sorgulamayı bırakın arkadaşlar önce kendinizi sorgulayın derim,)

En İyi Erkek Görüşü

• memelilerden, iki eli, iki ayağı bulunan, iki ayak üzerinde dik bir biçimde dolaşan, aklı ve düşünme yeteneği olan, dille, sözle anlaşan, en gelişmiş canlı sayılan yaratık.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 79

• İnsan dediğin yaratıcısından korkan, insanlara karşı merhametli hoşgörülü olan, kul hakkı yemeyen, zina yapmayan , helal geçinen, terbiyeli saygılı kişidir

2|3
    0|0
  • Canlılar arasında yaşadığı çevreyi kendisine en fazla uyarlayan hayvandır.

Sorunu çok beğendim. Çok farklı fikirler, tanımlar çıkacak bence. Diğer cevaplara bakacağım soru kapandığı zaman. :)

0|1
    0|0
  • Maynumdan gelmediği kesinde, maymuna doğru gidiyor...

0|2
    0|0
  • Biiziz

0|1
    0|0
  • arkadaş ne ilginç ilginç sorular soruyorsunuz..

0|1
    0|0
  • adam olmasini bilmesini gerektir. adamlikta cinsiyet meselesi degildir buda burda kalsin torunlarima okuturum

0|1
    0|0
  • İnsan şevkat duygusunu bilendir. İnsanlığını gösterebilendir, hayvanca değil kendine göre davranandır.

0|1
    0|0
  • istisnalari olmasina ragmen vicdansiz merhametsiz allahi unutmus namussuz bir varlikkk hayvana bitkiye dogaya insana kardesine dahi saygi duymayannn yeter bee biraz aciyin bile bile ceylanin ustune pitbul salan adam gordumm tabi lafta adam ondan ne adam ne insan ne ot olur kardeşim

0|1
    0|0
  • insan katil insan cani insan en tehlikeli canlı

0|1
    0|0
  • şu dünyadaki hem en acımasız hem en suçlu hemde en masum varlık
    düşünmeden kırar döker parçalara ayırır düşünmeden önemsemeden döner gider geri geldiğinde bir kuru özürle herşeyin unutulmasını isteyen bencil düşüncesiz varlık sürekli ve bir o kadarda masum başkalarını korumaya çalışırken derin yaralar alan ama kendini düşünmeden sevdiklerine kendini siper edendir.

0|1
    0|0
  • düşünebilen hayvan

0|1
    0|0
  • İnsan nedir? İnsan bence biz ruhlara verilmiş bir kılıfdır bir kabuktur. İnsan görünüşü ile bir imtihanın parçasıdır.

0|1
    0|0
  • Değersiz çıkar için kullanılan bir nesne olsa gerek

0|1
    0|0
  • Her türlü kötülüğü yapabilecek yaratık türü

0|1
    0|0
  • Doğa yapbozunun bir parçası

0|1
    0|0
  • İnsan aykırı olmaktır. Evrene doğaya baş kaldırandır. Ne kadar küçük olduğunu göz ardı eden bir varlıktır.

0|1
    0|0
  • Basit bir sey. Karmasik degil aslinda

0|1
    0|1
  • Lanetimsi varlıklardır.

1|1
    0|0
  • yaratık

0|1
    0|0
  • İnsan kendini bilmeyen bilinmeyen bilinemeyen kaçanı kovalayan kovalayandan kaçan iğrençç bir yaratıktır

0|1
    0|0
  • Ne bilim valla boktan birşey

0|1
    0|0
  • ne istediğini bilmeyen varlıklar bence

0|1
    0|0
  • En korkunç varlıktır

0|1
    0|0
  • Canlı😛😛

0|1
    0|0
  • Ben.

0|1
    0|0
  • Yillardan beri felsefenin en buyuk sorunlarindan biri haline gelmis insan dusunebilen bir varliktir diyelim bizde 😅

0|1
    0|0
  • Çıkarcı bir yaratık.

0|1
    0|0
  • Duyguları ve beyni olan birşey

0|1
    0|0
  • Duyguların hepsini aynı anda yaşayabilen varlıklardır.

0|1
    0|0
  • Vicdandir

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    49

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 49

• bilgisayarın ilk yillarında ortaya teoriler atılmıştı. dünya bir similasyon mu vs. hatta bu konuda kayda deger bir kaç film de çekildi. kimine göre sadece bir bilgisayar verisiydik. bir kaç rakamdan ibarettik.

ben ise bizzat bilgisayar olduğumuzu düşünüyorum. farkedersen parmaklarimiz içimizdemi kanlar damarlar.. birer makineden farksızız. bu makineyi çalıştıran ise beyin yani biisayar.

bu kelimeleri yazmam hepsi daha önce kaydettiğim verilerle oldu.

peki ama makineysek burda napıyoruz? cevap şu ki bizler kısıtlı secenekler içinde yaşiyan kısmen özgur makineleriz. amacimiz ise veri kaydetmek ve veriyi aktarmak. bundan 2 bin 3 bin yil öncede insanlik ayni şeyi yaptı. bildiği her şeyi kaydetme gereği duydu. kagitlara duvarlara.. bilgiyi aktardık sürekli bir bilgisayardan yeni bir bilgisayara. giderek çok şey anladık.

peki bir gün tüm her şeyi anladığımızda ve anliyacak hiçbir şey kalmadığında ne olucak?

tanrı yaratılıcak. bizler tanrının kendisini bulmasi için dizayn edilen işlevsel makineyiz. bunu idrak etmek zor. ama pek çk gizli tarikat bu bilgiyi sır gibi saklar. internetin derin köşelerinde bulabilirsiniz.

0|1
    0|0
    • 2ay

tam göremiyorum. bir şey biliyorum ama nedir anlamıyorum. ama big bange tanrı dersek, ve onun kırıntıları biz isek ve evrim sürekli ilermeye dayanıyorsa demek ki evrimin sonunda bir şey yaraticagiz. ve bu tanrı olmalı. biz hiç var olmayan ama hep var olan bir veriyiz. tanrın parçası. fakat bunu nasil farkedebiliriz? eger gerçekten böyle olsa farkedememiz gerekirdi. belki de tanrı bunu test ediyordur. var olup olmamaya değip degmedigini. Eğer tanri kendini sıniyorsa bunu bizim araciligimizl yapıyor demektir. belki de bu yüzden şeytan ve tanri anlayisi hakim. şeytan ise tanrinin yaratilmasina karşi olan insna düşüncesi olmalı. durum aslinda bu kadar basit olabilir. bunu halka anlatmamalarinin sebebinde belli. eger halk bu gerçeği bilirse normal tepkiler göstermez.

bu konuda 2. bir matrix filmi çekilse ve daha derine inilse. halk kafayı yiyebilirdi.

• İmanlı olursa kutsal bir varlıktır. İmansız olunca da et-kemik yığını.

1|1
    0|0
  • Zarar vermekten başka hiçbi amacı olmayan varlıktır
    Ejderhalar bile daha samimi geliyor bana
    Hiç yoktan ne yaptıkları belli :)

0|1
    0|0
  • bir gün sokrates ders anlatırken insan nedir diye bir soru sormuş. Öğrenciler de cvp olarak tüysüz iki bacaklı bir canlıdır demişler. Sokrates de hımm demek öyle peki demiş gitmiş. Ertesi gün gelmiş elinde tüyleri yolunmuş bir tavuk sizin tanımıza göre bu da bir insan demiş. Örenciler de hassıktir len böyle hikayemi olur a mk demiş. Sonra hepsi sokrata dalmış polis gelmiş esnaf olaya karışmış falan bayağa büyümüş mevzu yani

0|1
    0|0
  • Primatların en gelişmişidir.

0|1
    0|0
  • İnsan damacanaya hayvana insana tecavüz eden. Hakkı hukuku bilmeyen. Meydanı boş bulup sallayan herşeye bir kulp uyduran her pisliği ortaya çıkaran ve daha fazla sayamadığım herşeyi yapan bir varlıktır

0|1
    0|0
  • yaşam formlarından biri, ya enerji ya buna bağlı zaman üreten fabrikanın bir parçası. her bireyi işe yaramaz hale gelince diğerleri gibi yenerek yeni bireylere hammadde olur. işini yapması için duyular, duygular hormonlar ile programlanmıştır. yaratıcı için basit üretim maddelerinden biri sadece.

0|1
    0|0
    • 2ay

duyguların kökeni sahiden bu. bir işi yaptırmak için verilmiş.
      bu bilgiyi neden yazdım? Çünkü bildiğimi belirtmek istedim. ben de biliyorum. ben de iyiyim. demek istedim. ve bunu sadece yücelme gibi bir istek dogrultusunda duygular araciligiyla duygu edinmek icin yaptım.

hepimizin yaptığı bu. ve bu çok mide bulandırıci. bu yüzden cehaleti mi seçmeli

• Yaratılmış en aciz varlık olmakla birlikte en gelişmiş mantık sistemine de sahip olan varlıktır.

0|1
    0|0
    • 2ay

ikisi aradında olup hiç olduğunu farketmek.. ve hiçlige kilif uydurmak için din yaratmak. varlığımız sahiden korkunç

• 2ay

@yenibirnick hiç olduğunu zamnedenlere olmuş yorumunuz;bilakis biz ki hamdolsun bir amaç için geldiğimize inananlardanız. Bir sebeple yaratıldık ve bize emanet olanlara olan yükümlülüklerimize de O'nun kitabı rehberliğinde elimizden geldiğince uyuyoruz :) Darısı doğru yolu göremeyenlere...

• Bence insan benim kanks

0|1
    0|0
  • Ben insanım da siz nesiniz hala çözemedim mk aklsdjfasdf

0|1
    0|0
  • İnsan, evrenin tek rasyonel (akli) varlığıdır. Realite ve insan bilinci, belirli bir kimliğe sahiptir; belirli bir tabiatı ve ihtiyaçları vardır. Realiteyi anlamak ve hayatta kalmak için, insanın en temel aracı aklıdır

0|1
    0|0
  • Düşünebilen ve yaratabilen bir varlıj

0|1
    0|0
  • maymun bence.

0|1
    0|0
  • Konusan biri

0|1
    0|0
  • Hayvan türüdürü

1|1
    0|0
  • İnsan günümüzde neredeyse olmayan bir şeydir nesli tükenmek üzeredir...

0|1
    0|0
  • Hiç bir şeyi hak etmeyen sürekli tüketen yaratıktır

0|1
    0|0
  • evrendeki tek bilinçli canlı olmasından kendini bir bok sanan it sürüsü

0|1
    0|0
  • İnsan insandır

0|1
    0|0
  • İnsan kötü ve bencildir

0|1
    0|0
  • iki çeşit insan vardır bir uğurda savaşaçak diğeride bu uğurda yakılaçak yahudiler gibi
    Heil Hitler

0|1
    0|0
  • Kendini özel zanneden bir tür mikrop.

0|1
    0|0
  • Yeryüzünde bulunan en tehlikeli canlı.

0|1
    0|0
  • 200lü dür insan.

0|1
    0|0
  • Milyonlarca yıl sonra bu hale gelen canlıdır.

0|1
    0|0
  • Kendini birşey sanan gereksiz organizma :)

1|1
    0|0
  • Canlı olan bir
    Cisim ya da varlık

0|1
    0|0
  • dünya ya gelmiş en zararlı canlı

0|1
    0|0
  • Evrenin en tehlikeli canlılarıyız.

0|1
    0|0